TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Metai po antrosios Dalios Grybauskaitės inauguracijos: kas nuveikta?

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Prieš metus prezidentė Dalia Grybauskaitė antrą kartą prisiekė tautai ir pradėjo antrą kadenciją. Tada ji akcentavo, kad didžiausias rūpestis – karinis, energetinis, informacinis valstybės saugumas. Šalies vadovė taip pat žadėjo griežtesnę kovą su korupcija.

Politologai pastebi, kad per šiuos metus D.Grybauskaitė išties daug dėmesio skyrė saugumo klausimams, krašto apsaugos finansavimui. Tačiau pasigenda poslinkių santykiuose su Lenkija. 

„Ateinančių metų iššūkiai aiškūs. Jų nepasirinksi – juos siunčia gyvenimas. Karinės grėsmės Lietuvos pašonėje mus sutelkė dar labiau. Šiandien dar kartą prisiekiau saugoti Lietuvos žemių vientisumą. Grėsminga situacija aplink Lietuvą reikalauja šalies apginamumui skirti ypatingą dėmesį“, – per savo inauguraciją prieš metus sakė D.Grybauskaitė.

Politologas Vladimiras Laučius teigia, kad prezidentė  antrojoje kadencijoje išties daug dėmesio skiria šalies gynybai, krašto apsaugos finansavimui.

Vos prieš keletą metų D.Grybauskaitė labai skeptiškai kalbėjo apie kariuomenės finansavimą, sakė, kad yra svarbesnių dalykų nei pinigai, o tuo metu asignavimai krašto apsaugai buvo kritę iki 1 proc., – V.Laučius.

„Pastaruoju metu mes matome, kad D.Grybauskaitė inicijuoja partijų susitarimą dėl gynybos išlaidų didinimo, dėl kariuomenės finansavimo iki 2020 metų, ir žinome, kad daug kas tam pritaria ir palaiko.

Bet negalime pamiršti ir to, kad vos prieš keletą metų D.Grybauskaitė labai skeptiškai kalbėjo apie kariuomenės finansavimą, sakė, kad yra svarbesnių dalykų nei pinigai, o tuo metu asignavimai krašto apsaugai buvo kritę iki 1 proc.“, – kalbėjo politologas.

B.Ivanovas: per mažai dėmesio Lenkijai

Pasak V.Laučiaus, D.Grybauskaitė, kalbėdama  apie Rusiją ir Vakarų daromą politiką, dažnai nevynioja žodžių į vatą. Politologas Bernaras Ivanovas prieš metus teigė, kad prezidentė per mažai dėmesio skiria santykiams su Lenkija. Šiandien  politologas ir toliau tvirtina pasigendantis ryškesnių poslinkių bendraujant su mūsų kaimyne.

„Kalbant apie užsienio politiką, tai čia norėtųsi naujovių, kurių pasigendame visų pirma dėl santykių su Lenkija – čia nematau ryškesnių poslinkių. Bet vienaip ar kitaip be to ateity nieko nebus, reikės kažką daryti, kadangi tai yra mūsų nacionalinio saugumo klausimas“, – sakė B. Ivanovas.

Kai kurie politologai, vertindami prezidentės veiklą prieš metus, teigė, kad prezidentė esą per daug dėmesio skiria vykdomajai valdžiai, todėl gali atsirasti trinties tarp vyriausybės ir prezidento. V.Laučiaus teigimu, sunku pasakyti, kas yra per daug ar per mažai kištis į vidaus politiką – tai priklauso nuo paties prezidento. Politologo manymu, aktyvi D.Grybauskaitės pozicija neperžengia konstitucijos ir įstatymo jai suteiktų ribų.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min