Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius įsitikinęs, kad neteisėtos paramos partija negavo

Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
11
A A

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad jokios neteisėtos paramos partija niekada nėra gavusi. Savo ruožtu prokurorai, prašydami naikinti Seimo nario Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę, nurodo įtariantys, kad koncernas „MG Baltic“ už jam naudingus sprendimus finansavo ne tik politiką, bet ir Liberalų sąjūdį.

„Po praėjusių metų gegužės 12 dienos teko perimti Liberalų sąjūdžio vairą ir srėbti buvusios vadovybės užvirtą košę. Esu pasiryžęs tai daryti ir toliau, kol visi degėsiai bus išgramdyti.

Man nėra žinomi jokie faktai apie nelegalų partijos finansavimą.

Per pastaruosius metus partijoje buvo atlikti du nepriklausomi auditai: finansinis ir skaidrumo auditas. Ir mes neradome jokių duomenų, kad partija galėjo būti finansuojama neteisėtai.

Liberaluose esu todėl, kad tikiu liberalizmo idėjomis. Kiek reikės, tiek ir kovosiu“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė R.Šimašius.

VIDEO: Remigijus Šimašius įsitikinęs, kad neteisėtos paramos Liberalų sąjūdis negavo

R.Šimašius nemato pagrindo įtarimus partijai reikšti

Seime atsakydamas į žurnalistų klausimus Liberalų sąjūdžio pirmininkas pabrėžė, kad partijai įtarimai nėra pareikšti ir esą nėra pagrindo manyti, kad bus reiškiami ateityje.

„Šiandien partijai nei įtarimai yra pareikšti, nei kažkokie pinigai, kurių turėjo nebūti, nėra partijos pasiekę, neturėjo pasiekti ir nepasiekė. Partijos pozicija yra labai aiški, kad partija yra skaidri“, – kalbėjo jis.

Šiandien partijai nei įtarimai yra pareikšti, nei kažkokie pinigai, kurių turėjo nebūti, nėra partijos pasiekę, neturėjo pasiekti ir nepasiekė, – sako R.Šimašius.

Pasak jo, prokurorų teiginiai apie neteisėtą paramą partijai galbūt yra tiesiog nesusipratimas.

„Aš šitoje vietoje nežinau, ar tai yra nesusipratimas kažkokioje kalboje išryškėjęs, ar dar ką, bet aš labai aiškiai išsitraukiau, yra Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje visa medžiaga, aš ją dar kartą peržiūrėjau. Viskas yra aišku – nėra jokio juridinio asmens jokie pinigai partijos pasiekę, nes tai nėra leidžiama pagal įstatymą“, – aiškino Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Klausiamas, ar ta parama negalėjo būti skirta per tarpininkų funkcijas atlikusius fizinius asmenis, R.Šimašius sakė neturintis tokių duomenų, nors dar pernai buvo aiškinamasi, ar partija yra gavusi pinigų iš su „MG Baltic“ susijusių žmonių.

„Spekuliacijų gali būti visokių“, – teigė jis, klausiamas, ar tarpininkauti remdami partiją galėjo eiliniai fiziniai asmenys.

R.Šimašius supyko ant G.Landsbergio

R.Šimašius kritiškai įvertino Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio pasisakymą neva Liberalų sąjūdžio vadovybė yra korumpuota ir konservatoriai turi peržiūrėti, ar toliau bendradarbiauti su šia politine jėga.

„Ponas G.Landsbergis pats buvo Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) apklausiamas apie jo pokalbius su ponu Kurlianskiu. Kiek žinau, jis ten aptarinėjo politines aktualijas, tai iš tų pokalbių susidarė kiek iškreiptą vaizdą apie politinę sistemą“, – teigė R.Šimašius.

Parašydamas žinutę socialiniame tinkle „Facebook“ dabar, pasak liberalų lyderio, konservatorius kaltina daugybę žmonių, įskaitant ir patį R.Šimašių.

„Aš manau, kad tai, kaip minimum, neapdairus pasakymas. Kaip maksimum, tai yra melas arba šmeižtas. Aš manau, kas tas stilius kišti rankas į mėšlą ir drabstyti visus aplinkui yra tiesiog nederamas politikui“, – teigė R.Šimašius.

Liberalų sąjūdžio pirmininko teigimu, partija išspręs savo problemas, įtampos dings ir liberalai sulauks šviesios ateities.

G.Steponavičiui trauktis nesiūlo

G.Steponavičius prieš tai surengtoje spaudos konferencijoje, kurią tiesiogiai transliavo 15min, pareiškė neketinantis atsisakyti Seimo nario mandato, nes mano, jog nedarė nieko neteisėto.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas R.Šimašius sako, kad G.Steponavičius elgiasi teisingai ir nebando dangstytis teisine neliečiamybe ar Seimo nario mandatu net ir nesitraukdamas iš parlamento.

„Jeigu jis bandytų dangstytis teisiniu imunitetu ir Seimo nario mandatu, tai, aišku, pozicija būtų vienareikšmė, kad jis apskritai turi mandato kuo greičiau atsisakyti. Kadangi to dangstymosi nėra ir jis pats kreipiasi į Seimo pirmininką, kad neliečiamybė būtų kuo greičiau atimta ir būtų galima teisiškai nagrinėti bylą, tai, natūralu, linkiu Seimo vadovybei ir Seimo nariams kuo greičiau tai ir padaryti“, – kalbėjo R.Šimašius.

Prokuratūra pranešė, kad jos turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad G.Steponavičius yra balsavęs dėl koncernui „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo.

„Asmeniškai ne kartą bendraudamas su vieno verslo koncerno vadovu, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G.Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkiminė kampanija“, – rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Generalinė prokuratūra patikslina, kad piniginės lėšos 2016 m. pradžioje buvo pervestos į su politine partija susijusių vienos viešosios įstaigos ir paramos fondo sąskaitas. Turimais duomenimis, dalis šių lėšų buvo panaudotos padengti įsiskolinimams už politinės partijos ir Seimo nario veiklos viešinimui skirtus renginius, kita dalis buvo skirta kandidato į 2016 –2020 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimą veiklos viešinimui skirtiems renginiams finansuoti.

Vykstant tyrimui dėl politinės korupcijos, pernai teisėsauga pateikė įtarimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmus per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai. E.Masiulis tvirtina, jog tai buvo ne pinigai partijai, o R.Kurlianskio suteikta paskola jo šeimos verslui.

Pareigūnai taip pat įtaria, kad R.Kurlianskis per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat veiktų koncerno interesų naudai.

Byloje įtarimai pateikti ne tik R.Kurlianskiui, bet ir pačiam koncernui „MG Baltic“.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius taip pat buvo bent pora kartų apklaustas šioje byloje kaip liudininkas. Iki šiol jis neigė, kad „MG Baltic“ galėjo neteisėtai finansuoti jo vadovaujamą politinę jėgą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prognozuoja, kad teisėsaugos pareigūnai pareikš įtarimus opoziciniam Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui.

„Pagal tą informaciją, bent jau, kas viešai yra prieinama, tikėtina, kad turėtų būti žengtas ir tas kitas žingsnis. Jeigu reiškiamos pretenzijos, kad partija galėjo būti neteisėtai finansuojama, tai, matyt, turėtų būti pareikštas įtarimas ir partijai kaip juridiniam asmeniui“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min