Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miestą darkantys plakatai valytojams kelia siaubą

Klaipėdos savivaldybė socialinių būstų turi netgi miesto centre, reprezentacinėje Žvejų gatvėje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Plakatai klijuojami kur papuola – ant sienų, tvorų, durų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybė ragina pavasarinio švarinimosi metu atkreipti dėmesį į miesto vaizdą darkančius, kur papuola prikabintus plakatus ir juos nuvalyti. Ant stulpų, sienų, tvorų ir kitose vietose pakabintus plakatus, nereitai suklijuotus vieną ant kito, siūlančius pirkti, keisti, norinčius parduoti ar pakviesti į renginį, valytojams nušveisti ne taip paprasta.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė išplatino pranešimą, kuriuo kreipiasi į savivaldybės įstaigas, įmones, organizacijas, taip pat į visus kitus savivaldybės teritorijoje veikiančius juridinius asmenis, daugiabučių namų administratorius, bendrijas, miesto gyventojus. Pasak direktorės, mieste pastebimai gausėja atvejų, kai pastatų sienos, tvoros, langai, vitrinos, stovos skaitikliai, stulpai ir kitos vietos apklijuojami skelbimais.

„Visa tai ne tik gadina miesto vaizdą, bet ir pažeidžia miesto savivaldybės tarybos nustatytą tvarką. Artėjant visuotinių pavasario talkų metui įpareigoju savivaldybės įmonių, įstaigų, organizacijų, daugiabučius namus administruojančių įmonių vadovus pasirūpinti, kad nuo jiems priklausančių pastatų, statinių būtų nuimti visi savavališkai pakabinti plakatai, skelbimai, būtų nuvalyti piešiniai, o teritorijos būtų sutvarkytos. Tai raginu padaryti ir visas kitas įmones, organizacijas, įstaigas, bendrijas, pastatų savininkus“, – teigia J. Simonavičiūtė.

Sunku nuvalyti

Lengvai nuvalomų plakatų yra kokie 5 proc., – sakė J. Sakovskis.

Pasak namus administruojančios bendrovės „Vitės valdos“ direktoriaus Jevgenijaus Sakovskio, plakatus nuvalyti ne taip paprasta. „Jie labai sunkiai nusivalo. Žmonės klijuoja plakatus nedaudodami specialių klijų, naudoja tokius, kurie ilgam išsilaikytų. Pačiam teko matyti, kad ir su gerai žinomais tvirtais klijais klijuoja. Lengvai nuvalomų plakatų yra kokie 5 proc.“, – sakė J. Sakovskis. Darbą pasunkina ir tai, kad neretai nuplėšus vieną plakatą, užklijuojamas kitas, tad susidaro popieriaus sluoksnis, tvirtai laikomas klijų.

„Skelbimus klijuoja visur, ir ant namų durų, ir sienų. Jei klijuoja ant skelbimo lentų, tai užklijuoja administratoriaus informaciją, o kas administruoja namą, kokie kontaktiniai duomenys, turi būti aiškiai matoma“, – kalbėjo direktorius.

Plakatus valytojams tenka šveisti vandeniu su muilu, prireikia pašveisti ir spiritu.

Savivaldybės administracijos direktorė J. Simonavičiūtė priminė, kad artimiausiu laiku nesusitvarkius bus imamasi teisinių priemonių, užtikrinančių mieste tvarką ir švarą, tinkamą pastatų priežiūrą.”Taip pat primenu, kad mieste galioja savivaldybės tarybos patvirtintos miesto tvarkymo ir švaros bei Pastatų tinkamos priežiūros taisyklės, kurių nevykdymas užtraukia administracinę atsakomybę”, – rašoma pranešime.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min