Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 4d. 06:36

Miestas baigia ruoštis šimtų burių priėmimui

Klaipėdoje švartuosis daugiau kaip šimtas burlaivių. Iš jų daugiau kaip 20 ilgesnių nei 40 metrų. Vienas tokių – vokiečių laivas „Alexander von Humboldt“.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdoje švartuosis daugiau kaip šimtas burlaivių. Iš jų daugiau kaip 20 ilgesnių nei 40 metrų. Vienas tokių – vokiečių laivas „Alexander von Humboldt“. Organizatorių nuotr.

Klaipėdoje viešėjusi vasarą vyksiančios regatos „The Tall Ships' Races Baltic 2009“ vadovybė gyrė miesto pasirengimą priimti gausybę laivų. Regata, apiplaukusi kitus uostus, Klaipėdoje finišuos liepos 31 dieną.

Pagal regatos taisykles, vadovybė uostuose rengia du inspekcinius vizitus. Pastarąjį kartą regatos atstovai uostamiestyje viešėjo prieš porą metų.

Liko tik detalės

Organizatorių nuotr./Įspūdingas suomių laivas.
Įspūdingas suomių laivas.

„Krantinės, kur švartuosis laivai, lyginant su tuo, ką matėme prieš du metus, labai pasikeitusios. Tai džiugina. Toks renginys reikalauja daug koordinuotų pastangų. Skambinau į biurą Anglijoje, man pranešė, kad ketvirtadienį į regatą buvo užsiregistravę 132 laivai, 112 iš jų atplauks į Klaipėdą“, – džiaugėsi regatos direktorius Peteris Newellas. Paklaustas, ar viešnagės metu pastebėjo dar daug nenuveiktų darbų, P.Newellas šypsojosi: „Liko detalės, kurios paverčia gerą renginį fantastišku renginiu“.

Jis džiaugėsi, kad regata, prieš 16 metų viešėjusį Taline, o prieš 5 metus Rygoje, pagaliau svečiuosis ir Klaipėdoje. „Baltijos jūroje, kaip ir kitose jūrose, regata vyksta tik kas 4 metai. Baltijoje ji rengiama nuo 1976-ųjų. Esame tikri, kad po keleto metų dar kartą atplauksime į Klaipėdą. Jūsų jachta „Lietuva“ reguliariai dalyvauja regatoje, jos kapitonas Osvaldas Kudzevičius su įgula yra laimėjęs taurę tarp savo klasės jachtų, tai irgi mus įpareigojo pasirinkti Lietuvą“, – sakė P.Newellas. Kita būtina sąlyga, norint surengti regatą – šalyje turi veikti Pasaulinės buriavimo mokymo asociacijos padalinys.

Namų darbai ruošiami stropiai

Organizatorių nuotr./Į Klaipėdą atplauks apie 3000 įgulos narių, dauguma jų - jaunimas. Regatos tikslas – „užkrėsti“ jaunimą buriavimo virusu.
Regatos tikslas – „užkrėsti“ jaunimą buriavimo virusu.

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius teigė, kad miestui teko atlikti daug namų darbu. „Lietuva tokio renginio dar nematė, tikiuosi, jis taps tradiciniu. Tai privertė mus pasitempti. Vargu, ar būtume turėję naujas krantines, naujai sutvarkytą miesto centrą – laivyną pasitiksime gražioje aplinkoje. Žinome, ką dar turime padaryti, kur silpnos vietos, tačiau noriu užtikrinti, kad susitvarkysime”, – sakė meras. Jis vylėsi, kad iki regatos pavyks nugriauti piliavietę ir miesto centrą skiriančią plytų sieną ties bendrove „Klaipėdos laivų remontas”. „Jei tai pavyktų, išvalytume teritoriją, padarytume 3-4 papildomus takus, tai sutrumpintų kelią į Kruizinių laivų terminalą. Jei pastatysime laikiną tiltelį vietoje pasukamojo – jis bus skirtas tik organizatoriams. Masiniam žmonių srautui tiltelio nebus. Laikiną tiltą greit pastatytume, bet yra kita problema – jis uždarytų laivams kelią į uostelį prie piliavietės. Čia įplauktų tik mažieji laivai ir kateriai“, – kalbėjo meras.

Plevėsuos šimtai burių

„Įspūdis, kurį kiekvienas išsiveš, bus laivai. Tokio vaizdo uoste niekada nebuvo ir dar ilgai nebus. Tai bus istorinės dienos, kai uostą puoš šimtai burių“, – sakė „The Tall Ships’ Races Baltic 2009” koordinatorė Audra Umbrasienė. Organizatoriai stigo žodžių, paklausti, kaip panašioje šventėje nepabuvojusiems žmonėms apibūdinti jo dvasią. Anot jų, viena šios šventės nuotrauka būna verta tūkstančio žodžių.

Organizatorių nuotr./ Liepos pabaigoje Klaipėdos krantinėse laukiama šimtų burių.
Klaipėdos krantinėse laukiama šimtų burių.

Jaunatviškumo, jaukaus šurmulio miestui suteikia 3000 jaunųjų buriuotojų iki 25 metų, kurie dalyvaudami regatoje mokysis buriavimo subtilybių. Per keturias šventės dienas mieste netrūks ir renginių, koncertų. Anot regatos vadybininko Kipro Paldausko, liepos 31-ąją vyks šventės atidarymas. Kitą dieną mieste rengiamas įspūdingas įgulų paradas su kaukėmis ir šūkiais. Visas dienas miestiečiai ir svečiai galės laisvai lankytis laivuose. Gražiausias renginys vyks paskutinę regatos dieną, kai daugiau kaip šimtas laivų surengs paradą ir už uosto vartų iškels bures.

Kuklus biudžetas

„Biudžetas planuotas atsižvelgiant į kitų uostų patirtį. Jiems prireikdavo iki 1,5 mln. eurų. Klaipėdos savivaldybė prašė paramos iš Vyriausybės, kad ši šventė būtų paremta kaip Tūkstantmečio programos renginys. Prašėme 3 mln. Lt. Sausį, kai buvo svarstytas šių metų biudžetas, nutarta skirti 2 mln. Lt. Dabar vėl svarstoma mažinti biudžeto išlaidas, tad regatai liks 1,5 mln. Lt. Realiai suma sumažėjo 4 kartus nuo planuotų pajamų“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių ir turizmo skyriaus vedėjas Liutauras Kraniauskas. Sumažėjus biudžetui, nuspręsta atsisakyti dalies reklamos,  tam tikrų kultūrinių renginių, sumažės komfortas ir atvykusioms įguloms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min