Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijoną litų „Sodra“ išleido profesinei šventei, svečiams ir leidiniams

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: BNS
0
A A

Milijardinėse skolose įklimpusi „Sodra“ pernai 1 mln. litų išleido reprezentacijai: profesinei šventei surengti, užsienio delegacijoms priimti, šimtamečiams sveikinti, vizitinėms kortelėms gaminti ir leidiniams leisti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pernai „Sodrai“ reprezentacijai buvo numatyta 1 mln. 62 tūkst. litų.

Beveik ketvirtis šios sumos išleistas profesinei šventei, penktadienį BNS sakė „Sodros“ direktorius Mindaugas Mikaila.

„2008 metais 250 tūkst. litų išleidome profesinei šventei kovo 23 dieną. Tai buvo respublikinis renginys. 2009 metais šios šventės nešventėme, nes nebuvo iš ko. Kitąmet taip pat nešvęsime“, – teigė M.Mikaila.

Penktadienį Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė esanti šokiruota žinios, kad Seimas ir „Sodra“ reprezentacijai disponuoja analogiškomis sumomis – po 1 mln. litų per metus.Paklaustas, kodėl tiek daug pinigų skirta profesinei šventei, A.Mikaila atsakė, kad renginiai vyko visoje Lietuvoje.

„Kadangi sistema didelė, renginiai vyko ir Rokiškyje, ir Skuode, ir kitose Lietuvos vietose. Buvo rengiami sistemos darbuotojų pasitarimai, kvietėmės draudėjus. Vilniuje vakare žiūrėjome spektaklį, dalyvavo ir ministerijos vadovybė. Brangiai kainavo salės nuoma, pats spektaklis. Bet papunkčiui aš neatsimenu“, – kalbėjo „Sodros“ vadovas.

Pasak M.Mikailos, socialinio draudimo darbuotojų šventės pradžia laikomi 1926 metai, kai tuometinis Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis pasirašė Vyriausiojo socialinio draudimo valdybos įstatymą.

Kalbėdamas apie reprezentacijai skirtas lėšas, „Sodros“ direktorius labiausiai pabrėžė tarptautinį bendradarbiavimą ir išmokas šimtamečiams senoliams.

„Daugiausia pinigų, 300 tūkst. litų, išleidome užsienio delegacijoms priimti bei mūsų delegacijoms į kitas šalis finansuoti“, – teigė M. Mikaila.

Anot jo, „Sodra“ taip pat sveikina šimtamečius ir skiria kiekvienam po 250 litų. Tokių senolių Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 300.

Kitas išlaidų šaltinis – narystės mokestis tarptautinėje socialinės apsaugos asociacijoje ISSA. Pasak „Sodros“ vadovo, narystė šioje organizacijoje per metus kainuoja 80 tūkst. litų.

Dar reprezentacijai skirtos lėšos išleidžiamos vizitinėms kortelėms, leidiniams anglų kalba bei kitoms, anot „Sodros“ vadovo, smulkmenoms.

Šiemet „Sodros“ biudžete reprezentacinės lėšos sudarė 562 tūkst. litų. Kitąmet jų turėtų būti dar mažiau – apie 320 tūkst. litų.

Kaip teigė M.Mikaila, reprezentacijai skirtas lėšas gali naudoti teritorinių skyrių direktoriai ir pavaduotojai. Vilniuje esančioje „Sodros“ valdyboje šias lėšas, be direktoriaus ir pavaduotojų, gali naudoti ir skyrių vedėjai.

„Visos išlaidos yra metų („Sodros“ – BNS) ataskaitoje, kurią siunčiame tvirtinti Seimui“, – paklaustas, kur deklaruojami išleisti pinigai, atsakė „Sodros“ direktorius.

M.Mikaila taip pat patikslino, kad reprezentacinės lėšos, išleistos per 2008 metus, sudaro apie 800 tūkst. litų. Šioms reikmėms skirtos sąskaitos apmokamos pagal faktines išlaidas.

Penktadienį Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė esanti šokiruota žinios, kad Seimas ir „Sodra“ reprezentacijai disponuoja analogiškomis sumomis – po 1 mln. litų per metus.

„Aš niekaip neįsivaizduoju, kur galima tokiai institucijai kaip „Sodra“, kur iš tikrųjų biudžetas labai deficitinis, ir ten reikia labai taupyti, ir priimant tokius sprendimus kaip pensijų mažinimas, reprezentacijai sau gali skirti vieną milijoną. Tikrai šiandien aš buvau šokiruota“, – po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė I.Degutienė.

Posėdyje buvo pateikti siūlymai dėl parlamento išlaidų karpymo – čia ir pastebėta, kad parlamentas reprezentacijai disponuoja analogiškomis lėšomis kaip „Sodra“.

Tai, kad pernai „Sodra“ reprezentacijai išleido milijoną, paaiškėjo Seimo Audito komitetui gavus įmonės „Auditas“ atliktą praėjusių metų „Sodros“ nepriklausomą auditą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min