Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 07

Migrantai iš Baltarusijos nebandė patekti į Lietuvą, tačiau toliau šturmavo sieną su Latvija

Ketvirtadienį neteisėti migrantai iš Baltarusijos nebandė kirsti Lietuvos sienos, tačiau toliau šturmavo sieną su Latvija, praneša VSAT.
Agnė Bilotaitė lankosi Kapčiamiestyje
Pasienis / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Užsieniečių registracijos centre Kybartuose pasieniečiams teko gelbėti migranto iš Irako gyvybę. Nuo ketvirtadienio vidurnakčio iki penktadienio nebuvo atvejų, kad VSAT pareigūnams būtų tekę apgręžti draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą ėjusius migrantus.

Trečiadienį pasieniečiai neleido į Lietuvą patekti 13 neteisėtų migrantų. Antradienį, pirmadienį ir sekmadienį tokių užsieniečių nebuvo fiksuota. Šeštadienį į Lietuvą neįleisti 3 tokie migrantai, penktadienį – 7.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių ketvirtadienį nebuvo.

Užsieniečių registracijos centre (URC) Kybartuose pasieniečiai teikė skubią pagalbą čia apgyvendintam migrantui iš Irako. Iki tol didesnių sveikatos problemų jis neturėjo.

Ketvirtadienį paryčiais šiam užsieniečiui staiga pasidarė bloga, žmogų pradėjo krėsti drebulys. Kai į jo gyvenamąjį kambarį akimirksniu atskubėjo kito migranto iškviesti pasieniečiai, irakietis buvo susmukęs prie savo lovos. Greitąją pagalbą iškvietę VSAT pareigūnai pamatė, kad žmogui prasidėjo traukuliai ir tada jis nustojo kvėpuoti. Pasieniečiai migrantui nedelsdami pradėjo daryti dirbtinį širdies masažą. Po kelių minučių jis atgavo kvėpavimą, bet ir toliau buvo be sąmonės.

Skubią pagalbą pasieniečiai profesionaliai teikė apie 10 minučių, kol į centrą atskubėjo greitoji ir išgabeno užsienietį į Vilkaviškio ligoninę.

Ryte medikai pasieniečius informavo, kad irakiečio būklę pavyko stabilizuoti. Jam buvo atlikti reikalingi tyrimai, suteikta kita medicinos pagalba. Popiet migrantas grąžintas į Kybartų URC, jo savijauta normali. Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8122 (vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Latvijoje pastarąjį mėnesį yra padaugėję bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos. Šiame pasienyje, kurio ruožas yra maždaug 4 kartus trumpesnis nei Lietuvos ir Baltarusijos siena, situacija ketvirtadienį ir toliau išliko sudėtinga.

Praėjusią parą Latvijos pasieniečiai apgręžė 63 migrantus, trečiadienį – 42, antradienį – 33, pirmadienį – 55, sekmadienį – 36, šeštadienį – 80, penktadienį – 85.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius