Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 17d. 13:24

Merkinės piramidė, traukianti būrius smalsuolių, ko gero, nebus nugriauta

Taip Merkinės piramidė atrodė be kupolo.
„Scanpix“ nuotr. / Taip Merkinės piramidė atrodė be kupolo.

Prie Merkinės gyvenvietės stovinčią garsiąją piramidę kūnais grasinę ginti žmonės gali lengviau atsikvėpti – neva stebuklingų galių turintis statinys greičiausiai nebus griaunamas.

15min.lt skaitytojo Modesto nuotr./Merkinės piramidė
15min.lt skaitytojo Modesto nuotr./Merkinės piramidė

Tokia grėsmė buvo, kai Dzūkijos valdininkai apsižiūrėjo, kad vidury miškų iškilęs didžiulis stiklinis kupolas neturi jokių statyboms reikalingų dokumentų, rašo lrytas.lt.

Česukų kaime stovinčios piramidės statytojams pavyko įrodyti, kad statinys kraštovaizdžiui nekenkia, yra saugus ir naudojamas visuomenės reikmėms.

Varėnos savivaldybė prieš kelias dienas išdavė statybos leidimą, netrukus magišku vadinamą kupolą turėtų apžiūrėti statybos priežiūros inspektoriai, tad iki metų pabaigos nelegali statyba turėtų būti įteisinta.

Apie Merkinės piramidėje vykstančius stebuklus gandas paplitęs po visą pasaulį. Skaičiuojama, kad per metus į piramidę atvažiuoja apie 50 tūkst. žmonių.

Povilas Žėkas, kuriam kupolą pastatyti neva liepęs Dievas, pripažįsta, kad vienu metu jau buvo beprarandąs viltį išsaugoti magišku vadinamą statinį. Jis turėjo būti nugriautas kaip neteisėta statyba.

Surinkta per 30 000 parašų, kad piramidė nebūtų griaunama.

Su Aukščiausiuoju esą betarpiškai bendraujantis vyras sako, kad palaikymo sulaukė iš begalės žmonių. Surinkta per 30 000 parašų, kad piramidė nebūtų griaunama. Savo pasiekti pavyko – Varėnos savivaldybė išdavė leidimą statyboms.

Stiklinis kupolas iškilo prieš trejus metus. Maždaug po metų Dzūkijos valdininkai apsižiūrėjo, kad statinys vidury miškų atsirado be jokių statyboms reikalingų dokumentų, tad buvo įsakyta stiklinį burbulą nugriauti.

Piramidės šeimininkui pavyko įtikinti valdininkus ir teismą, kad statinys nekenkia kraštovaizdžiui, yra saugus lankytojams ir naudojamas visuomenės reikmėms. Sutvarkius reikiamus dokumentus, Varėnos savivaldybės specialistai nutarė kupolą palikti ramybėje.

VIDEO: Povilas Žėkas "Sing" inside Merkinės Pyramid (Cesukai,Lithuania)

VIDEO: Česukų (Merkinės) piramidė ir kupolas

Temos: 1 Merkinė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min