Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 8d. 06:50

Miestas bus saugus, nors kišenės kiauros

Siekdama padidinti miesto saugumą savivaldybė ketina plėsti viešosios tvarkos skyriaus pajėgas, sujungdamas besidubliuojančius departamentų kontrolės skyrius. Šiuo metu mieste patruliuoja keturi municipalinės policijos ekipažai, prižiūrintys miesto tvarką.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Siekdama padidinti miesto saugumą savivaldybė ketina plėsti viešosios tvarkos skyriaus pajėgas, sujungdamas besidubliuojančius departamentų kontrolės skyrius. Šiuo metu mieste patruliuoja keturi municipalinės policijos ekipažai, prižiūrintys miesto tvarką

Sostinės valdžia tikina ir be didelių investicijų galinti sustiprinti mieste saugumą. Esą dar šiemet Vilniuje atsiras daugiau greičio matuoklių, „gulinčių policininkų“, patruliuos didesnės policijos pajėgos. Ketinama pertvarkyti Saugaus miesto departamentą, praplėsti municipalinės policijos pajėgas.

„Visoms siūlomoms naujovėms iš esmės nereikia papildomų lėšų, o investuota minimali pinigų suma turėtų atsipirkti su kaupu“, – „15min“ sakė Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas. 

Savivaldybė iš miesto policijos ketina perimti greičio matuoklių administravimą. Policijos pareigūnai per metus esą spėja nubausti tik apie 2,3 tūkst. pažeidėjų iš 18 tūkst. užfiksuotųjų. Nubaustųjų skaičių ketinama padidinti bent iki 15 tūkst. per metus. Vilniuje atsiras ir 10 papildomų greičio matuoklių, kurių kiekvienas kainuoja apie 40 tūkst. Lt.

„Mūsų tikslas nėra surinkti kuo daugiau baudų. Norima miestą padaryti saugesnį. Geriausias rezultatas bus tada, kai vieną dieną neskirsime nė vienos baudos už jokius pažeidimus“, - tikino miesto meras Vilius Navickas. Tačiau sostinės tarnautojai neslepia, kad perimti greičio matuoklius skatina ir galimos pajamos. 40 proc. visų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų sumokėtų baudų keliauja į miesto biudžetą, kita dalis - į valstybės iždą.

Reikia padaryti taip, kad kelių ereliams net varikliai iškristų, jeigu būtų viršytas greitis, – V.NavickasŠiuo metu su greičio matuoklių, miestiečių pravardžiuojamų „inkilais“, užfiksuota medžiaga dirba 6 policijos pareigūnai. Savivaldybei perėmus greičio matuoklių kontrolę informaciją apdorotų 8 darbuotojai. 

„Jei kažkas už pareigūnus atliks techninį darbą, surašys protokolus, išlaisvins policija nuo „popierinio“ vargo. Pareigūnus tikrai gali dirbti efektyviau, turėdami mažiau administracinio darbo“, – aiškino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas.  Savivaldybei perėmus greičio matuoklių administravimą, policijos pareigūnai, gavę nuotraukas su pažeidimais, tik paskirstytų bausmes. 

„Gulintys policininkai“

Kartu su naujais greičio matuokliais miesto gatves turėtų pasiekti ir daugiau „gulinčių policininkų“ – atitvarų priverčiančių vairuotojus sumažinti greitį.

„Reikia padaryti taip, kad kelių ereliams net varikliai iškristų, jeigu būtų viršytas greitis“, – ryžtingai kalbėjo meras V.Navickas.  Apie 30 centimetrų aukščio iškilusias pėsčiųjų perėjas ketinama įrengti atokesniuose rajonuose, kur „laksto“ jaunimas.  Vienas „gulintis policininkas“ miestui atsieis apie 4 tūkst. Lt. Kiek jų reikės, paaiškės po mėnesį truksiančio tyrimo. 

Daugiau pareigūnų

Stiprinant miesto saugumą, savaitgaliais sostinėje jau pradėjo budėti gausesnės policijos pajėgos. Centre ir Senamiestyje penktadieniais-sekmadieniais budi 60-čia policininkų daugiau nei įprastai. „Reikia nepamiršti, kad nedarbo dienomis atlyginimo tarifas yra dvigubas, todėl neaišku, kuriam laikui dar pakaks turimų biudžeto lėšų. Kai turime daugiau pareigūnų, galime kontroliuoti tokias sritis, kaip alkoholio gėrimas viešoje vietoje, prižiūrėti, kad nebūtų niokojamas miesto turtas“, – pasakojo VPK  viršininko pavaduotojas Raimundas Dervinskas.

Ateityje mieste ketinama didinti ir municipalinės policijos pajėgas – į Kontrolės poskyrį bus pervesti kitų departamentų kontrolės poskyrių darbuotojai.  „Kiekviename departamente yra po 2-3 žmones, vykdančius įvairią kontrolę – ar tai aplinkos tvarkymo, ar viešojo transporto tikrinimą. Šie žmonės galėtų tapti Kontrolės poskyrio dalimi, kartu su savo valdomu transportu. Taip turėtume didesnes ir efektyvesnes pajėgas už tą pačią kainą“, – aiškino R.Ramanauskas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas

Šiuo metu Kontrolės poskyryje, vadinamoje municipalinėje policijoje, dirba 20 žmonių. Į gatves kasdien išrieda keturi ekipažai, prižiūrintys tvarką mieste. Koordinuodama veiklą su kitomis specialiosiomis tarnybomis, miesto valdžia ketina susitikti ir su pagalbos numerio 112 administratoriais. „Trumpasis savivaldybės numeris 1648 netapo toks populiarus. Be to, veikia ne visą parą. Per bendrą pagalbos liniją nukreipus skambučius būtų galima dirbti efektyviau“, –dėstė vicemeras Vidmantas Martikonis. Pasak jo, siekiama, kad ateityje savivaldybės viešosios tvarkos sergėtojai įgytų daugiau teisių bausti pažeidėjus, kuriems grėstų atsakomybė ir už miesto tarnautojo nurodymų nevykdymą. „Kontrolės poskyris į policijos vardą nepretenduoja, tačiau galėtume prisiimti visą viešosios tvarkos užtikrinimą iki nusikaltimo“, – teigė R.Ramanauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min