Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 26d. 08:47

Miestą stebės mažiau akių

Taupydama naujoji miesto valdžia stabdo vaizdo stebėjimo kamerų plėtrą sostinėje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Taupydama naujoji miesto valdžia stabdo vaizdo stebėjimo kamerų plėtrą sostinėje.

Biudžetų karpymo karštinės apimta Vilniaus savivaldybė stabdo miestą stebinčių kamerų tinklo plėtrą – papildomai atsisakoma pirkti 11 kamerų. Viešosios tvarkos specialistai tai vertina kaip taupymą žmonių gyvybių ir saugumo sąskaita.

Vilniaus miesto valdžia kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama leisti sustabdyti 400 tūkst. Lt kainuojantį stebėjimo kamerų transliavimo sistemos pirkimą. Prašymas motyvuojamas lėšų stygiumi – esą miesto saugumui skirtų lėšų neužteks ne tik saugumo priemonių plėtrai, bet ir vargiai pakaks prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti.

Šiemet buvo planuojamą miestą stebinčių kamerų būrį papildyti 11 naujų elektroninių akių. Jos turėjo išdygti miesto centre – Gedimino prospekto ir A.Goštauto gatvių sankryžoje, Sodų gatvėje, T.Vrublevskio – L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių sankryžoje.

„Reikia taupyti visur, kur įmanoma. Galbūt yra tokių kamerų, kurios stovi netikslingose vietose, jas būtų galima perkelti, kai kurias kameras galbūt galima pakeisti muliažais“, – aiškino vicemeras Vidmantas Martikonis.

Konkretūs sprendimai, kiek kamerų mieste gali būti panaikinta ar perskirstyta, turėtų paaiškėti kitą savaitę.

Šiemet buvo planuojamą miestą stebinčių kamerų būrį papildyti 11 naujų elektroninių akių. Jos turėjo išdygti miesto centre – Gedimino prospekto ir A.Goštauto gatvių sankryžoje, Sodų gatvėje, T.Vrublevskio – L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių sankryžoje.

„Dėl sprendimo sustabdyti miesto stebėjimo sistemos plėtrą nukentės miesto saugumas“, – tokius savivaldybės žingsnius komentavo miesto stebėjimo sistemą prižiūrinčios įmonės „Fima“ rinkodaros vadovė Jurgita Bukauskaitė.

Pjauna šaką

Šiuo metu miestą stebi maždaug 95 kameros. Per metus jomis užfiksuojama apie 7 tūkst. įvairių pažeidimų. Apie 40 proc. policijos skiriamų sumokėtų baudų ir kitų administracinių nuobaudų keliauja į sostinės biudžetą

„Iš to savivaldybės biudžetas gauna naudą – už užfiksuotus pažeidimus mokamos baudos. Stabdant kamerų programos plėtrą, rizikuojama žmonių saugumu. Čia tikrai negalima taupyti“, – sakė savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotas Rimantas Ramanauskas.

„Stebėjimo kameros yra naudojamos visame pasaulyje ir jų efektyvumas yra patikrintas. Jei miesto valdžia stabdo programų plėtrą, tai yra jų apsisprendimas“, – tikino savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Svarbu ne priemonės

Psichologai tikina, kad žmogaus saugumo jausmas susiformuoja dar vaikystėje ir priklauso nuo daugelio veiksnių. „Žinojimas, kad kažkas stebi situaciją, gal ir gali pridėti saugumo, tačiau kiekvieną, kaip pilietį, labiau turėtų jaudinti rezultatas. Mums neturėtų rūpėti, kaip užtikrinamas saugumas – naudojant kameras ar kitas priemones“, – „15min“ yra sakęs psichologas Gediminas Navaitis. Pasak specialisto, jei tvarkdariai mano, kad „plataus masto“ stebėjimas užtikrina saugumą, reikėtų kliautis jų nuomone.

Temos: 1 Savivaldybė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min