Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 14:28

Migracijos valdyboje – neįgaliųjų vežimėlis, skirtas specialių poreikių turintiems žmonėms

Neįgaliųjų vežimėlį, skirtą specialių poreikių turintiems žmonėms Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai dovanojo Lietuvos raudonojo kryžiaus draugija.
Migracijos valdybos nuotr. / Neįgaliųjų vežimėlį, skirtą specialių poreikių turintiems žmonėms Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai dovanojo Lietuvos raudonojo kryžiaus draugija.

Neįgaliųjų vežimėlį, skirtą specialių poreikių turintiems žmonėms Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai dovanojo Lietuvos raudonojo kryžiaus draugija. Tai suglaudžiamas mechaninis neįgaliųjų vežimėlis, skirtas važiuoti savarankiškai ar naudojantis lydinčiojo pagalba.

„Mintis įsigyti neįgaliųjų vežimėlį kilo šiais metais, pamačius, kokie žmonės atvyksta į Migracijos valdybą pasikeisti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, – pranešime spaudai sako Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. – Lyg ir viskam buvome pasirengę, bet tokio  srauto pagyvenusių ir pasiligojusių žmonių sulaukti, kaip nutiko šiais metais, nesitikėjome.“ 

Šiais metais baigiasi daugiau kaip 400 tūkstančių Lietuvos Respublikos pasų galiojimo terminas. Prie šio skaičiaus pridėjus vėliau išduotus pasus, kuriems šiais metais taip pat baigiasi galiojimo terminas, šiemet keičiamų dokumentų skaičius viršija pusę milijono (539 284). 

Iki šių metų birželio mėnesio Migracijos valdyba priėmė 34 454 prašymus asmens tapatybės kortelei ir 46 729 prašymus pasui gaminti

Naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus turės įsigyti ir pirmąsias asmens tapatybės korteles prieš dešimtmetį įsigiję piliečiai, kurių dokumentų galiojimo terminas taip pat baigiasi šiemet. Vilniaus migracijos valdyba sulaukia daugiausia lankytojų iš visų šalyje esančių migracijos padalinių, nes būtent sostinė išsiskiria nuolat gyvenančiųjų ar laikinai atvykstančiųjų gausa. 

Daugiausia lankytojų – senuosius pasus besikeičiantys vyresnio amžiaus žmonės, neretai dėl amžiaus ar ligų sunkiau vaikštantys. Dalis jų – senieji vilniečiai, kiti – pas vaikus įsikūrę kito Lietuvos krašto gyventojai. Visiškai nejudantys ar didesnę psichinę negalią turintys žmonės mobiliąja asmens biometrinių duomenų registravimo įranga aptarnaujami gydymo įstaigose ar kitoje jiems pažįstamoje aplinkoje, padedami artimųjų, Migracijos valdybos specialistai vyksta pas senelius į namus. Tačiau, net teikiant tokias paslaugas, laiku aptarnauti jų pageidaujančiuosius Migracijos valdybos darbuotojai nespėja. 

Norintieji greičiau pasikeisti senuosius asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus naujais, patys ar artimųjų lydimi atvyksta į Migracijos valdybą. Čia, kad senjorams nereikėtų laukti eilėje, jiems aptarnauti yra skirti atskiri langeliai pirmo aukšto salėje, jie, kaip ir kiti piliečiai, naudojasi išankstinės registracijos privalumais, tačiau taip pat kartais patiria nepatogumų. Jų atsiranda patiems senjorams sumaišius priėmimo dieną ar valandą, atėjus per anksti ir taip priverstus laukti savo eilės priėmimo salėje. Bandydami padėti žmonėms išvengti eilių, Migracijos valdybos darbuotojai, registruojantys interesantus telefonu ar padedantys tai atlikti elektroniniu ryšiu, prašo jų neužmiršti apsilankymui skirto laiko, neateiti labai anksti, kad nereikėtų vargti ilgoje eilėje, kuri iš dalies susidaro ir tarp nedrausmingų interesantų. 

Iki šių metų birželio mėnesio Migracijos valdyba priėmė 34 454 prašymus asmens tapatybės kortelei ir 46 729 prašymus pasui gaminti. Tai beveik dvigubai daugiau nei tuo pačiu metu 2012 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:16
06:27
02:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min