Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 26d. 06:05

Miesto vadovai susitiko su Tibeto vienuoliais

Tibeto kultūros dienų metu kauniečiai turės galimybę susipažinti su unikaliomis tūkstantmetėmis šios kultūros tradicijomis.
Savivaldybės nuotr. / Tibeto kultūros dienų metu kauniečiai turės galimybę susipažinti su unikaliomis tūkstantmetėmis šios kultūros tradicijomis.

Vasario 24-ą Kauno miesto savivaldybės mažojoje salėje miesto meras Andrius Kupčinskas, mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius ir kiti savivaldybės atstovai susitiko su Tibeto vienuoliais.

Atvykėliai iš pietryčių Indijos Lhodak Gaden (Dhonnyiling) vienuolyno pristatė Avalokitešvaros smėlio mandalos ir Sviesto skulptūros parodą.

„Man labai malonu Jus priimti Kauno miesto savivaldybėje. Kauniečiai visada domisi Tibeto kultūra ir, manau, noriai lankysis Jūsų parodoje. Jūsų religinis vadovas Dalai Lama Lietuvoje lankėsi daugiau nei prieš 15 metų. Pakartotinai Kaune jis buvo 2001 metais, tai liudija Miesto svečių knygoje paliktas jo įrašas: „Meldžiuosi, kad Kauno miestas vystytųsi, jam kuo puikiausiai sektųsi“, – kalbėjo miesto meras A. Kupčinskas.

Šešių dienų viešnagės Kaune metu vienuoliai skaitys paskaitas, giedos mantras, pristatys sakralinius Tibeto šokius.

Susitikimą savivaldybėje suorganizavęs Tibeto kultūros labdaros ir paramos fondo direktorius, Kauno apskrities archyvo direktorius Gintaras Dručkus plačiau papasakojo apie Tibeto kultūros svarbą. „Geriausiai apie šalį gali papasakoti tos šalies kultūra. Kauno mieste Tibeto vienuoliai lankosi nuolat, nes Kaunas – laisvas ir demokratiją mylintis miestas. Tibeto dienos Lietuvoje truks dvi savaites, vieną Kaune, kitą – Vilniuje. Tibeto dienos prasidėjo Jurgos Ivanauskaitės fotografijų parodos atidarymu. Manau, kad gyvosios kultūros paroda Kaune sulauks didelio dėmesio. Taip pat norėčiau padėkoti Kauno miesto savivaldybės vadovams už pozityvų požiūrį į mažų tautų siekius, jų puoselėjamas vertybes. Jo Šventenybė Dalai Lama puikiai prisimena šiltą priėmimą Kauno mieste“, – kalbėjo direktorius.

Tibeto kultūros labdaros ir paramos fondas ir LR Seimo parlamentinė Tibeto rėmimo grupė Kaune rengia Tibeto kultūros dienas. Kauniečiai turės galimybę susipažinti su gyvomis, unikaliomis, tūkstantmetėmis Tibeto kultūros tradicijomis.

Tibetiečiai devynias dienas kruopščiai kurs smėlio mandalą – tai piešinys, sukurtas medituojančių Tibeto vienuolių. Paprastai šie piešiniai būna ryškių spalvų ir be galo sudėtingi. Piešiniai kuriami iš upės smėlio, smulkinto marmuro, maltų ryžių. Senovės Tibete mandala dar buvo puošiama turkio, jaspio, malachito, perlų ar koralų deriniais.

Šešių dienų viešnagės Kaune metu vienuoliai skaitys paskaitas, giedos mantras, pristatys sakralinius Tibeto šokius. Kovo 1 dieną 15 val. M.Žilinsko galerijoje ritualinio parodos uždarymo ceremonijos metu smėlio mandala bus sunaikinta, spalvoto smėlio ornamentai bus sumaišomi ir ties Pėsčiųjų tiltu išpilti į tekantį Nemuno vandenį. Šis ritualas tibetiečiams simbolizuoja gyvybės ir pasaulio laikinumą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min