Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 12:19

Merų debatai Šiauliuose – ką savo rinkėjams žada kandidatai?

Marijus Velička ir Artūras Visockas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Marijus Velička ir Artūras Visockas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje nešališkos politikos tinklas „Žinau, ką renku“ surengė Šiaulių kandidatų į merus akistatą su visuomenės atstovais. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad salėje buvusi visuomenės dalis – daugiausiai vieno ar kito kandidato palaikytojai.

„Vargas tau, Saulės mieste“. Tokius žodžius pasakė vietinė žurnalistė, stebėjusi debatus internetu. Dar vienas vietos politikos apžvalgininkas teigė atėjęs į debatus, bet išėjęs – suprato, kad nėra reikalo viską stebėti gyvai.

Šiek tiek tvirčiau debatuose jautiesi du kandidatai – dabartinis meras Artūras Visockas ir konservatorius Jonas Bartkus. Vienas – padėties šeimininkas, atsivedęs palaikymo komandą. Kitas – ilgametis politikas, kuris sako, jog save taryboje užaugino – subrendo mero pareigoms.

Kandidatų skirtumai

Artūras Visockas sukėlė kritiką, kai teisinosi, jog kažką gero daro dėl universiteto – susirašinėja su atsakingais žmonėmis žinutėmis. Vieną jų paskaitė.

Tuo pasinaudojo oponentai ir priminė, kad meras visą kadenciją garsėja tuo, jog įvairiausius santykius aiškinasi, o kartais ir valdo miestą žinutėmis.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Aurimas Žvinys
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Aurimas Žvinys

Šalia mero sėdėjęs „valstiečių“ atstovas Aurimas Žvinys vienoje vietoje sušneko identiškomis frazėmis, kokias kartojo Artūras Visockas ankstesniuose rinkimuose. Jis labai pabrėžė teisę, o meras visiems priminė, kad šalia jo sėdi jaunas tėvelis.

Socialdemokratas ir dabar laikinai vadovaujantis miesto administracijai Gintautas Sitnikas akcentavo, kad senelių namai ir globos įstaigos yra gelbėjimosi ratas ekonomiškai mirštančiam regionui.

„Darbietis“ Marijus Velička buvo pasiruošęs. Viskas surikiuota – pažadai, priekaištai merui.

Laisvūnas Neimanas, Lietuvos centro partijos atstovas, kelis kartus pakartojo, kad Šiauliuose tiesiog vyksta netvarka, kurią jis sutvarkys.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Laisvūnas Neimanas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Laisvūnas Neimanas

Jonas Bartkus, konservatorių lyderis, vos išsisuko nuo tiesmuko klausimo apie tai, jog jis planuoja didinti stebėjimo kamerų tinklą Šiauliuose. Viską stebinčio „Didžiojo brolio“ grėsmę šiaip taip nutildė kalbos apie saugesnį miestą.

Vida Pociuvienė, visuomeninio rinkimų komiteto „ŠNVOK – čia ir dabar!“ kandidatė, pasakė, jog ją išrinko nevyriausybininkai, todėl būdama mere jiems ir atstovaus.

Kandidatų pažadai

Kai kuriuos pažadus ir idėjas kartojo visi debatų dalyviai. Visiems labai rūpės jaunas žmogus, investicijos, švietimas. Kuo kandidatai ar jų siūlymai yra išskirtiniai?

J.Bartkus akcentavo, kad problemas reikia spręsti ne paslapčiomis kažkam rašant žinutes, o visiškai atvirai – kartu su visuomene.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Jonas Bartkus
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Jonas Bartkus

J.Bartkus stumia idėją, kad bent jau dalį biudžeto lėšų, pateikdami idėjas, paskirstytų patys miesto piliečiai. Taip pat priminė, kad miestas gerokai atsilieka daugiabučių renovacijoje.

L.Neimanas prisiminė prieš kelis dešimtmečius girdėtą retoriką universiteto ar oro uosto adresu – duos dešimt milijonų ir tvarka.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Laisvūnas Neimanas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Laisvūnas Neimanas

Žadėjo būti rūpestingu meru: jei bus problema, tai L.Neimanas vakare jau bus prie jūsų namo ir klausinės apie tą problemą.

V.Pociuvienė kaip kokią naujovę siūlė – pramušinėti miestui svarbius reikalus per Seimo narius. Kažkur girdėta?

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Vida Pociuvienė
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Vida Pociuvienė

Pažadėjo, kad miestas vėl turės vyriausiąjį architektą. Dėl to Šiauliai jau nebus pilkas miestas. Dar žadėjo įvesti darną miesto taryboje. Kokiu būdu tai įvedinėjama, nenurodė.

G.Sitnikas siūlytų jaunimo skatinimo programą. Studentas per metus gauna tūkstantį eurų. Už tai turės trejus metus dirbti Šiauliuose.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Gintautas Sitnikas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Gintautas Sitnikas

Dėstydamas pažadus G.Sitnikas aiškino: „Konkursai vyktų laiku. Deja, kainos kyla – su ranga sunkoka, bet mes įveiksime. Biudžetas paruoštas, apie jį aš žinau gerai. Visi atėję kandidatai turės žiūrėti tą biudžetą ir tęsti darbus – nebūkite jūs, rinkėjai, naivūs. Biudžete atliekamų pinigų nėra. Patikėkite, aš, kaip socialdemokratas, esu pasirengęs tęsti darbus.“

M.Velička pakartojo tai, ką jis skelbia savo reklaminėje kampanijoje – viešasis transportas šiauliečiams bus nemokamas.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Marijus Velička
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Marijus Velička

Toliau – investicijų pritraukimas, oro uostas, skaidrumas, miestas be korupcijos.

Dabartinis meras A.Visockas prisipažino, kad, turėdamas galimybę, administracijos direktoriumi vėl paskirtų neseniai tarybos nušalintą Antaną Bartulį. Salėje pasigirdo gaudesys.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Artūras Visockas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Artūras Visockas

Apie savo pažadus meras pažadėjo pasakyti tik vieną sakinį iš trijų. Išėjo gerokai daugiau, nes išsiplėtė aiškindamas „atstovaujamosios demokratijos“ sąvoką.

Meras sakė, kad pagrindinį darbą turi atlikti savo rinkėjams ir konkrečioms grupėms atstovaujantys tarybos nariai.

„Aš turėčiau tik laiminti jų susitarimą“, – pasakė meras.

A.Žvinys norėtų kurti miestą, kuriame būtų gera gyventi jo šeimai. Beje, šis kandidatas vis pabrėžė, kad mes daugiausiai kalbame apie ekonomiką, bet visiškai nekalbame apie dvasinius dalykus, kurie iš tiesų ir daro mūsų gyvenimą kokybišku.

A.Žvinys sakė, kad yra išsikėlęs tikslą – palaikyti dialogą, nes dialogas, o ne monologas sprendžia problemas.

„Na, jei būčiau išrinktas meru... Demokratija – pamatiniai principai niekada nebūtų diskredituojami. Ir niekada nebūtų paminta teisė“, – užbaigė kalbą A.Žvinys.

Debatuose nedalyvavo liberalas Aurimas Lankas ir visuomeninių rinkimų komitetų lyderiai Valerijus Simulikas bei Jūratė Šivickienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min