Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 23d. 17:03

Merginai nelaimėje padėję Kauno pareigūnai: mes pagalbininkai, ne baudėjai

Kauno apskrities policijos pareigūnai Osvaldas Gudėnas ir Mantas Černiauskas
Kauno apskrities VPK nuotr. / Kauno apskrities policijos pareigūnai Osvaldas Gudėnas ir Mantas Černiauskas

Šią savaitę Lietuvos policija sulaukė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams skirtos padėkos. Dėkojo mergina, kuriai teisėsaugos atstovai suskubo į pagalbą, kai sugriuvo jos automobilis, – informuoja Kauno apskrities policija.

Padėkos autorė paaiškino ir papasakojo vieną istoriją (kalba netaisyta):

„Labai noriu pasidžiaugti dviejų pareigūnų darbu. Istorija tokia: miestas – Kaunas, vakare (2018 02 20) niekaip negalėjau užkurti automobilio ir grįžti namo, pasimetus laksčiau aplink mašiną, darinėjau kapotą, matyt, tą pastebėjo pro šalį važiuojantis policijos ekipažas. Pasidomėjo, kas man nutiko, nuramino ir pasiūlė pagalbą. Labai džiaugiuosi, kad tokie geri žmonės dirba policijoje, užsirašiau ir pavardes, berods, vyresnis pareigūnas vardu Osvaldas Gudėnas, o jaunesnis Mantas Černiauskas. Jei gerai vakar supratau, jie iš Dainavos komisariato. Labai tikiuosi, kad ši žinutė pasieks jų viršininkus ir jie bus įvertinti. Ačiū.“

Merginai nelaimėje padėję pareigūnai šio įvykio nesureikšmina. Mantas Černiauskas, mažiau nei metus dirbantis Kauno apskrities policijoje, patikino, jog toks tiesiog yra pareigūnų darbas.

„Besibaigiant tarnybai, važiuodami K.Baršausko gatve, pamatėm, jog pakelėje mergina aplink automobilį pasimetusi stoviniuoja, matom, jog reikia pagalbos, tai ir padėjom. Iš pradžių bandėm užvesti automobilį, tačiau nepavyko, todėl liko vienintelis variantas. Prikabinę prie savo tarnybinio automobilio merginos sugedusį automobilį, saugiai partempėme jį iki pat namų. Geriausia padėka, tai sulaukti nuoširdžios žmogaus šypsenos. Kai tik atsiranda proga, visuomet stengiamės pagelbėti. Pirmiausia, mes esam pagalbininkai, o ne baudėjai“, - kalbėjo pareigūnas.

Osvaldas Gudėnas, Kauno apskrities policijoje dirbantis daugiau nei 32-ejus metus, pabrėžia, kad būtent galimybė padėti žmogui labiausiai motyvuoja kasdien keliauti į tarnybą: „Kad ir kokia sunki diena būtų buvus, grįžęs po tarnybos vis tiek pasidžiaugi, kad kažkam padėjai“.

Pareigūnai taip pat teigia, kad tokios situacijos, kuomet reikia pagelbėti dėl sugedusio automobilio, pasitaiko gana dažnai. Jie prisiminė atvejį, kuomet automobilį reikėjo tiesiog stumti daugiau nei pusę kilometro, kad šis užsikurtų. Tuomet į pagalbą aktyviai prisijungė ir netoliese buvę gyventojai.

Kauno apskrities pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už neabejingumą, teikiamą informaciją bei primena, kad jie tarnybos metu siekia ginti, saugoti, padėti, todėl gyventojus ragina visuomet, pastebėjus atvejus, kuomet reikalinga pareigūnų pagalba, kreiptis bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min