TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metai be vandens – Klaipėdos bendrabučio realybė

Bendrabučio prausyklos veikė prie pat galinės sienos. Nuolat permirkusiai sienai pernai ėmus byrėti, prausyklos buvo uždarytos.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Bendrabučio prausyklos veikė prie pat galinės sienos. Nuolat permirkusiai sienai pernai ėmus byrėti, prausyklos buvo uždarytos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauna šeima virtuvėje prisipila vandenio į kibirus. Parsinešę kibirus į kambarį prausia savo vaikus, nusiprausia patys. Ir taip jau nuo praėjusių metų gegužės.

Varginanti dalia keliasdešimt klaipėdiečių šeimų užgriuvo praėjusių metų gegužę. Tuomet avarinės būklės bendrabutį administruojanti bendrovė apsisprendė palikti gyventojus be dušų, kol nebus sutvarkytas vamzdynas. Gyventojai, susitaikę su didžiuliais nepatogumais, nusiteikė kantriai laukti pusmetį, kol bus sutvarkytas vamzdynas ir vėl galės prausyklose maudytis, skalbtis drabužius. Tačiau atėjo ir naujieji metai, o prausyklos vis dar užvertos.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Bendrabutis įvardijamas kaip probleminis statinys.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Bendrabutis įvardijamas kaip probleminis statinys.

„Greitai bus metai, kaip niekas nedaryta. Baisu žiūrėti į senelius, į kitas šeimas, kurios neturi kur normaliai nusiprausti, turi prašinėti, kad kas priimtų išsimaudyti, išsiskalbti“, – 15min.lt pasakojo šiame name gyvenanti Renata.

Pusmetis virto metais

„Žinau, kokios asociacijos kyla išgirdus žodį bendrabutis, tačiau ne mes kalti, kad neturime iš ko nusipirkti geresnį būstą. Nusipirkome tokį, kokį išgalėjome. Iš nieko nevagiame, stengiamės kabintis į gyvenimą. Taip, čia gyvena ir asocialių šeimų, bet dėl to neturi kentėti visi“, – teigė jauna klaipėdietė, kas mėnesį į kaupiamąjį fondą namui prižiūrėti sumokanti po 56 Lt.

Prieš kelerius metus bendrabučio gyventojai jau buvo sumokėję beveik 70 tūkst. litų už stogo remontą. Tačiau po nekokybiško remonto jau juoduoja penktojo aukšto gyventojų sienos.

Renatos šeima – išskirtinė, turinti vandenį savo bute. Kartais apsiprausti ji priima ir greta gyvenančių senukų porą.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Sienos trupa ne tik iaorėje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Sienos trupa ne tik išorėje.

Jauna moteris pasakojo, kad kaimynai beveik vienbalsiai pritarė remonto darbams. „Sutarėm, kad dalis lėšų bus paimta iš fondo, o likusią sumą per mokesčius sumokėsime kas mėnesį. Kai visi pritarė sienos tvarkymui, staiga fonde pinigų nebeliko. Kol laukėme sprendimo, kiek visa tai kainuos ir kada prasidės remontas, administratoriai iškabino skelbimą, kad užaklinamas vamzdynas bendrose prausyklose“, – prisiminė pašnekovė.

Tuomet kilo sąmyšis – darbai nevyko, informacijos taip pat niekas nesiruošė teikti. Gyventojai esą ne kartą kreipėsi į bendrabutį administruojančią bendrovę, tačiau niekas taip ir negalėjo paaiškinti, kada bus sutvarkytas vamzdynas ir atsiras vanduo.

Ėmė byrėti fasadas

Seniai neremontuoto bendrabučio Šilutės plente 6 bėdos paaštrėjo praėjusiais metais. Nuolat permirkusi bendrabučio siena ėmė byrėti tiesiog praeiviams ant galvų. Pradėjus nerimauti, kad siena apskritai gali griūti, nuspręsta ją remontuoti. Buvo sutvarkyta siena, prausyklose seni supuvę langai pakeisti naujais plastikiniais.

Bendrabučio administratoriai nusprendė neleisti naudotis bendromis prausyklomis, kol nebus pakeistas vamzdynas. „Remonto tos patalpos nemačiusios jau seniai. Ar galite įsivaizduoti – ten buvo tik maišytuvai, jokių kriauklių, jokių dušų. Vanduo tekėdavo tiesiog sienomis, grindimis, taip drėko apatinių aukštų lubos. Viskas apipeliję, sužaliavę, jau net neverta kalbėti apie higieną“, – tikino namą administruojančios bendrovės „Klaipėdos bendrabutis“ direktoriaus pavaduotoja Daiva Gelžinienė.

Anot jos, patys gyventojai turėtų būti labiau suinteresuoti rūpintis savo turtu. Tai esą parodo ir menkas gyventojų mokumas – tik pusė jų kas mėnesį moka įmokas į namo priežiūrai skirtą fondą. Didelė dalis gyventojų – nuomininkai. Kol nėra pinigų – nėra ir remonto. „Kitą mėnesį bus rengiamas susirinkimas, sprendžiama, ką daryti“, – patikino pašnekovė.

Gyventojai pažadais surengti susirinkimus jau nebetiki. Per tą laiką, kai buvo uždarytos prausyklos, organizuoti trys susirinkimai. Tačiau, kaip pasakojo Renata,  patys administratoriai porą kartų visai nepasirodė, o trečią – išėjo nesulaukę pabaigos.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./`ilutės pl. 6 bendrabučio gventojai nuo gegužės gyvena be vandens.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Šilutės pl. 6 bendrabučio gyventojai nuo gegužės likę be vandens.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min