Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 17d. 15:51

Mero pasiūlymas į užstato sistemą įtraukti ir plastikines bei metalines pakuotes sulaukė dėmesio

Nors 1,3 mln. Lt kainavusi naujoji plastiko pakuočių ir polietileno rūšiavimo linija žymiai padidins įmonės darbo našumą, visiškai atsisakyti darbo rankų šios technologijos neleidžia.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mero nuomone, visų vienkartinių pakuočių supirkimas paskatintų gyventojus rūšiuoti atliekas. Jie nemestų panaudotų pakuočių į atliekų konteinerius, pakelėse ir kur papuola.

Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko pasiūlymas į pakuočių užstato sistemą įtraukti ir plastikines bei metalines pakuotes ir taip mažinti taršą miestuose sulaukė verslininkų palaikymo.

Bendrovės „Ekstara“, kuri superka daugkartinio naudojimo tarą, vienas savininkų Aloyzas Gaudutis sveikino Kauną pasiryžus imtis permainų.

„Iki šiol Aplinkos ministerija dėl šio klausimo nesiima iniciatyvos. Kauno meras turbūt pirmasis ėmė raginti įtraukti plastikinę ir metalinę tarą į užstato sistemą“, – sakė A.Gaudutis. Verslininkas pažymėjo, kad bendrovė Vilniuje savo supirkimo punktuose jau superka plastikinę ir metalinę tarą: „Nemažai vilniečių atveža parduoti plastikinius butelius, kuriuos superka po 3 centus. Mes pasisakome už tai, kad sistema veiktų visoje Lietuvoje. Artimiausiu metu atvyksime į Kauną ir pristatysime savo paslaugas, papasakosime apie galimybes Kaune supirkti plastikinę ir metalinę tarą“.

Verslininkų palankiai sutiktą pasiūlymą Kauno meras pateikė ir Vyriausybei. „Šiuo metu užstatą privaloma imti tik už stiklines pakartotinio naudojimo alaus, alkoholinių, gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens ir sulčių pakuotes. Siūlome atsižvelgti į daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių patirtį. Kitose šalyse superkama ne tik stiklinė, bet ir plastikinė bei metalinė tara. Todėl siūlome nedelsiant spręsti klausimą dėl plastikinių ir metalinių vienkartinių pakuočių įtraukimo į užstatinės taros kategoriją. Taip pat siūlome nustatyti 5 centų užstatą už 1,5 litro ir didesnės talpos plastikinę pakuotę bei 3 centų užstatą už mažesnės negu 1,5 litro talpos plastikinę pakuotę“, – siūlo A.Kupčinskas.

Jo teigimu,  visų vienkartinių pakuočių supirkimas būtų naudingas tiek aplinkosaugos, tiek ir ekonomijos požiūriu, nes padėtų sumažinti bendrą atliekų kiekį sąvartynuose. „Be to, gyventojai turėtų motyvą rūšiuoti atliekas ir nemestų panaudotų pakuočių į atliekų konteinerius, pakelėse ir kur papuola. Tai padėtų išlaikyti švarią aplinką“, – pastebėjo A.Kupčinskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min