Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijoniniai škvalo padaryti nuostoliai toliau sparčiai auga, perlipo 3 mln. Lt (Papildyta 17.38 val.)

Po audros Prienų rajone
15min.lt skaitytojo Pauliaus J. nuotr. / Po audros Prienų rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovės toliau registruoja apsidraudusių gyventojų pranešimus apie savaitgalį siautusios stichijos padarytą žalą. Kompensacijoms skirta suma auga lyg ant mielių. Draudikų asociacija skaičiuoja, kad draudiminių įvykių skaičius siekia 2000. Prognozuojama, kad draudimo bendrovės gyventojams atlygins apie 3 mln. Lt nuostolių.

Nuostoliai per parą išaugo dvigubai 

Draudimo bendrovės „If“ Žalų centro direktorius Audrius Smaliukas pirmadienį sakė, kad pirmadienį iki pietų  bendrovė buvo gavusi apie 40 pranešimų dėl klientų audros metu patirtų nuostolių. Tuometė kompensacijoms skirta suma, pirminiais duomenimis, siekė apie 0,5 mln. litų. Per parą apsidraudusiųjų nuostoliai padvigubėjo. Kaip pranešė „If“ atstovas Dalius Drevinskas, antradienį popiet į bendrovę jau buvo kreipęsi per 60 nukentėjusiųjų, kompensacijos gali siekti 1 mln. Lt. „Šios audros nuostoliai tikrai viršys visus kitus gamtinių jėgų padarytus nuostolius“, – pridūrė „If“ atstovas.

Sieks iki 2,5 mln. Lt

„Lietuvos draudimo“ atstovės ryšiams su visuomene Ernestos Dapkienės perduotais duomenimis, antradienį ryte bendrovė jau buvo užregistravusi 1 300 padarytos žalos atvejų, kuriuos paliko savaitgalį siautęs škvalas. Bendras kompensacijų rezervas siekė 1,792 mln Lt.

„Tuo tarpu skambučiai nuo ryto vis dar plūsta. Eilėje šiuo metu laukia apie 15 žmonių. Taigi planuojame nuostolius iki 2–2,5 mln. Lt.“,  – antradienį apie pietus informavo E.Dapkienė.

Bendrovė pranešė, kad dėl itin didelio skambučių srauto, ragina klientus pasinaudoti galimybe užregistruoti žalą bendrovės internetiniame puslapyje arba kreiptis į artimiausią „Lietuvos draudimo“ skyrių. Bendrovė užtikrina, jog klientams nekils jokių problemų jei apie žalą nebus pranešta per pirmas tris darbo dienas. Teigiama, kad jei škvalo metu sugadintą turtą reikia kuo greičiau atstatyti (pvz. apgadintas stogas, langai, namo konstrukcija), tą galima daryti nelaukiant „Lietuvos draudimo“ vertintojų apžiūros ir dar neužregistravus žalos. Tiesiog raginame nufotografuoti sugadintą turtą ir pradėkite taisymo darbus. Nuotraukos bus reikalingos vėliau derinant nuostolio dydį.

Papildyta 14.14 val. Draudimo bendrovės „Ergo Lietuva“ duomenimis, klientų pranešimų srautas dėl audros metu patirtų žalų neatslūgsta. Bendrovė antradienį pranešė skyrusi dvigubas žalų administravimo pajėgas nuo audros nukentėjusiems regionams. Taip pat ERGO klientams pervedė pirmąsias draudimo išmokas.

Bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovo Dariaus Smetonos teigimu, žalas, kurių nuostoliai sudaro apie kelis šimtus litų, yra galimybė sureguliuoti iškart telefonu. „Esant nedidelei žalai, klientui pasiūlome greitesnį žalos reguliavimo būdą. Jeigu klientui patogu, jis gali elektroniniu paštu atsiųsti pirminę informaciją, kurioje būtų užfiksuoti audros sukelti nuostoliai, o mes ją gavę – nedelsdami pervesime į nurodytą sąskaitą sutartą draudimo išmoką“, – sakė D.Smetona.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, šiuo metu audros nusiaubtiems regionams skirtos dvigubos nekilnojamojo turto žalų administravimo pajėgos. „Kad žalos būtų sureguliuotos kaip įmanoma greičiau, iš kitų miestų kolegos vyksta į nuo audros nukentėjusius miestus. Jeigu klientai patyrė didelių nuostolių, nelaukdami, kol bus visiškai sureguliuota žala, pasiūlome iki trečdalio preliminarios draudimo išmokos sumos. Kai draudimo ekspertai nustatys tikslią draudimo išmokos sumą, iškart bus pervesta visa draudimo išmoka“, – kalbėjo D.Smetona.

Bendrovės „Ergo Lietuva“ klientai apie padarytą žalą turtui pranešti gali per tris darbo dienas, o automobiliui – per septynias. Tačiau bendrovė, suprasdama, kad kai kurie klientai tai padaryti nesuspės dėl nutrūkusio elektros tiekimo, terminą pratęsė. „Jeigu klientas dėl nutrūkusio elektros tiekimo neturės galimybės apie žalą pranešti taisyklėse nurodytu terminu ir kreipsis vėliau, tikrai atsižvelgsime į tai ir išmoką išmokėsime“, – žadėjp D.Smetona.

Papildyta 15.59 val. Lietuvos draudikų asociacija (LDA) pranešė, kad antradienį draudikai baigė registruoti beveik visus draudiminius įvykius dėl savaitgalį praūžusio škvalo. Jų skaičius siekia 2000. Gyventojams pradėtos mokėti ir pirmosios žalos.

„Škvalo žaloms taikomos supaprastintos procedūros, pratęsti terminai apie žalų pranešimą, o įvykių vietoms apžiūrėti pasitelktos papildomos nepriklausomų ekspertų pajėgos. Žmonės gali būti ramūs, nes visa žala dėl stichijos siautėjimo bus kompensuota ir atlyginta“ – sakė LDA  direktorius Andrius Romanovskis.

Asociacijos duomenimis, didžioji dauguma nuostolių sudaro sumos iki 4 – 5 tūkstančių litų, todėl jau antradienį draudimo bendrovės pradėjo mokėti pirmąsias draudimo išmokas savo klientams.

LDA atmetė ir prezidentės Dalios Grybauskaitės priekaištus draudikams.

„Apgailestaujame, kad Prezidentė negavo informacijos apie žalų reguliavimą tiesiogiai iš draudimo bendrovių ar LDA. Manome, kad abejoti draudimo nauda tokios nelaimės akivaizdoje būtų neteisinga. Todėl esame pasirengę suteikti Prezidentei ir jos patarėjams išsamią informaciją apie žalų atlyginimo mastus ir eigą“, – sakė A. Romanovskis. Prognozuojama, kad draudimo bendrovės atlygins apie 3 mln. Lt nuostolių gyventojams.

Kalbant apie nuostolių mastą, šios audros nuostolius galima palyginti su uragano Anatolijus gūsiais 1999 metais. Nors savaitgalio audra apėmė ne visą Lietuvą, kaip minėtas uraganas, tačiau bet nuostolių dydis audros nusiaubtose vietovėse gali viršyti ir Anatolijaus padarytą žalą“, – komentavo „PZU Lietuva“ atstovė.Draudikų asociacijos atstovai pranešė, kad gyventojams svarbu žinoti, kad jie nelaukdami draudikų atvykimo gali pradėti tvarkyti savo apgadintą turtą, tik turi užtikrinti, kad įvykio daiktiniai įrodymai yra fiksuoti (juos nufotografuojant ar kitaip fiksuojant). Negalintys nufotografuoti padarytos žalos, raginami atskirai surinkti ir saugoti nuplėštas stogo dangas, suniokotus namų apyvokos daiktus, kitas medžiagas, kurios išliko po škvalo. Taip pat gyventojai privalo išsaugoti visus dokumentus, kurie patvirtina, kad buvo įsigyjamos prekės ar paslaugos reikalingos atstatymo darbams vykdyti ir juos vėliau pateikti draudikų atstovams.

LDA duomenimis, didžiausios pajėgos skirtos Pivašiūnų, Butrimonių, Rokų, Tautakiemio, Stakliškių, Jiezno, Pakuonio seniūnijoms ir Pamušių bei Serapiniškių kaimams, kurie stipriausiai nukentėjo nuo stichinės nelaimės.

Kita vertus, LDA yra labai susirūpinusi, kad valstybės lėšų skyrimas neapsidraudusių nuostoliams kompensuoti yra neteisingas tų žmonių atžvilgiu, kurie buvo apsidraudę ir mokėjo įmokas. „Neapsidraudusiems ir neatsakingai į turto saugumą žiūrintiems asmenims, nuostolius turės kompensuoti visi mokesčių mokėtojai, ir tie kurie pirko draudimą. Valstybės pažadai kompensuoti nuostolius visiems neskatina gyventojų savarankiškai rūpintis savo turtu ir diskriminuoja tuos, kurie naudojasi privataus draudimo paslaugomis“, – teigė A. Romanovskis. Daugelyje valstybių yra bendri valstybės ir draudimo bendrovių produktai, kurie užtikrina maksimalią apsauga ir prieinamą kainą vartotojui, bei apsaugo valstybę nuo nepamatuotos finansinės naštos panašių nelaimių atveju.

Papildyta 17.38 val. Vertinant atskirų draudimo bendrovių teikiamus duomenis, atlyginamos žalos suma turėtų viršyti LDA minimus 3 mln.

Antradienio pavakarę „Lietuvos draudimo“ pateikė informaciją, kad bendrovė jau gavo 1400 pranešimų apie škvalo padarytą žalą. Nuostoliai viršijo 2 mln. Lt. Bendrovė antradienį jau pradėjo kompensuoti nuostolius gyventojams – išmokėta per 50 tūkst. Lt. Didžiausia vienam klientui išmokėta suma – 5 tūkst. Lt

„PZU Lietuva“ Komunikacijos vadovė Jovita Aukštuolytė-Minderienė antradienio pavakarę pranešė, jog bendrovė iš viso jau užregistravo 139 pranešimus. Nuostoliams atlyginti rezervuota 1,03 mln. Lt.

„Kalbant apie nuostolių mastą, šios audros nuostolius galima palyginti su uragano Anatolijus gūsiais 1999 metais. Nors savaitgalio audra apėmė ne visą Lietuvą, kaip minėtas uraganas, tačiau bet nuostolių dydis audros nusiaubtose vietovėse gali viršyti ir Anatolijaus padarytą žalą“, – komentavo „PZU Lietuva“ atstovė.

"Šiuo metu jau jaučiame po truputį atslūgstančią pranešimų apie audros metu patirtas žalas bangą. Esame užregistravę 136 įvykius, kurių išmokoms rezervavome beveik 700 tūkst. litų. Prognozuojame, kad bendra klientų, apsidraudusių turto ir kasko draudimu, išmokų suma gali siekti 800 tūkst. litų", - antradienį pavakarę sakė bendrovės „Ergo Lietuva“ Žalų administravimo skyriaus vadovas Darius Smetona. Anot jo, draudimo bendrovėje ši išmokų suma už audros sukeltus nuostolius nėra rekordinė – prieš kelis metus siautėjusi audra suniokojo turto, kurio vertė buvo daugiau kaip 1 mln. litų.
 

SPECIALI RUBRIKA, SKIRTA AUDRAI LIETUVOJE

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min