Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 13d. 09:27 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 13d. 11:46

Eligijus Masiulis: Dalia Grybauskaitė prašė būti geriau nušviečiama „MG Baltic“ televizijose

Eligijus Masiulis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis

Vilniaus apygardos teismui trečiadienį buvęs „MG Baltic“ valdybos narys, koncerno teisininkas Romanas Raulynaitis pareiškė, kad Eligijus Masiulis jam turėdavęs prašymų nuo tuomet prezidentės pareigas ėjusios Dalios Grybauskaitės. E.Masiulis žurnalistams tai patvirtino. Anot jo, D.Grybauskaitė prašė būti teigiamai nušviečiama koncerno žiniasklaidos priemonėse, nes tuo metu jautė valdančiųjų socialdemokratų kritiką.

Trečiadienį teismas klausė slapta įrašyto garso įrašo, tačiau kas jame dalyvauja ir apie ką kalbasi, dėl pašalinio triukšmo suprasti nebuvo įmanoma.

E.Masiulis klausė R.Raulynaičio, ar jis aiškiai prisimena, kad taip ir kalbėjo, kaip nurodyta stenogramoje.

„Man kai kurie žodžiai negirdėti. Ar viskas yra tiksliai, man visiškai neįdomu“, – sakė jis, pabrėžęs, kad apie paminklą J.Basanavičiui jis šnekėjo su visuomenininkais, politikais – su daug žmonių.

E.Masiulis jo pasiteiravo, ar jis turėjo jam kokių prašymų.

„Jūs visada turėdavote prašymų, bet ar man čia kalbėti apie bylos dalykus? Jūsų prašymai būdavo viena tema ir nuo vieno asmens, bet gal per anksti apie tai kalbėti“, – teisme pareiškė jis.

Teisėjos Nijolės Žimkienės paprašytas patikslinti, ką turi galvoje, R.Raulynaitis paprašė kelių minučių apsvarstyti, kaip tai suformuluoti, nes jam reikia pasverti kiekvieną žodį.

Tokį prašymą iš ponios prezidentės tuo metu pats buvau gavęs, šitą prašymą perdaviau

Jis teismui pareiškė, kad E.Masiulis ateidavo su prašymais nuo vieno žmogaus – jis paminėjo kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Aš ne E.Masiulis, jūs E.Masiulio ir klauskit. Taip, jis eidavo pas daug ką su tam tikrais prašymais, patvirtinu (...) Daug kartų (...) Taip, aš teismui pasakiau tą asmenį. Taip, tai – Dalia Grybauskaitė“, – žurnalistų klausiamas, ar pas jį E.Masiulis iš tiesų ėjo su D.Grybauskaitės prašymais, kaip liudijo teismui, sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis

Per pertraukėlę R.Kurlianskis žurnalistams sakė viską apie tai žinantis, tačiau paskelbsiantis tik teisme.

„Žinoma, žinau. Viską žinau (...) Aš net neįsivaizduoju, aš žinau tuos prašymus“, – kalbėjo R.Kurlianskis.

„Be abejo“, – teigė jis, paklaustas, ar iš E.Masiulio sulaukė prašymų nuo D.Grybauskaitės.

E.Masiulis: prašymo byloje nėra

Pats E.Masiulis žurnalistams kalbėjo, kad jam užkliuvo tai, jog byloje nėra dalies pokalbio, kuris teisėsaugos įrašytas 2015 metų gruodžio 1 dieną.

„Pokalbis yra ne visas įrašytas, sąmoningai ar nesąmoningai, čia spręskite patys. Tačiau pokalbio metu buvo prašymas iš mano pusės, kad D.Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos prezidentė, pageidauja, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose. Tokį prašymą iš ponios prezidentės tuo metu pats buvau gavęs, šitą prašymą perdaviau, – sakė jis. – vardan bylos objektyvumo aš noriu, kad iš tikrųjų byloje atsidurtų visi duomenys, jeigu jau mes atsidūrėme čia, įvertinkim ir svarstykime visus duomenis, kurie yra susiję su šita byla.“

Klausdamas to R.Raulynaičio jis teigė norėjęs parodyti, kad prokurorai prieš nešdami bylą į teismą sąmoningai dalies medžiagos, kuri susijusi su byla, teismui nepateikė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

„Kontekstas buvo toks, kad šiuo atveju iš tikrųjų tuo metu buvo pakankamai įtempta politinė situacija, prezidentė susilaukė pakankamai stipraus puolimo iš tuometinių valdančiųjų socialdemokratų. Ir šiuo atveju viename iš susitikimų buvo pasakyta, kad jai reikalinga didesnė žiniasklaidinė parama, nes šiuo metu prezidentė yra didelėje įtampoje ir didelėje politinėje kovoje su tuometine valdančiąja dauguma“, – kalbėjo jis.

E.Masiulis siūlė pačios kadenciją baigusios prezidentės teirautis, kodėl tokį prašymą pateikė E.Masiuliui.

Jis patikslino, kad prašymas buvo prieš 2015 metų gruodžio 2 dienos pokalbį.

„Iš kur aš žinau, – paklaustas, ar to prašė tik jo, kalbėjo E.Masiulis. – Prezidentė neminėjo, tiesiog tame pokalbyje mes dviese dalyvavome.“

Paklaustas, ar prezidentė jam turėjo daugiau prašymų, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas sakė, kad kalba tik tai, kas susiję su šia byla.

Jis svarstė, kad teismas galėjo kviesti liudyti D.Grybauskaitę.

„Galėjo ateiti ir paliudyti, o ne teisėsauga prisidengiant bandyti išiminėti tam tikrus bylos epizodus, kurie yra neparankūs valstybės vadovams“, – kalbėjo jis.

E.Masiulis sakė nuo pradžios prašęs jo susirašinėjimus su prezidente įtraukti į bylą. Jis pasakojo, kad kai teisėsauga grąžino jam kompiuterį, minėtų laiškų jame esą nebebuvo, tačiau juos pavyko atkurti.

Atrodė kaip D.Grybauskaitės pasiuntinys

„Jūs man atrodydavot kaip D.Grybauskaitės advokatas ir pasiuntinys“, – teisme E.Masiuliui sakė R.Raulynaitis.

Jis pabrėžė, kad susitikimų esmė ir prasmė buvo E.Masiulio prašymai.

„Jūs vis nuolat prašėt, prašėt ir prašėt“, – buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui sakė koncerno teisininkas.

D.Grybauskaitės biuras BNS informavo, kad vyksta teismo procesas, todėl komentarų šia tema nebus.

Kilo klausimų dėl maišelio E.Masiulio rankose

Tęsiant R.Raulynaičio apklausą buvo parodyti vaizdo įrašai, kuriuose buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis nufilmuoti stovintys prie restorano „Stebuklai“ ir rūkantys. Šis susitikimas, prokurorų duomenimis, įvyko 2015 metų spalį.

Prokuroras Justas Laucius klausė, ar ateidamas į restoraną E.Masiulis turėjo paketus, kurie matomi vaizdo įraše.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Romanas Raulynaitis

Jame matyti, kad E.Masiulis rankoje turi nemažą rudos spalvos maišelį ir du sąsiuvinių segtuvus.

E.Masiulis atsisakė atsakyti į klausimą – buvęs partijos lyderis jau anksčiau yra pareiškęs, kad į prokuroro klausimus atsakys tik tuomet, kai teismas apklaus visus liudytojus.

Viename kadre matyti, kaip iš restorano išeina R.Raulynaitis.

„Nebuvo garso, aš nežinau“, – paprašytas pakomentuoti susitikimą, sakė jis.

Jam teisėja paaiškino, kad vaizdo įrašai yra be garso.

„Davėt kažką ar nedavėt?“ – apie E.Masiulio rankoje esantį maišelį klausė prokuroras.

„Nežinau, neatsimenu ir nedaviau“, – sakė R.Raulynaitis.

„Išimt, išimt, išimt iš darbotvarkės“

Tik iš teisėjos Nijolės Žimkienės pagarsintų citatų, kurias ji prašė paaiškinti R.Raulynaičio, tapo aišku, kad kalbama apie pokalbį, kuris tarp R.Kurlianskio, „MG Baltic“ atstovo Romano Raulynaičio ir Eligijaus Masiulio vyko 2015 metų gruodžio 1 dieną.

Teisėsaugininkai fiksavo, kaip koncerno atstovai prašė E.Masiulio „paprotinti Remigijų“ – paprašyti, kad paminklo J.Basanavičiui klausimas būtų išimtas iš Vilniaus miesto savivaldybės posėdžio, kuris įvyko kitą dieną, darbotvarkės.

„Išimt, išimt, išimt iš darbotvarkės, geriausia būtų išimt iš darbotvarkės“, – minėtame pokalbyje teigė R.Raulynaitis.

„Tai buvo ne prašymas, tai buvo pamąstymas. Jei būčiau prašęs, būčiau kitaip formulavęs“, – prokuroro klausiamas apie šią frazę, sakė teisininkas.

Jis teigė nežinantis, apie kokią darbotvarkę kalbama.

Teisininkas sakė, kad jam viskas buvo žinoma apie D.Mockaus ir buvusio premjero susitarimą dėl paminklo statybos.

„Aš nežinau, ką turėjo galvoje“, – klausiamas apie frazę „paprotinti R.Šimašių“, sakė jis.

„Man jis neatsiskaitinėjo“, – į klausimą, ar po to E.Masiulis jam atsiskaitė dėl šio prašymo.

Kaip šis klausimas buvo išimtas iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės, skaitykite čia.

A.Guoga – visiškai neįdomu

„Man Antanas Guoga visiškai neįdomu“, – klausiamas apie E.Masiulio, R.Kurlianskio ir jo paties pokalbį apie buvusį europarlamentarą Antaną Guogą sakė R.Raulynaitis. Tuomet kilo abejonė, ar A.Guoga gali dalyvauti Seimo rinkimuose neatsisakęs Australijos pilietybės.

Pokalbyje R.Kurlianskis A.Guogą vadino pacientu.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Guoga
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Guoga

„Tai ta prasme, jeigu kalbėti, reiškias, psichiatrų kategorijomis, tai reikštų nu, Antanai, ar tu vyras, ar tu ridiskas (nusikaltėlių žargonu – nepatikimas asmuo, tarmiškai – ridikas – 15min pastaba). Ta prasme. O kitos kalbos – varguoliam, tai ta prasme“, – kaltinamajame akte cituojami R.Kurlianskio žodžiai.

Buvo specialusis liudytojas

2016 metais R.Raulynaitis šioje byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Šis statusas suteikiamas asmenims, apie kurių galbūt nusikalstamą veiką turima duomenų, tačiau jų nepakanka įtarimams pareikšti. Akivaizdu, kad duomenų nepakako – bylą atidavus teismui paaiškėjo, kad jam jokie kaltinimai nereiškiami.

„Aš manau, kad tie kaltinimai yra nepagrįsti, tą įrodys teismas“, – žurnalistų klausiamas apie šią bylą, pirmadienį sakė jis.

Pirmadienį R.Raulynaičio apklausa teisme vyko visą dieną.

Komentarai: 23

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min