Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 30d. 06:01

Merų rinkimai pajūryje: kas pretenduoja į kurortų ir Klaipėdos merus?

Vytautas Grubliauskas, Darius Jasaitis ir Šarūnas Vaitkus 15min tema
15min nuotr. / Vytautas Grubliauskas, Darius Jasaitis ir Šarūnas Vaitkus

Iki savivaldybių merų rinkimų likus metams politinėje padangėje – štilis, nors puse lūpų apie galimas kandidatūras šnabždamasi jau šiandien. Tarp jų gali būti ir naujų veidų. Užsimenama, jog visa jėga kandidatai paraką konkurencinei kovai bus pasiruošę ir iššaus rudenį. Tad kas gi pretenduoja į merų kėdes pajūrio savivaldybėse?

Neįtikėtina tyluma – taip apie situaciją likus vos metams iki merų rinkimų sako patys politikai. Jų teigimu, vasara nėra pats geriausias metas rinkiminei kampanijai, tad į viešumą veidai ims lįsti rudeniop. Tarp kandidatų tikrai bus dabartinis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, mero kėdėje leidžiantis jau antrą kadenciją.

Dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko norą likti meru dar vienai kadencijai akivaizdžiai mato tiek partijos kolegos, tiek tarybos nariai iš kitų partijų. Pats V.Grubliauskas neslepia – nominuojamųjų sąraše būsiantis, tačiau sprendimą priims partija.

„Šiandien reikėtų nesimaivant ir nevyniojant pasakyti, kad galutinį sprendimą tars skyrius, oficialiai patvirtins kandidatą, kuris bus merų rinkimuose. Aš būsiu nominuojamųjų sąraše, faktas, tikiuosi, tiks mano personalija ir skyriui. Nesu vienintelis gražiausias, vienintelis tinkamiausias, manau, kad yra nemažai politikų, kurie galėtų būti nominuoti, o kuris bus, apsispręs skyrius. Ar įvertins įdirbį, patirtį? Tikiuosi, įvertins“, – 15min sakė V.Grubliauskas.

Jo teigimu, partijų kandidatūros kol kas minimos tyliai ir jas skelbti delsiama. V.Grubliauskas tikina esantis nuolatos dėmesio centre, jau „išmėsinėtas“ ir jo situacija esanti paprastesnė.

Tarp politikų kalbama, jog ambicijų dėl mero posto neslepiantis V.Grubliauskas kandidatuos bet kuriuo atveju, kels kandidatūrą pats ar su komitetu, ir esą yra įvardijęs, jog dirbs su ta komanda, kuri garantuos jam pergalę.

Nori grįžti į Klaipėdą

Apie ketinimus dalyvauti mero rinkimuose kažkada yra užsiminęs ir mero partijos kolega, Seimo narys Simonas Gentvilas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Gentvilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Gentvilas

„Aš noriu grįžti į Klaipėdą, bet nežinau, ar tinkamas metas. Diskutuoju su aplinkiniais, kurie palaiko idėjas, mintis ir darbus. Čia yra opozicija – vienas laukas darbo, o norėtųsi panaudoti jėgas tiesiogiai. Neatmetu tokios galimybės, nes į Klaipėdą noriu grįžti, esu jai neabejingas ir dirbu su daug klaipėdietiškų klausimų – tiek pajūrio zona, Klaipėdos universitetas, uostas. Neatitolstu, mintys sukasi apie Klaipėdą, reikia viduje dar priimti sprendimą“, – 15min sakė S.Gentvilas, tikindamas, jog rinkimai bus tikrai įdomūs.

Kai kurių tarybos narių žiniomis, kelti savo kandidatūrą kartu su rinkimų komitetu į merus ketino ir dabartinis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas, tačiau tarp jo ir mero perbėgusi juoda katė, panašu, jau praeity. Kalbama, jog S.Budinui esą buvo pažadėta, jog liberalai jam patikėtų ir toliau eiti dabartines administracijos direktoriaus pareigas.

Kandidatų neįvardija

Klaipėdos tarybos narė, socialdemokratė Lilija Petrauskienė, kai kurių įvardijama kaip galima šios partijos kandidatė, neslepia, jog įveikti dabartinį uostamiesčio merą nebūtų lengva, tad savo kandidatūros ji nesvarstanti ir šiuose merų rinkimuose nedalyvausianti. Moteris išbandė save praėjusiuose merų rinkimuose ir to kartoti nenori. Ji neatskleidžia, kas bus kitas partijos kandidatas į merus.

„Niekas nenori viešinti kandidato iš anksto, kad neapšaudytų, nori pasilikt rezervą. Norėjome paskelbti anksčiau, tačiau mūsų būsimas kandidatas prašo negarsinti. Rudenį pasiskelbs, nes vasarą toks truputį atoslūgis, rudenį prasidės politinio sezono įkarštis“, – sakė L.Petrauskienė. Šnabždama, kad tarp galimų kandidatų gali būti daug metų Klaipėdos uoste dirbantis, į Seimo narius kandidatavęs Benediktas Petrauskas. Kai kurie politikai įžvelgė, jog į merus gali taikytis dešimtmetį miestui vadovavęs Rimantas Taraškevičius, tačiau šis iš tokių nuogirdų tik pasijuokė.

„Labai atsakingai galiu pasakyti – kitąmet bus 29 metai, kaip aš taryboje, dešimt metų buvau meru. Tikrai galiu ranką pridėjęs prie širdies pasakyti, neturiu pretenzijų ir nemąstau. Yra laikas ateiti, išeiti ir nebegrįžti“, – sakė R.Taraškevičius.

Konservatorių stovykloje kaip kandidatė į merus įvardijama Seimo narė Agnė Bilotaitė, tačiau metas ne pats tinkamiausias, mat moteris augina vasarą gimusį kūdikį ir, 15min žiniomis, tokiam iššūkiui nėra pasiryžusi. Partijos kandidatų sąraše – tarybos nariai Tomas Meškinis bei Arūnas Barbšys. Teigiama, jog kandidatuoti į merus, žvelgiant į Kauno pavyzdį, siūloma ir verslininkams – „Limarko“ kompanijos vadovui Vytautui Lygnugariui bei verslininkui, „Frydricho pasažo“ savininkui Aidui Kaveckui.

Ambicijų turėti daugumą taryboje neslepia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kol kas neatskleidžianti savo kandidatūrų į merus. Tarp pavardžių šmėžuoja tarybos nario Artūro Razbadausko kandidatūra.

Profesorius, gydytojas, partijai „Tvarka ir teisingumas“ priklausantis A.Razbadauskas mero rinkimams sako „nei taip, nei ne“.

„Tų pasiūlymų yra, juos visuomet svarstai, tačiau konkrečių sprendimų nėra. Prieš ketverius metus rinkimuose dalyvavau, išsibandžiau. Viskas gyvenime įmanoma, kol kas nieko nesakau, nei taip, nei ne“, – sakė A.Razbadauskas.

Į meres taikysis N.Puteikienė

Klaipėdos Tarybos narė Nina Puteikienė neslepia, jog su ja apie merų rinkimus yra kalbėjusi Lietuvos centro partija. Tai nestebina, mat jos vadovu yra N.Puteikienės vyras, Seimo narys Naglis Puteikis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Seimo narys Naglis Puteikis su žmona Nika
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Seimo narys Naglis Puteikis su žmona Nika

„Vos tik pagalvojau, kad reikia viską mesti ir važiuoti į Vilnių, atėjo daug žinučių, vyko daug pokalbių, jog reikia telktis.

Savivaldybių tarybų rinkimuose turi būti kažkieno iškeltas kandidatas – arba partijos, arba nacionalinio rinkimų komiteto. N.Puteikis yra vienos partijos vadovas, „Puteikis plius“ komiteto nebebus. Yra vykę pokalbiai su Centro partija, esu atvira pasiūlymams. Tą darau sistemingai trejus metus, mano buvimas pačioje politikoje yra tapęs tam tikru iššūkiu.

Šiandien galvoju, kad politikoje atsidūriau atsitiktinai – žmonės paprašė ir aš nuėjau. Negaliu bet kurioje veikloje nesilaikyti savo principo, savo pradėtą veiklą darau iki galo ir sąžiningai. Politinis kapitalas užaugo“, – sakė N.Puteikienė, pabrėžusi, jog jos požiūris į politiką skiriasi nuo dabartinės valdančiosios daugumos.

„Visos Lietuvos problema, kad pasigavus liberalizmo idėją, užmirštos bendruomenės, jų įtaka miesto, šalies valdymui, reikia grįžti prie šitų principų, pasikalbėjimo, tarimosi, o ne vienvaldžių sprendimų priėmimo. Tai pagrindinė problema“, – tikino N.Puteikienė.

Neringos meras nori likti meru

Praėjusiuose merų rinkimuose Neringoje tarsi vėjas į areną įlėkė Antanas Vinkus. Ar artėjančiuose rinkimuose taip pat išnirs neringiškiams nauja, tačiau žinoma politinė figūra, belieka spėlioti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringos meras Darius Jasaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringos meras Darius Jasaitis

Kaip sako draugai, kurie mane pažįsta, kai ir nebuvau meru, tai sako, kad vienodai nervinausi dėl Neringos, jos ateities, būklės, klestėjimo. Šiai dienai tai gyvenimo būdas, kuris sutapo su darbu, žinoma, yra niuansų biurokratinių, kurie nemalonūs, bet neišvengiami, – sakė D.Jasaitis.

Mero poste išlikti ambicijų turi dabartinis meras, socialdemokratas Darius Jasaitis. Jį partija yra patvirtinusi oficialiu kandidatu. D.Jasaitis tikina esantis tikras savo krašto patriotas, tad darbas jam yra savotiškas hobis

„Kaip sako draugai, kurie mane pažįsta, kai ir nebuvau meru, tai sako, kad vienodai nervinausi dėl Neringos, jos ateities, būklės, klestėjimo. Šiai dienai tai gyvenimo būdas, kuris sutapo su darbu, žinoma, yra niuansų biurokratinių, kurie nemalonūs, bet neišvengiami“, – sakė D.Jasaitis.

Paklaustas, ar nebus taip, jog Neringoje pristigs lyderių ir tebus pora kandidatų, tarp kurių gali būti vienintelis taryboje tarp socialdemokratų esantis liberalas Andrius Bagdonas, D.Jasaitis tikina, jog net ir prezidento rinkimai įsibėgėja likus pusmečiui, tad nežinia, kokių politinių veikėjų gali išnirti politinėje arenoje.

„Važinėja kai kurios partijos, domisi. Čia tribūna garbinga, nebūčiau ramus, kad neįsiverš koks pranašas. Jei tik atsiras geresnis, aš ramus, dedu raktus ant stalo, galiu dirbti visuomeniniu patarėju“, – tikino meras.

Stiprus konkurentas

Likti vadovauti Palangai noro neslepia kurorto meras Šarūnas Vaitkus, kurį partijos skyrius penktadienį turėtų patvirtinti oficialiu kandidatu rinkimuose.

„Nieko neslėpsiu, kandidatuosiu kituose rinkimuose. Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas yra pritaręs mano kandidatūrai. Be abejo, esu gimęs, augęs Palangoje, visada rūpėjo mano miestas, turime padaryti tą miestą dar labiau patrauklų tiek gyventojams, tiek svečiams, turime ilgalaikę strategiją, kokią turi būti Palanga. Dvi kadencijos, tikrai nuveikta nemažai darbų“, – sakė Š.Vaitkus.

Rimtų konkurentų stinga

Lyderių stygių, kurie galėtų mesti pirštinę kurorto merui Š.Vaitkui Palangoje, įžvelgia nepartinis kurorto tarybos narys Eimutis Židanavičius. Jo teigimu, partijoms artimiausiuose merų rinkimuose reikėtų imtis nestandartinių sprendimų.

„Be abejo – meras, o daugiau kandidatų šiai dienai negalime įvardinti, nei partiniai, nei nepartiniai, neteko girdėti. Dažniausia politinė taisyklė – turėtų partijos skyriaus lyderis kandidatuoti, tai kaip ir galima numatyti tuos dalykus, bet kiek jie turi šansų, kitas klausimas.

Žinant stiprų kandidatą, reikėtų imtis nestandartinių sprendimų. Pavyzdžiui, jei iš tiesų partijos būtų vieningos, reikėtų kompensuoti vienu bendru kandidatu nuo partijų ir judėjimų. Būtų mesta rimta pirštinė kandidatų lyderiui. Palanga prašosi permainų, nepaisant atliktų gerų darbų, trūksta demokratijos“, – sakė E.Židanavičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Palangos meras Šarūnas Vaitkus
Luko Balandžio / 15min nuotr./Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Jo teigimu, šiandien partijų skyrių lyderiai nėra pakankamai stiprūs, kad galėtų mesti pirštinę skyriaus konservatorių lyderiui Š.Vaitkui. Įžvelgiama, jog tarp kandidatų gali būti atskilusių socdemų gretose atsidūrusi tarybos narė Elena Kuznecova.

Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Eugenijus Simutis 15min teigė, jog būtų be galo gaila, jei trečiai kadencijai būtų išrinktas tas pats meras.

„Geriau būtų, kad kažkas iš konservatorių kandidatūrą išsikeltų. Aštuoni metai yra daug, nesinori, kad prie Putino grįžtume – vienintelis ir nepakartojamas. Valdžios nekintamumas kenkia, iš verslininkų jaučiasi, kad proteguojami savi, konservatoriai, o kurie nepriklauso ar priklauso kitoms partijoms, yra smaugiami, stengiamasi per administraciją kenkti“, – sakė E.Simutis.

Jo teigimu, miestui trūksta lyderio, kuris rūpintųsi ne tik infrastruktūra, bet ir investicijų pritraukimu. Esą dabar Palanga išgražinta, sutvarkyta, tačiau trinkelėmis išdėliotas miestas žiemą niekuo nesiskiria nuo Salantų, kurie taip pat sutvarkyti, tačiau darbo vietų naujų nekuriama. Paklaustas, ar pats neketina kelti savo kandidatūros į merus, E.Simutis tikino neturintis atsakymo, tačiau tokios galimybės neatmeta.

Kandidatų kelti neskuba

Arši kova dėl mero posto vyks Klaipėdos rajone, kur meru yra socialdemokratas Vaclovas Dačkauskas. Jis neslepia ambicijų ir vėl tapti meru. Čia konkurentų jam, panašu, nepristigs.

„Viešųjų ryšių specialistai pataria rimtesnį darbą pradėti likus aštuoniems mėnesiams iki rinkimų“, – paklaustas, kodėl toks štilis šioje padangėje, sakė V.Dačkauskas.

LiMA nuotr./Vaclovas Dačkauskas (viduryje)
LiMA nuotr./Vaclovas Dačkauskas (viduryje)

Iššūkį jam, manoma, mes ir liberalė Audronė Balnionienė, praėjusiuose merų rinkimuose nuo lyderio atsilikusi vos 113 balsų. Kaip 15min sakė Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Nerijus Galvanauskas, tarp kandidatų yra ir Aivaras Vasylius bei kitos pavardės. Kandidatūrą partijos skyrius patvirtinti ketina tik rudenį.

Konservatorių atstove merų rinkimuose Klaipėdos rajone greičiausiai taps skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė. Pastebima, jog moteris aktyviai dalyvauja viešuose renginiuose ir, kaip teigiama, rengiasi kandidatuoti į mero postą. Tarp „tvarkiečių“ minimi trys kandidatai – Sigitas Karbauskas, Martynas Pocius bei Violeta Riaukienė.

Kokį kandidatą pasirinks valstiečiai ir žalieji, nežinia. Stipriu lyderiu čia laikytas Bronius Markauskas išėjo į Seimą, tapo žemės ūkio ministru. Teigiama, jog valstiečiai „grasina“ į merus iškelti kokią nors šou žvaigždę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

Aktualu

Panevėžį sudrebinęs sprogimas sugriovė šešis garažus, po nuolaužomis rastas vyro kūnas

Sportas

Rusiją sukrėtusi byla – rinktinės futbolininkams gresia 7 metai kalėjimo

Gyvenimas

Rasai grėsminga liga smogė Filipinuose: nesugebėjusi išlipti iš lovos, dar ilgai kaltino burlentę

Kultūra

MO muziejaus įkūrėjas V.Butkus: su D.Libeskindu susitarėme per 3 sekundes

Aktualu

Dar vienas „aštrus“ pirkinys: vilnietė „Lidl“ mėsoje rado adatą

Spalio knygų TOP8: ką skaityti atėjus rudeniui

Vardai

Kanadiečio Maco DeMarco koncerte Vilniuje – būrys gerbėjų ir nesibaigiantys juokeliai apie „G-tašką“

Šių laikų šnipinėjimas: 4 dalis - WIFI ir pašto serverių pažeidžiamumas

Aktualu

D.Trumpas apie dingusį žurnalistą: panašu, kad jis tikrai negyvas

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ katė maiše – kas šis naujokas? (2/5)

Vardai

Susižadėjo „Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Agnė Petravičienė: „Tai tikrai ne Radžis“

Pasaulis kišenėje

Paskelbtos geriausios šalys emigrantams

Verslas

„Uber“ pristato naujas saugumo priemones vairuotojams ir keleiviams

Aktualu

Skambiai išreklamuotas P.Aršausko internetinės parduotuvės projektas – sustabdytas

Aktualu

„Valstiečiai“ iš keturių kandidatų rinksis, ką deleguoti dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose

Vardai

Su dvyniais Turkijoje atostogavę Zvonkai: „Pirmos naktys buvo bemiegės, o vėliau – pasaka“

Gyvenimas

32 pavojingiausi dalykai, kuriuos mokslas sieja su vėžiu

Aktualu

Panevėžyje su „Dodge“ susidūrė per raudoną šviesą važiavusi BMW vairuotoja

Gyvenimas

Akiniai nuo saulės padeda išvengti rimtos akių ligos

Naujienos

Gazas

Sovietmečiu girti traktorininkai, dabar – nuomotų automobilių vairuotojai

Kultūra

Prancūzijos meno muziejus sužinojo, kad pusė jo kolekcijos yra klastotės

Gyvenimas

Grilio sezonas prasidėjo: pasitikrinkite, ar turite, ko reikia

Video apžvalgoje – knygos, kurias rekomenduoju perskaityti. 

Abraham B. Yehoshua „Ponas Manis“ – patiko ir praėjusi šio autoriaus knyga „Moteris Jeruzalėje“, tačiau šis kūrinys įtraukė dar labiau.

Eleanor Catton „Šviesuliai“ – įspūdingas, lėto skaitymo, detalus istorinis romanas.

Mariaus Buroko „Šviesaus buvimo“ – tyli, mąsli, subtili poezija, labai patiko „Užrašytų fotografijų“ ciklas, ypač paskutinioji, penktoji jo dalis.

Helene Cixous „Auksas. Mano tėvo laiškai“ – filosofijos ir grožinės literatūros, memuarų samplaika.

Neil Gaiman „Vandenynas kelio gale“ – nostalgiška, švelnaus liūdesio pripildyta knyga, prieinama net tiems, kas nemėgsta fentezi.

Icchokas Rudaševskis „Vilniaus geto dienoraštis“ – sukrečiantis kūrinys, o apipavidalinimas paverčia knygą tikru meno kūriniu

Isabel Allende „Vidury žiemos“ –  „Dvasių namams“ neprilygsta, tačiau autorės gerbėjams patiks

Kultūra

Ką skaityti šį mėnesį: balandžio TOP 7

CITATA

Modernaus verslo komplekso „Park Town“ inicijuotame diskusijų cikle „Speak Out“ verslininkas Vladas Lašas komentuoja Lietuvos verslų poreikį pasakoti savo sėkmės istorijas.

„Mes turėtume kuo dažniau pasakoti savo sėkmės istorijas, kurias patyrėme, tai gali padėti pajausti, ką reikėtų daryti toliau.“

Žiūrėkite visą transliacijos įrašą.

Mokslas.IT

10 įdomių faktų: kuo skiriasi žirgas nuo arklio, kaip atrodo mažiausias ponis ir kokio dydžio jų smegenys

Verslas

Kokias klaidas darome remontuodamiesi būstą ir rinkdamiesi apdailos meistrus?

Aktualu

Pravieniškių pataisos namuose veikė organizuotas susivienijimas: sulaikyta 16 asmenų, tarp jų vienas buvęs prižiūrėtojas

Maistas

Mėgaujamės šiluma ir kepame šašlykus: 10 pačių įvairiausių receptų

24sek

Ballų išvyka į Barseloną – su riedžiais, amerikietiškais skanėstais ir atrakcionais

Aktualu

Orai.lt: vasariškai šiltą dieną prapliups liūtys su perkūnija

Pasaulis kišenėje

Italijos Markės regionas: nepakaks nei vienos kelionės, nei – gyvenimo

Gazas

Keičiasi automobilių išregistravimo tvarka

Vardai

Lietuvės bare Londone koncertavusi Laisva liko apgauta: perspėja atlikėjus

Aktualu

Rusijos FST agentas atskleidė darbo užkulisius: „Mūsų šalis – be penkių minučių Šiaurės Korėja“

Gyvenimas

Paprastas ir natūralus organizmo valymo būdas su žolelių arbata

15min tema Aktualu

Nuogus mažamečių kūnus „Facebook“ šlovinantis vyriškis tarp vaikų galėjo trintis ne vieną dešimtmetį

Vardai

Lietuvių kilmės „Victoria's Secret“ modelis Shanina Shaik Bahamose ištekėjo už didžėjaus Ruckuso

Aktualu

Brangi azerų oligarcho dovana meta šešėlį ant JAV prezidento Donaldo Trumpo

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min