Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 07:23

Mero rinkimai tapo kultūros pavyzdžiu

Vytautas Grubliauskas tapo septintuoju Klaipėdos meru.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vytautas Grubliauskas tapo septintuoju Klaipėdos meru.

Klaipėdos mero rinkimai staigmenų nepateikė – miesto vadovu išrinktas liberalas Vytautas Grubliauskas, dėl šios kėdės atsisakęs Seimo nario duonos.

Už V.Grubliausko kandidatūrą balsavo 21, prieš – 10 tarybos narių.V.Grubliauskas tapo septintuoju Klaipėdos meru ir pakeitė dvi kadencijas miestą valdžiusį liberalcentristą Rimantą Taraškevičių.

„Klaipėda šiandien pademonstravo politinę kultūrą, ko negalima pasakyti apie kitus didžiuosius miestus – Vilnių ir Kauną, kur iki paskutiniųjų vyksta neaiškūs koaliciniai žaidimai“, – pastebėjo tarybos narys, liberalas Artūras Šulcas.

Prieš daugiau nei savaitę rankomis sukirtusios šešios rinkimus laimėjusios partijos laikėsi žodžio ir vieningai palaikė V.Grubliausko kandidatūrą. Nesutarimų per pirmąjį posėdį nenuslėpė tik Klaipėdos socialdemokratai, kelis kartus viešai susikryžiavę špagomis: Vytautui Čepui prisijungus prie daugumos, likę partijos nariai koalicijos draugystės nepanoro.

V.Grubliauskas, pristatydamas savo kandidatūrą akcentavo sieksiąs švarinti miestą, kad jame atsirastų daugiau žaliųjų zonų, kad Klaipėda taptu saugia ir sveika.

Neužšąlančios kultūros uostas

V.Grubliauskas tikisi atgaivinti senamiestį, kad šis taptų patraukliu, o apleistų pastatų savininkus  pagąsdino griežčiau bausti, kad šie pagaliau sutvarkytų griuvenas. Kalbėdamas apie švietimą V.Grubliauskas pabrėžė sieksiąs, kad mokyklos taptų saugiomis, o jaunimo užimtumo ir bendruomenės centrai ne nyktų, o plėstųsi.

V.Grubliauskas, Seime dirbęs Informacinės visuomenės plėtros komitete, savo pomėgio nepamiršo ir grįžęs į Klaipėdą. Jis siūlo mieste, ypač senamiestyje, įkurti kuo daugiau atvirų interneto zonų. Pažangias IT technologijas ketinama diegti ir savivaldybėje, kad kuo daugiau klaipėdiečių galėtų gauti visą informaciją apie priiminėjamus sprendimus.

Naujasis meras tikino ir dirbdamas Seime aktyviai domėjęsis būsimais pokyčiais Klaipėdos ligoninėse. „Pabrėžiu, tai, kas tinka Vilniui ar Kaunui, nebūtinai gali tikti ir Klaipėdai, šiame mieste turi būti aukščiausio lygmens universitetinė ligoninė“, – teigė V.Grubliauskas.

Pristatydamas savo programą muziko išsilavinimą turintis V.Grubliauskas, džiazo festivalio „Pilies džiazas“ siela, teigė sieksiantis, kad Klaipėda taptų neužšąlančios kultūros sostine.
Naujasis meras paragino visus svajoti ir nepamiršti ambicijų.

Pasidalijo postais

Vakar posėdyje išrinkta ir administracijos direktorė – Judita Simonavičiūtė. Liberalų ir centro sąjungai priklausanti politikė iki šiol ėjo vicemerės pareigas.

„Naujoji miesto taryba nepradeda veikti lygioje vietoje – parengtas strateginis planas, kurio turime laikytis, yra koalicinė programa. Neužbaigti struktūriniai pokyčiai Klaipėdos miesto savivaldybėje – juos reikės dar įgyvendinti. Mano pareiga ir bus sustyguoti, kad viskas veiktų sklandžiai“, – teigė J.Simonavičiūtė.

Ji sulaukė klausimų ir kritikos už tai, kad Klaipėdoje vis dar neišrinkti seniūnaičiai. Politikei iš kitų tarybos narių kliuvo, kad ji nėra populiari. J.Simonavičiūtę stoję ginti koalicijos nariai pabrėžė, kad politikei neretai teko priimti nepopuliarius, tačiau reikalingus miestui sprendimus, pavyzdžiui, dėl viešojo transporto sistemos.

J.Simonavičiūtei tapus administracijos direktore ir netekus tarybos nario mandato, į tarybą pateks kitas liberalcentristas – Benediktas Petrauskas.

Klaipėdos vicemerais pasiūlyti liberalas A.Šulcas bei socialdemokratas V.Čepas. Dėl pastarojo kandidatūros iškilo politinių nesutarimų – jo nepalaikė kiti du į tarybą išrinkti Klaipėdos socialdemokratai – Rimantas Cibauskas ir Lilija Petraitienė.

Esą V.Čepas veikia be partijos palaikymo. Pats politikas patikino, kad partijos taryba yra įpareigojusi Klaipėdos socialdemokratus veikti kartu su daugumą sudarančiomis partijomis. V.Čepas jautėsi nesmagiai, kad socialdemokratai susiskaldė, bet žadėjo nesutarimus užglaistyti.
A.Šulcas tikino sieksiąs kuo didesnio viešumo politikoje. „Miestas – vieningas organizmas, čia viskas svarbu, nėra nereikalingų detalių“, -  tikino liberalas.

„Laukia krepšinio čempionatas – gausime visi svečių belaudami išsiplauti grindis“, – tokį prioritetą nurodė V.Čepas.

Kitos pareigybės – administracijos direktoriaus pavaduotojų – bus patvirtintos kitame tarybos posėdyje, balandžio 21 d. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min