Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 1d. 05:12

Miesto tvarkdariai kauniečių pasitikėjimo dar neišsikovojo

Šiandien į Viešosios tvarkos tarnybą pertvarkyto poskyrio specialistai per mėnesį spėjo surašyti keletą administracinių teisės pažeidimų protokolų.
Šiandien į Viešosios tvarkos tarnybą pertvarkyto poskyrio specialistai per mėnesį spėjo surašyti keletą administracinių teisės pažeidimų protokolų.

Su didžiuliais užmojais įkurtas savivaldybės Viešosios tvarkos poskyris dar nespėjo užsitarnauti kauniečių pagarbos ir pasitikėjimo – miesto tvarkdariais vadinami poskyrio specialistai kasdien sulaukia tik vieno kito laikinosios sostinės gyventojų pagalbos šauksmo.

Gegužės pradžioje po Kauno savivaldybės stogu dirbti pradėję tvarkdariai dar tik įsibėgėja. Taip būtų galima trumpai apibendrinti beveik mėnesį veikiančio Viešosios tvarkos poskyrio specialistų nuveiktus darbus.

„Savo darbą atliekame: gauname skundų, važiuojame, sprendžiame gyventojų problemas. Daugiausia žmonės skundžiasi dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų ir ne vietoje paliekamų automobilių. Mūsų užduotis yra spręsti tas žmonių problemas, kurioms dėl laiko stokos policija negali kreipti pakankamo dėmesio“, – trumpai savo vadovaujamo poskyrio veiklą apibendrino Rimas Sidera.

Nuo 8 iki 17 val. dirbančio poskyrio specialistai didžiausią savo darbo laiko dalį praleidžia važinėdami po miestą. Tiesa, tvarkdariams tenka padirbėti ir prisėdus prie stalo. „Reikia dirbti su dokumentais, parengti protokolus ir visus kitus raštus. Be to, reikia budėti prie telefono, kuriuo skambina skundus norintys pateikti kauniečiai“, – paaiškino R.Sidera.

Viešosios tvarkos poskyrio darbuotojai į gyventojų iškvietimus skuba su specialiaisiais ženklais pažymėtais tarnybiniais automobiliais, turinčiais švyturėlius. Paklaustas, ar nepasitaikė atvejų, kuomet įvairius pažeidimus padarę žmonės nepaklustų dar visai neseniai įkurto ir ne visiems kauniečiams žinomo poskyrio specialistų reikalavimams, R.Sidera atsakė neigiamai. „Parodome tarnybinius pažymėjimus ir žmonės dažniausiai reaguoja normaliai. Karštų situacijų dar nebuvo“, – purtė galvą poskyrio vedėjas.

Rašyti protokolų neskuba

Nors naujieji miesto tvarkdariai turi teisę prasižengėliams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus, anot R.Sideros, jie tai daro tik kraštutiniu atveju. „Matydami, kad žmonės prasižengė nepiktybiškai, bandome žmonėms išaiškinti, juos įspėjame“, – patikino poskyrio vadovas.

Nuo savo veiklos pradžios už gyvūnų laikymo bei švaros taisyklių pažeidimus Viešosios tvarkos poskyrio specialistai jau spėjo surašyti keletą administracinių teisės pažeidimų protokolų. Visi jie buvo pateikti Administracinei komisijai, kuri ir priėmė sprendimą dėl nuobaudos rūšies ir dydžio.

Anot ne vienerius metus Kauno policijos Prevencijos skyriuje dirbusio ir išėjus į užtarnautą pensiją naują veiklą pradėjusio R.Sideros, į juos dažniausiai kreipiasi vyresnio amžiaus miestiečiai.

„Daugelis skambintojų skundus pateikia anonimiškai. Pasitaiko ir skundų, kurių mes negalime nagrinėti. Būna, kad paskambina dėl eismo pažeidimų, tačiau tai nėra mūsų kompetencija, tad skambintojus nukreipiame į policiją“, – pasakojo R.Sidera. 

Lygintis su kolegomis iš sostinės dar negali

Pašnekovas neslėpė, jog kuriant naująjį poskyrį, patirties buvo semiamasi iš Vilniaus savivaldybėje antrus metus dirbančių kolegų. Darbo dienomis nuo 6 iki 22 val., o savaitgaliais – iki 2 val. nakties dvejomis pamainomis dirbantis Vilniaus Viešosios tvarkos skyrius netruko įgyti sostinės gyventojų pasitikėjimo. Per savaitę vilniečių tvarkdariai sulaukia virš 100 skambučių. Po Kauno savivaldybės stogu beveik mėnesį veikianti analogiška tarnyba tokiu populiarumu kol kas pasigirti negali.

Čia yra tiktai pradžia, reikia daug geriau ir kiek kitaip dirbti, – Z.Abamavičius„Kol kas į mus kreipiasi ne ypatingai daug žmonių. Per dieną sulaukiame vieno dviejų skambučių“, –pripažino R.Sidera.

Kol kas dirba vangiai

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius, paprašytas įvertinti naujai įkurto poskyrio veiklą, negailėjo kritikos.

„Manyčiau, kad jie dar neįsivažiavo. Čia yra tiktai pradžia, reikia daug geriau ir kiek kitaip dirbti. Manyčiau, kad su jais susitiksime dar ne kartą ir bandysime pasiekti, kad jie veiktų rimčiau ir aktyviau“, – apie artėjantį rimtą pokalbį su poskyrio darbuotojais prakalbo valdininkas. Anot Z.Abramavičiaus, dėl mažo besikreipiančių kauniečių skaičiaus iš dalies kalti ir patys tvarkdariai.

„Dabar jie savęs neparodo. Viskas priklauso nuo jų darbo ir aktyvumo derinant savo veiklą su kitomis tarnybomis, su seniūnijų darbuotojais, su Sveikatos skyriaus Santarine inspekcija. Reikia, kad miestiečiai juos pamatytų, pajustų, kad iš jų gali tikėtis realios pagalbos. Bendromis pastangomis tai galima pasiekti“, – pabrėžė vienas iš savivaldybės administracijos vadovų.

Tvarkdarių gretos gausės

Nuo šiandien, vykdant savivaldybės administracijos reorganizaciją, Viešosios tvarkos poskyris bus pertvarkytas į Viešosios tvarkos tarnybą. Artimiausiu metu tarnybos gretas turėtų papildyti dar du specialistai, bandysiantys užkirsti kelią įvairiems mieste padaromiems pažeidimams. Miesto vadovai ketina pasiekti, jog su Viešosios tvarkos tarnyba aktyviai bendradarbiautų visų Kauno seniūnijų aplinkos apsaugos specialistai.

Gyventojai, kurie nori pateikti savo skundą, pranešti apie įvykdytus pažeidimus, gali skambinti tel. 20 71 67 (nuo 8 iki 17 val.)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min