Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 09:38

Klaipėdiečiai buriasi į talkas

Nekultūringų gyventojų šiukšlynus su bendraminčiais kuopiantis M.Denisenko (viduryje) sakė žinąs bent kelis padangų sąvartynus mieste.
15min.lt nuotr. / Talkose dalyvaujantys klaipėdiškiai kasmet pavasarį prirenka krūvas šiukšlių, tarp jų ir gausybę padangų.

Balandis jau nuo seno – švaros mėnuo. Klaipėdoje šiemet jis prasidėjo pirmadienį ir truks ne tik šį, bet ir gegužės mėnesį.

Vadinamoji „Miesto talka“ Klaipėdoje organizuojama jau ne pirmą kartą. Beveik du mėnesius klaipėdiečiai kartu su miesto savivaldybe švarinsis ir puoš miestą, o balandžio 16-ąją, akcijos „Darom 2011“ metu, tvarkytojų gretas papildys dar daugiau savanorių. Prieš tai, penktadienį, Botanikos sodo iniciatyva bus tvarkomas Mažojo Tauralaukio istorinis parkas.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto priežiūros poskyrio vedėjos Irenos Nachčiunovos, nuo pirmos dienos, kai paskelbta „Miesto talka“, klaipėdiečiai aktyviai domisi, kaip organizuoti švarinimąsi ir kur dėti atliekas. Jau išrašyti 25 „talonai“, kuriuose nurodytas talkos laikas ir vieta. Aktyviausiai švarintis nori pietinis ir šiaurinis miesto rajonai, kiek vangiau į talką įsitraukia senamiestis. Apsikuopti suinteresuoti ne tik pavieniai gyventojai, bet ir įmonės, mokyklos. I.Nachčiunova užtikrino, kad gyventojų patogumui akcijos metu bus skiriamas atliekų vežėjas – „Švaros diena“.

„Yra galimybė paprašyti vežėjų paslaugų, jei valomos viešosios miesto erdvės. Bus renkamos ir stambiagabaritės atliekos, o padangos iškeliaus į gamyklą „Akmenės cementas“. Tvarkantiems kiemus šiukšlių išvežimas įskaičiuotas į rinkliavos mokestį, gyventojai gali papildomai prašyti talpų atliekoms. Specialūs konteineriai skiriami ir biodegraduojančioms atliekoms: šakoms, žolei, lapams“, – sakė specialistė.

Tikimasi, kad gegužę talkininkų pajėgos dar pasipildys, kadangi šiuo metu tvarkytis trukto gan šalti orai ir drėgmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min