Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnių papuoš moksleivių pasodinti medeliai

Anot I.Smirnovienės, sodinti medžius panoro kas šešta sostinės mokykla.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot I.Smirnovienės, sodinti medžius panoro kas šešta sostinės mokykla.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus moksleiviai iki spalio pabaigos prie savo mokyklų ketina pasodinti per 500 jaunų medelių. Daugiausia tai bus pušys, ąžuolai, beržai, klevai ir liepos.

Visuotinę medelių sodinimo akciją organizuojančio „Iniciatyvų fondo“ programų koordinatorė Inga Smirnovienė teigė, kad susidomėjimas išties didelis – projektu patiems išsirinkti ir pasodinti medelius susidomėjo beveik kas šešta Vilniaus mokykla.

Dovanos ir medelius, ir kastuvus

„Iniciatyvų fondas“ mokyklas aprūpins ne tik medeliais, bet ir visomis priemonėmis, reikalingomis jų sodinimui – kuoleliais, kastuvais, pirštinėmis. Anot I.Smirnovienės, dėl laiko, kada ir kokius medžius sodinti geriausia, buvo tariamasi su Vilniaus miškų urėdija, o dėl vietų, kur medeliai augs, – su Vilniaus miesto savivaldybe.

„Tarėmės su Vilniaus savivaldybe, ar tokiai akcijai nereikėtų parengti projekto, tačiau paaiškėjo, kad jokių projektų nereikia, kadangi medelius sodinsime ne bet kur, o tik mokyklų teritorijose“, – teigė I.Smirnovienė.

Anot Vilniaus savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialisto Mariaus Pabriežos, problemų dėl mieste augančių medžių kyla tuomet, kai jie pasodinami netinkamose vietose: kaimynams po langais, ant komunikacijos, elektros tinklų, šilumos trasų. „Yra nustatytos taisyklės, kad pietų pusėje medį galima sodinti už 10 metrų nuo langų, prie belangės sienos – kiek arčiau. Užaugę ne vietoje pasodinti medžiai gali trukdyti remonto darbams ar tiesiog užstoti šviesą kaimynams“, – sakė M.Pabrieža.

Pasak I.Smirnovienės, tikimasi, kad akcija moksleivius paskatins susimąstyti, kokį poveikį žmogus daro aplinkai ir jie bent taip prisidės prie savo pačių aplinkos puoselėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Medis
Parašykite atsiliepimą apie 15min