Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meras išklausė neringiškių skundus

Vigantas Giedraitis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Neringos meras Vigantas Giedraitis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę vyko Neringos savivaldybės tarybos, mero ir administracijos darbuotojų susitikimai su gyventojais.

Preiloje, Juodkrantėje ir Nidoje vykusių susitikimų metu Neringos savivaldybės meras Vigantas Giedraitis apžvelgė praėjusius metus, supažindino su planuojamais įgyvendinti projektais.

Domėjosi kelio rekonstrukcija

Susitikimų metu neringiškiai domėjosi kelio Smiltynė-Nida rekonstrukcija. Jau anksčiau savivaldybė buvo informavusi, kad Susisiekimo ministerija planuoja skelbti konkursą valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 167 Smiltynė – Nida rekonstravimo techniniam projektui koreguoti.

Radus lėšų būtų rekonstruojamas kelio ruožas nuo 36 km. iki 45,6 km. Į Susisiekimo ministeriją bei Automobilių kelių direkciją Neringos savivaldybė ketina kreiptis ir dėl kelio į Pervalkos gyvenvietę rekonstrukcijos. Susitikimų metu gyventojais atkreipė mero dėmesį ir į dviračio tako tarp Nidos ir Pervalkos būklę. Anot mero, šis tako ruožas turėtų būti sutvarkytas iki vasaros sezono pradžios, kuomet jis itin populiarus tarp dviratininkų iš visos Lietuvos.

Skundėsi kelto veikla

Gyventojai skundėsi AB „Smiltynės perkėla” veikla. Jie domėjosi, kodėl Senojoje perkėloje dažniausiai žmonės kelia senas keltas, kuriame žiemą keltis šalta. Žmonės skundėsi, kad laukiant kelto tenka stovėti lauke, nėra numatytos galimybės pasislėpti nuo šalčio, lietaus ar vėjo.

Susitikimo metu Preiloje gyventojai domėjosi paplūdimio infrastruktūra Pervalkoje. Anot mero, šie klausimai bus sprendžiami kompleksiškai, šiuo metu ieškoma galimybė iki paplūdimio Pervalkoje atvesti elektrą. Prie šios problemos sprendimo turėtų prisidėti ir Neringos savivaldybės organizuojamas projektas, kurio metu bus parengti keturių Neringos savivaldybės pajūrio rekreacinių zonų detalieji planai – Nidos pajūrio rekreacinės zonos (Nidos kopų parko zona), Preilos pajūrio rekreacinės zonos, Pervalkos pajūrio rekreacinės zonos, Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalieji planai. Jais bus įteisintos paslaugų teikimo vietos, numatytos paplūdimių aptarnavimo vietos, suplanuotos teritorijos, kartu ir paplūdimių panaudojimas.

Padaugėjo sunkiasvorių automobilių

Juodkrantiškiai skundėsi padidėjusiu sunkiasvorių automobilių srautu, kurie dažnai važiuodami per gyvenvietę viršija greitį. Anot mero, sunkiasvorių automobilių padaugėjo organizuojant uždaryto Neringos savivaldybės kietų buitinių atliekų sutvarkymo darbus bei vežant iš jo šiukšles. Šiukšles iš sąvartyno planuojama išvežti iki šių metų pavasario, tuomet šių transporto priemonių turėtų sumažėti. Vis dėl to meras sutiko su gyventojų pasiūlymu, kad sunkiasvoriai automobiliai turėtų aplenkti gyvenvietę bei būti nukreipti į Žaliąjį kelią.

Meras taip pat informavo juodkrantiškius, kad yra rengiamas detalusis planas kuriuo bus praplėstos kapinės Juodkrantėje bei palietė šios gyvenvietės medicinos punkto patalpų įrengimo Juodkrantės lopšelio – darželio „Vyturėlis“ patalpose klausimą.

„Rudenį daug emocijų sukėlė medicinos punkto perkėlimas į lopšelio – darželio „Vyturėlis“ patalpas. Galiu užtikrinti visus, kad domintis šia galimybe buvo kreiptasi į įvairias institucijas, Sveikatos apsaugos ministeriją, Centrinę projektų valdymo agentūrą – iš visų įstaigų buvo gautas teigiamas atsakymas. Be to, šiuo metu yra skatinami multifunkciniai centrai, kuriuose būtų teikiamos kelios, vienoje vietoje esančios, gyventojams nesunkai pasiekiamos paslaugos“, - situaciją komentavo meras V.Giedraitis.

Domėjosi apleistomis teritorijomis

Susitikimų metu gyventojai taip pat domėjosi apleistų teritorijų, nebaigtų statybviečių bei neeksploatuojamų automobilių stovėjimo aikštelių priežiūra.

„Neringos kraštovaizdį darkančių statinių yra visose gyvenvietėse, viena tokių vadinamoji Raganynė Juodkrantėje ar gyventojams pasipiktinimą kelianti nebaigta statyba adresu Kalno g. 32 D. Artimiausiu metu ketiname rengti posėdį, į kurį bus pakviesti minėtų statinių ir panašių teritorijų savininkai. Jei nepavyks susitarti gražiuoju, teks imtis priemonių, kurias numato Lietuvos Respublikos įstatymai“, - teigė meras.

Gyventojai skundėsi ir padidėjusiomis karšto vandens kainomis, vis dėl to meras pastebėjo, kad kainos už karšto vandens tiekimą nesikeitė nuo 2009 m. Artimiausiu metu bendrovė „Neringos energija“ turėtų pateikti detalesnes sąskaitas, tikimasi, kad tuomet gyventojams kils mažiau klausimų.

Komentarai
Temos Meras, Neringa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min