Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 18, 17:21

Merginos veržiasi mokytis Lietuvos policijos mokykloje

Lietuvos policijos mokykloje (LPM), Klaipėdos bazėje jau nuo ankstyvo pirmadienio ryto buvo tikras sujudimas – prasidėjo būsimųjų kursantų atranka, kuri truks penkias dienas. LPM darbuotojai buvo maloniai nustebinti, nes tapti pareigūnėmis ryžosi dvigubai daugiau merginų nei pernai.
Lietuvos policijos mokykla
Lietuvos policijos mokykla

Pernai atrankoje dalyvavo apie 40 merginų, o šįmet net 90

„Pernai atrankoje dalyvavo apie 40 merginų, o šįmet net 90 – tai labai dideli skaičiai“, – teigė LPM Mokymo skyriaus viršininkė Silva Raubienė.

Ji patvirtino, jog iš viso norą mokytis LPM išreiškė 258 jaunuoliai, t.y. pusšimčiu daugiau nei pernai. Išankstinės registracijos metu prašymus mokytis LPM pateikė net 85 absolventai.

Stojantieji
Stojantieji

„Policininko profesija kasmet populiarėja. 2012 m. sulaukėme 167 prašymų, pernai – 204, o šįmet jau 258. Skaičiai tikrai džiuginantys“, – pasakojo S. Raubienė.

Tarp visų norinčių yra ir penki asmenys, jau turintys aukštąjį išsilavinimą, tačiau savo gyvenimą ryžosi susieti su policija. 22 jaunuoliai – esamų arba buvusių pareigūnų vaikai.

Norinčių studijuoti Lietuvos policijos mokykloje netrūko
Norinčių studijuoti Lietuvos policijos mokykloje netrūko

„Tikiu, kad atrankos metu atsirinksime tik pačius geriausius ir labiausiai motyvuotus jaunuolius, kurie pabaigę metus trunkančius mokslus įsilies į pareigūnų gretas“, – pabrėžė LPM viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko pareigas Romas Oželis.

Priėmimo komisija per šią savaitę žada atsirinkti 150 kursantų, kurie baigę mokyklą įgis policininko kvalifikaciją.

Priėmimo komisija per šią savaitę žada atsirinkti 150 kursantų, kurie baigę mokyklą įgis policininko kvalifikaciją.

Šįmet kursantų grupės bus formuojamos ne tik Klaipėdoje, kaip buvo iki šiol, bet ir Mastaičių bazėje (Kauno r. sav.). Planuojama priimti 150 pretendentų, iš kurių 100 mokysis LPM Klaipėdos bazėje ir 50 – Mastaičiuose. Atranką laimėję ir pagal konkursinę eilę surinkę geriausius rezultatus asmenys turės galimybę pasirinkti mokymosi vietą.

Atrankos metu bus nustatomas stojančiųjų žinių konkursinis balas (jį sudaro lietuvių kalbos brandos egzamino ir matematikos bei užsienio kalbos mokymo dalykų metinių pažymių vidurkis). Taip pat bus įvertinamas bendras fizinis pasirengimas bei loginio mąstymo, testo suvokimo, praktinės situacijos įvertinimo bei sprendimų priėmimų gebėjimai.

Fizinio pasiruošimo tikrinimas
Fizinio pasiruošimo tikrinimas

Būsimų kursantų atranka vyks iki rugpjūčio 22 d., tik tada paaiškės, kurie jaunuoliai įveikė visas užduotis ir galės mokytis LPM.

Mokslai LPM trunka vienerius metus. Įgijus policininko kvalifikaciją kiekvienas norintis turi teisę neakivaizdiniu būdu studijuoti bet kurioje aukštojoje mokykloje bei gauti policijos valdininko kvalifikaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min