Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mero V.Navicko metai: už ir prieš

Pirmųjų metų V.Navicko darbų mero poste ataskaitą kritikuoja ir koalicijos partneriai, ir opozicija.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pirmųjų metų V.Navicko darbų mero poste ataskaitą kritikuoja ir koalicijos partneriai, ir opozicija.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybos posėdyje meras Vilius Navickas pristatys 2009 metų veiklos ataskaitą, kuriai kritikos nepagailėjo ne tik opozicijos atstovai, bet ir koalicijos partneriai.

Metus ir du mėnesius prie Vilniaus vairo esantis konservatorius sulaukia ir savo partijos kritikos –Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Lazdynų skyrius V.Navickui vakar pasiūlė atsistatydinti iš mero pareigų.

Pats V.Navickas neslepia, kad praėję metai jam buvo sunkūs. Vis dėlto teigdamas, kad jo darbus pirmiausia turėtų vertinti žmonės, nevengia ir pasigirti. „Tai, kad mums du bankai duoda beveik 250 mln. Lt tam, kad sumokėtume skolas įmonėms, ekspertai įvertintų kaip vieną didžiausių miestą valdančios koalicijos, komandos pasiekimų. Daug darbų atlikta: savivaldybės reorganizacija, atsiradusios žemės pripirkimo procedūros, skaidri detaliųjų planų rengimo procedūra, pradėta mokyklų tinklo pertvarka. Be to, turime švarų miestą, kuris buvo išskirtas kaip švariausia sostinė Rytų Europoje. Miestas gyvena normalų, tvarkingą gyvenimą, o tai labai svarbu, nes mes turime su kuo palyginti, tarkim, su Atėnais“, – pasiekimus vardino meras.

Paprašytas prisiminti nepasisekusius sprendimus V.Navickas nebuvo toks atviras. Anot jo, kai kuriems darbams tiesiog pritrūko laiko. „Dar reikia išgryninti požiūrį dėl miesto infrastruktūrinių įmonių, kad jų valdymas taptų skaidresnis, joms mažiau įtakos darytų politikai. Su tuo dirbame, ne viską galima per vieną dieną ar net per pusmetį pakeisti. Tam reikia laiko. Jeigu verslo įmonė gali per tris ar šešis mėnesius padaryti dideles pertvarkas, tai tokiose institucijose reikia metų ar net pusantrų. O mes valdome situaciją tik metus ir du mėnesius“, – kalbėjo meras.

Kritikuoja ne tik opozicija

Vilniaus mero ataskaita sulaukė ir kritikos. Valdančiojoje koalicijoje dirbantis vicemeras, socialdemokratų frakcijos miesto taryboje vadovas Romas Adomavičius posėdžio išvakarėse nebuvo itin kalbus, tačiau prasitarė turįs pastabų mero ataskaitai.

„Mūsų frakcijos nuomone, turėtų būti pateikta daugiau informacijos apie mero komandos, vicemerų pastangas, strategiją, kurios buvo laikomasi, apie tai, kas pavyko ir kas ne, – teigė R.Adomavičius. – Meras yra politinis pareigūnas, todėl turėtų politiškai įvertinti praeitų metų darbus, savo ir vicemerų veiklą. Visa tai turėtų būti išdėstyta, kad suvoktų ir tarybos nariai, ir eiliniai vilniečiai.“

Opozicijos atstovai buvo dar griežtesni. Anot partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos vadovo Gedimino Rudžionio, gerų dabartinio mero darbų jis įvardinti negalėtų, nes tokių tiesiog nemato. „Gal kad leido seksualinių mažumų paradą ir dėl to „įsipaišėme“ į bendrą Europos kontekstą?“ – retoriškai paklausė tarybos narys ir tuoj pat pridūrė: „Bet ar dėl to vilniečiams geriau? Abejoju. Nesu aršus katalikas, tačiau manau, kad tradicinės vertybės yra svarbesnės.“

O štai vardindamas netikusius mero sprendimus G.Rudžionis žodžių ilgai neieškojo. Anot jo, V.Navicko vadovavimas netenkina vilniečių ir nemažos tarybos narių dalies. „Pirmiausia tai socialinio ir ekonominio pobūdžio klausimai, miesto ūkio išpardavimas. Paversti savivaldą išparduotuve netinkama ne tik moraliniu požiūriu, bet ir pažeidžia tris Vietos savivaldos įstatymo straipsnius. Tame įstatyme savivaldybė ir miesto taryba įpareigojama ne tik administruoti savivaldybės teritoriją, bet ir per savivaldai priklausančias įmones, įstaigas, organizacijas teikti viešąsias paslaugas – mokymo, gydymo, komunalinio ūkio. O jeigu miestas nesugeba efektyviai panaudoti savo turto, vadinasi, dirba blogi vadovai ir yra prasta kontrolė. Žinoma, girdime kalbų, kad tos įmonės specialiai nugyvenamos, kad vėliau jas galima būtų parduoti saviems, pereitų iš vienų rankų į kitas“, – nepasitenkinimą meru liejo partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos vadovas.

„Tvarkiečiai“ nepatenkinti ir kitais mero sprendimais: Kalvarijų turgavietės nuomos konkursu, sumažintu finansavimu kultūrai ir sportui. O ir nuogas mero pilvas su necenzūriniu užrašu jiems neatrodo mero privalumas.

„Ypatingų klaidų meras nepadarė“

Gerokai atlaidesni merui buvo kiti koalicijos partneriai – Liberalų ir centro sąjungos atstovai. Šios frakcijos vadovas Kęstutis Nėnius teigė mero darbo metus vertinantis gana teigiamai. „Ypatingų klaidų meras nepadarė, nes ir ryžtingų veiksmų nebuvo imtasi. Gyvenimas diktavo privatizavimo procesus, manau, atsisakyti nereikalingo turto buvo teigiamas žingsnis. Kritiškai vertinčiau nebent aštresnius mero pasisakymus kadencijos pradžioje apie būtinybę parduoti savivaldybės pastatą, uždaryti įvažiavimą į Senamiestį. Tokie radikalūs žingsniai suerzina visuomenę, tačiau pamačius, kad tai nėra priimtini sprendimai buvo atsitraukta“, – sakė K.Nėnius.

Trečiadienį meras savo veiklos ataskaitą pristatys tarybos posėdyje. Vilniečiai su ataskaitos turiniu gali susipažinti svetainėje www.vilnius.lt.

Pasiūlė trauktis

Leidimas rengti seksualinių mažumų ir karo veteranų eitynes Vilniuje merui V.Navickui užtraukė bendrapartiečių nemalonę. TS–LKD Vilniaus Lazdynų skyrius savo susirinkime pasiūlė merui trauktis iš posto, nes „jo deklaruojamos nuostatos ir poelgiai prieštarauja pagrindinėms partijos vertybėms“. Už šį siūlymą balsavo absoliuti dauguma susirinkime dalyvavusių Lazdynų skyriaus narių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min