Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 8d. 13:10 , Atnaujinta: 2019 kovo 8d. 16:51

Buvęs VMI vadovas M.Kaseliauskas teisme: po pokalbio su R.Kurlianskiu A.Guoga atrodė išsekęs

Modestas Kaseliauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / VMI viršininkas M.Kaseliauskas

Penktadienį politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas apklausė buvusį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovą Modestą Kaseliauską. 2005–2014 metais VMI vadovavęs M.Kaseliauskas sulaukė klausimų apie buvusio liberalo, europarlamentaro Antano Guogos prieš kelerius metus vykusius susitikimus su R.Kurlianskiu.

Mokesčių specialistas buvo politiko finansininkas.

Teisme buvęs VMI vadovas sakė pažįstantis visus kaltinamuosius.

M.Kaseliauskas teismui sakė 2014 metais baigęs darbą VMI tapo verslo mokesčių konsultantu, A.Guoga buvo vienas jo klientų.

2016 metais esą kilo A.Guogos noras susitikti su R.Kurlianskiu, o jis, pažinodamas juos abu, tą susitikimą suderino.

„Buvo diskusija aktualiomis temomis, sutarta, kad jie bendraus toliau. Jokių ypatingų temų nebuvo aptariama“, – teismui liudijo jis.

Antras europarlamentaro ir verslininko susitikimas, anot jo, vyko Anupriškėse. „R.Kurlianskis kritiškai žiūrėjo į šitą A.Guogos idėją“, – apie europarlamentaro norą kurti frakciją „Klestinti Lietuva“ Liberalų sąjūdyje, kalbėjo jis.

„Jis sakė paprastai – ta idėja yra nesąmonė“, – pridūrė jis.

Anot buvusio VMI vadovo, buvo kalbama, kad jeigu bus frakcija partijoje, iš šono atrodys, kad partija kone ant skilimo ribos. Esą tokie pokalbiai vyko laisva forma, be grasinimų, su pajuokavimais.

„Atrodė normalus, dalykinis domėjimasis“, – apie R.Kurlianskio susidomėjimą šia tema, kalbėjo jis.

Pasak jo, A. Guoga pokalbio pabaigoje pareiškė, jog frakcijos nekurs.

„Man pasirodė, kad jis nebuvo labai patenkintas galutine pokalbio baigtimi, galbūt šiek tiek pavargęs ir išsekęs. Neatrodė, kad jis puikiai jaučiasi“, – sakė M.Kaseliauskas.

Pats A.Guoga pokalbį su R.Kurlianskiu dėl „Klestinčios Lietuvos“ yra pavadinęs tam tikru spaudimu.

Liudydamas prokurorams buvęs VMI vadovas sakė, kad susitikime su A.Guoga R.Kurlianskis negrasino.

„Per tokius susitikimus būna kalba, kad kažkokius projektus darys, kad būtų žiniasklaidos palaikymas. Tai atskirai galima buvo kalbėti“, – klausiamas, ar R.Kurlianskis ką nors siūlė A.Guogai už tai, kad jis nekandidatuotų į partijos pirmininkus, teigė M.Kaseliauskas.

Eligijus Masiulis klausė, ar sąrašo žmonių, kurie galėtų tapti frakcijos nariais, turėjimas yra šiurkštus kišimasis į partijos vidaus reikalus.

„Ar jautėtės, kad šiurkščiai kišatės į partijos reikalus, namie laikydamas potencialių frakcijos narių sąrašą?“ – klausė jis.

M.Kaseliauskas atsakė neigiamai.

Liudytojas sakė, kad A.Guoga norėjo, kad jo kuriamai frakcijai priklausytų jauni, veržlūs žmonės.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Modestas Kaseliauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Modestas Kaseliauskas

Klausiamas, kaip ką pažinojo R.Kurlianskį, jis teigė, kad, būdamas VMI vadovu, su stambaus verslo atstovais darydavo susitikimus maždaug kartą per metus. A.Guogos verslo konsultacijas, anot jo, jis pradėjo maždaug 2015 metų pabaigoje.

„Aš žinau, kad jie bendravo. Kas siejo, tikrai nepasakysiu“, – klausiamas apie R.Kurlianskio ir Eligijaus Masiulio ryšius, sakė jis. Anot buvusio VMI vadovo, verslininkas stengėsi bendrauti su visais pagrindiniais politikais.

Klausinėjamas, ar galėjo liudyti, kad jam R.Kurlianskis pasakojo, esą jei jis turi kokių prašymų E.Masiuliui, jis visus įvykdo, liudytojas sakė, kad savo žodžių apie tai, kad prašymų R.Kurlianskis galėjo turėti, jis nesigina, bet kad E.Masiulis viską įvykdo, jis taip tvirtinti nenorintis.

Pasitaiko, kad pakeičia nuomonę

R.Kurlianskio advokatas S.Slapšinskas klausė M.Kaseliausko, ar A.Guoga mėgsta kai jam pataikaujama.

„Pataikaujama gal ne tas žodis, gal labiau dėmesį (...) Jis žmogus nėra kategoriškas, jis pakankamai lankstus ir pykčio nelaiko“, – atsakė liudytojas.

„Pasitaiko“, – į klausimą, ar A.Guoga dažnai keičia nuomonę, sakė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis

R.Kurlianskis BNS penktadienį pareiškė nespaudęs buvusio liberalo Antano Guogos atsisakyti planų kurti „Klestinčios Lietuvos“ frakciją Liberalų sąjūdžio viduje.

Pasak verslininko, 2015 metų lapkritį vykusiame susitikime Anupriškėse su Europos Parlamento nariu jis tik pasidalino savo nuomone.

„Iki 2016 metų rinkimų turėjau tokį norą, kad Liberalų sąjūdžio partija nesuskiltų, nes Liberalų sąjūdis, kuri yra man, verslininkui, ideologiškai artima partija, turėjo geras galimybes puikiai pasirodyti. Frakcijos kūrimas būtų panašus į partijos skaldymą ir, manau, kad tai būtų pakenkę, ir savo nuomonę aš išsakiau“, – BNS Vilniaus apygardos teisme sakė R. Kurlianskis.

„Ar jis tai priėmė kaip nuomonę, ar kaip jų idėjos kritiką, ar kaip prašymą, čia Guogos paklauskit“, – pridūrė jis.

R. Kurlianskis kaltinamas neteisėtai siekęs, kad A. Guoga atsisakytų kurti frakciją Liberalų sąjūdyje, nes ji būtų buvusi žalinga tuometiniam partijos vadovui Eligijui Masiuliui. Pastarasis byloje kaltinamas paėmęs kyšį iš R. Kurlianskio.

Verslininkas tvirtino su E. Masiuliu nesitaręs, kad pasikalbės apie tai su A. Guoga, o apie „kosminį planą“ kurti frakciją teigė žinojęs iš ankstesnio susitikimo su europarlamentaru Vilniuje.

R.Kurlianskis kaltinamas neteisėtai siekęs, kad A.Guoga atsisakytų Liberalų sąjūdyje kurti atskirą frakciją „Klestinti Lietuva“, nes ji būtų buvusi žalinga byloje kaltinamam tuometiniam partijos vadovui Eligijui Masiuliui.

Bylos duomenimis, R.Kurlianskis įkalbėjo A.Guogą atsisakyti tokių planų, kai nuvyko pas jį į Anupriškes.

M.Kaseliauskas tyrėjams tvirtino pokalbyje nedalyvavęs, o tai buvęs antrasis jų susitikimas.

Pasak jo, pirmojo pokalbio metu buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas įkalbinėjo A.Guogą nesudaryti konkurencijos E.Masiuliui partijos pirmininko rinkimuose 2015 metų rudenį. Vis dėlto A.Guoga rinkimuose dalyvavo.

Buvęs VMI vadovas vienoje apklausų teigė, kad R.Kurlianskis jungė verslo, žiniasklaidos ir politikos pasaulius ir turėjo daug žinių, todėl jis buvo suinteresuotas su verslininku bendrauti.

Jis taip pat tvirtino žinojęs, kad R.Kurlianskio ir E.Masiulio santykiai buvo artimi ir geri.

Teismas penktadienį planavo A.Guogos apklausą, tačiau ji nukelta į gegužės 13 dieną.

„R.Kurlianskis galėdavo į E.Masiulį kreiptis su prašymais dėl koncernui „MG Baltic“ reikalingų politinių sprendimų priėmimo, o E.Masiulis, jeigu tai būdavo jam naudinga, tokius R.Kurlianskio prašymus išpildydavo“, – kalbėjo M.Kaseliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min