Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos merui – patarėjos antausis

J.Norkienę įskaudino mero abejingumas jos reikalavimams.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / J.Norkienę įskaudino mero abejingumas jos reikalavimams.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nerimsta aistros dėl atnaujinto poilsio parko. Visuomeninio judėjimo „Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką“ nariai jų negirdinčią miesto valdžią nutempė iki teismo, o aktyvistų vedlė vakar viešai pareiškė atsisakanti mero visuomeninės patarėjos pareigų.

Judėjimo lyderė Jolanta Norkienė vakar vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje negailėjo karčių žodžių miesto valdžiai. „Ar savivaldybė tarnauja klaipėdiečiams, ar bendradarbiauja su visuomene? Sprendimai priimami už uždarų durų, kodėl taip vengiama viešumo?“ – piktinosi mero patarėja. Ji paprašė performuoti darbo grupę, svarstančią poilsio parko tolesnio valdymo klausimus, ir į ją įtraukti visuomeninių organizacijų atstovus.

Baigdama kalbą klaipėdietė atsisakė toliau eiti mero Vytauto Grubliausko visuomeninės patarėjos pareigas ir grąžino jam pažymėjimą.
J.Norkienė buvo viena iš 16 visuomeninių patarėjų, kuriuos pasirinko miesto vadovas. Šie žmonės dirba be atlygio. Algą gauna kartu su meru savivaldybėje dirbantis vienintelis patarėjas Simonas Gentvilas.

Įtaria paslėptą klastą

J.Norkienės vadovaujamiems visuomenininkams nerimą kelia Klaipėdos miesto savivaldybės priimtas sprendimas likviduoti parką valdančią bendrovę, o turtą ir pastatus perduoti administruoti valdiškoms įstaigoms. Baiminamasi, kad vasaros koncertų estrada galinti patekti į nežinia kieno rankas. Siekdami užtikrinti skaidrumą, judėjimo atstovai reikalavo įtraukti juos į parko valdymo reikalus svarstančią darbo grupę ir pateikti bendrovės finansinę padėtį liudijančių dokumentų kopijas. Nesulaukę teigiamo atsako aktyvistai kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Šis skundą patenkino iš dalies ir įpareigojo savivaldybės administraciją pateikti dokumentus. Juos ketinama paviešinti.

Komentarai
Temos parkas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min