Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 12d. 08:19

Klaipėdos miesto ižde – daugiau skylių

Pernai miesto piniginė buvo pilna, o šiemet tenka gaudyti kiekvieną litą. „15min” nuotr.
"15min" nuotr. / Pernai miesto piniginė buvo pilna, o šiemet tenka gaudyti kiekvieną litą.

Pernai didiesiems šalies miestams rodžiusi pavyzdį, kaip ūkiškai tvarkytis, Klaipėdos miesto savivaldybės piniginė šiemet prakiuro. Nors biudžetas renkamas neprastai, pirmojo pusmečio rezultatai kuklesni.

Tuo pačiu metu pernai valdininkai svarstė, kaip išdalinti viršplanines lėšas. Per šešis šių metų mėnesius nepavyko įgyvendinti nei pajamų, nei išlaidų plano. Tačiau valdininkai nelinkę dramatizuoti  – antrasis pusmetis esą būsiąs geresnis.

Per pirmąjį pusmetį iš viso surinkta beveik 211 mln. Lt, tai sudaro 98 proc. numatyto plano. 90 mln. Lt į biudžetą suplaukė iš mokesčių. Mažiau nei tikėtasi surinkta gyventojų pajamų mokesčio (GPM) bei nekilnojamojo turto mokesčio. Šio į miesto iždą įplaukė beveik dviem milijonais mažiau nei laukta. Tai lėmė nuo šių metų daugiau nei dešimtadaliu padidintos nekilnojamojo turto mokestinės vertės, taip pat ir savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo senamiesčio ir centrinės miesto dalies patalpų savininkams nustatytas 0,6 proc. tarifas, vietoj anksčiau buvusio 0,8 proc. 

3 mln. Lt mažiau GPM, savivaldybės administracijos teigimu, surinkta dėl to, kad lėšų laiku nepervedė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Neįvykdytas ir išlaidų planas. Per pirmąjį pusmetį savivaldybė nesuspėjo panaudoti programoms ir projektams finansuoti numatytų 36 mln. Lt. Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė patikino, kad tam būta objektyvių priežasčių. „Padaryta klaidų, tačiau dauguma jų jau ištaisytos. Pamatėme, kad kai kas planavo pernelyg optimistiškai ir neįvertino kai kurių dalykų, tarkime, to, kad viešųjų pirkimų procedūros kartais užtrunka“, – sakė ji ir užtikrino, jog likę milijonai bus panaudoti kitą pusmetį.

Tačiau daugiau nei planuota surinkta rinkliavų, lėšų už patalpų nuomą, taip pat nuomos mokesčio už valstybinę žemę, dividendų.

Ar pavyks dabartinei valdžiai išlaikyti finansinį stabilumą ir neįklimpti į skolas, paaiškės kitąmet. Jau pradėtas rengti kitų metų biudžeto projektas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min