Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miestui žada išskirtinį kvartalą

„Architektūros parkas“ bus pradedamas plėtoti nuo buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritorijos, kurioje atsiras gyvenamosios, komercinės ir visuomeninės paskirties pastatų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Architektūros parkas“ bus pradedamas plėtoti nuo buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritorijos, kurioje atsiras gyvenamosios, komercinės ir visuomeninės paskirties pastatų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje po 5–7 metų planuojama turėti išskirtinės architektūros ir aktyvaus kultūrinio gyvenimo kvartalą, kuris įsikurs nuo Užupio iki Belmonto miško besidriekiančiose Vilnios pakrantėse ir buvusiose sovietmečio laikų gamyklose. Čia turėtų įsikurti menininkai, o visiems vilniečiams atsivers dar viena erdvė puikiai praleisti laisvalaikį.

„Inicijuoti tarp Senamiesčio ir Pavilnių parko plytinčios apie 78 ha teritorijos pertvarkymą paskatino itin ryškus kontrastas. Teritorija, kurios dalis priklauso Vilniaus senamiesčiui, ne tik nebedera su gamtine aplinka, bet ir yra praradusi anksčiau turėtą architektūrinį vientisumą, ryšius su miesto gyvenimu. Todėl ir gimė šio projekto idėja – šiai vietovei suteikti naują pavidalą“, – sakė savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Vilniaus „Architektūros parko“ projektas buvo inicijuotas dar 2008 metais, tačiau sunkmetis pakoregavo jo eigą: projektas buvo suskaidytas į atskirus etapus, patikslinti architektūros ir infrastruktūros sprendiniai.

Koncepcija nepasikeitė

Pasak Vilniaus miesto plėtros departamento vadovo Artūro Blotnio, bendra „Architektūros parko“ koncepcija nepasikeitė. Pirmajame projekto etape šalia Užupio, Vilnios slėnyje, esančioje 16 ha teritorijoje išsaugant vietovės landšaftą ir kultūros paveldą siekiama sukurti vientisą, darniai į miesto „audinį“ integruotą multifukcinės paskirties kvartalą.

„Tai labai jautri ir vertinga teritorija, tačiau labiausia ji buvo subjaurota sovietmečiu, kai ten buvo statomos gamyklos. Masyvūs statinių tūriai sukūrė barjerą tarp senamiesčio ir kraštovaizdžio, atskyrė ją nuo miesto. Mūsų užduotis – pačiame centre svetimkūniu paverstą dalį grąžinti miestui“, – sakė A.Blotnys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min