Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mero žmonos keliones sutrikdė STT agentai

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: BNS
0
A A

Gavęs visureigį atokiose vietovėse esantiems ligoniams lankyti, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras jį skyrė savo vadovės, kuri yra rajono mero žmona, kelionėms.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, praėjusiais metais Sveikatos apsaugos ministerija šalies medicinos įstaigoms paskirstė trisdešimt naujų visureigių. Už valstybės lėšas pirktais automobiliais dešimt metų turėjo būti lankomi panaikintų medicinos punktų pacientai ir atokesnių kaimo vietovių gyventojai.

Bet Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras gautą visureigį „Mitsubishi Outlander“, kuris buvo nupirktas už 73 tūkst. litų, naudojo ne pagal paskirtį. Šią informaciją gavę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atvyko į Tauragę ir paėmė visureigio naudojimo dokumentų kopijas. Jos buvo perduotos tirti Sveikatos apsaugos ministerijos ekonominės veiklos kontrolės skyriui.

Paaiškėjo, kad buvo nevykdoma pernai balandžio 7 dieną tarp Sveikatos apsaugos ministerijos ir Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro sudaryta automobilio panaudos sutartis, rašo „Lietuvos rytas“.

Gavęs visureigį atokiose vietovėse esantiems ligoniams lankyti, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras jį skyrė savo vadovės, kuri yra rajono mero žmona, kelionėms.

Šiuo visureigiu A.Piečienė su įstaigos ūkio administratoriumi Edmantu Tamašausku važinėjo po Tauragę, į Klaipėdą, Kauną, Vilnių. Iš viso nuvažiuota 15 tūkst. 300 kilometrų.

A.Piečienė aiškino, kad žinia apie skiriamą automobilį pernai jai buvusi netikėta. Apie tai ji sužinojo gavusi faksu atsiųstą ministerijos raštą. Pranešta, kad reikia atvykti į Vilnių pasiimti visureigio.

„Ministerija nepadarė analizės, ar mūsų rajonui reikalingas šis automobilis. Dauguma rajone įsikūrusių medicinos punktų rekonstruoti už Europos Sąjungos pinigus, todėl jų uždaryti negalime penkerius metus. Apskaičiavome, jog šio prabangaus visureigio išlaikymas kainuotų brangiau nei vieno medicinos punkto. Todėl administracijos sprendimu automobilis buvo skirtas mano ir mano vairuotojo Dainiaus Mališkausko komandiruotėms“, – kalbėjo direktorė.

Tačiau apie tai Sveikatos apsaugos ministerijai nebuvo pranešta.

„Sutartyje nebuvo numatyta, kad ministeriją reikia informuoti, jeigu automobilis bus naudojamas ne pagal paskirtį. Mums mašinų netrūksta. Prieš kelerius metus už Europos Sąjungos lėšas įsigijome keturias naujas „Škoda“, kuriomis gydytojai vyksta pas pacientus į namus. Šie automobiliai yra ekonomiškesni nei visureigiai. Abejoju, kad kituose rajonuose tie visureigiai naudojami pagal paskirtį“, – ramiai aiškino A.Piečienė.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretorė Janina Kumpienė aiškino, kad panaudos sutarties sąlygų pažeidimas yra ir neteisėtas, ir smerktinas. Pareigūnė teigė, jog šią situaciją turėtų svarstyti Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro steigėja – rajono savivaldybė. Jos meras yra įtarimų užsitraukusios A.Piečienės vyras liberalcentristas Robertas Piečia.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija dar aiškinsis, kaip išieškoti žalą iš Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro. Gavus STT tyrimo išvadas, taip pat bus sprendžiama, ar A.Piečienė nepiktnaudžiavo tarnyba siekdama asmeninės naudos.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras ne pagal paskirtį naudotą „Mitsubishi Outlander“ grąžino Sveikatos apsaugos ministerijai. Ministro įsakymu šis visureigis jau yra paskirtas Alytaus rajonui.

Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras vieną tokį pat visureigį gavo pernai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min