Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijonus žarstęs Broniaus Bradausko įpėdinis Marius Muižinikas tapo beturčiu

Marius Muižinikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Marius Muižinikas
Šaltinis: 15min
10
A A

Nulis eurų. Taip savo registruotą turtą vertina socialdemokratų kandidatas į Seimą Kaišiadoryse Marius Muižinikas. O dar neseniai iš Broniaus Bradausko Kaišiadorių delegato Seime vietą perimti siekiantis politikas galėjo vadintis milijonieriumi.

Tokius duomenis apie savo turtą M.Muižinikas pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kaip kandidatas į Seimą. Privalomas registruoti turtas – 0 eurų, vertybiniai popieriai ar meno kūriniai – 0 eurų. Taip pat – 78 tūkst. eurų piniginėmis lėšomis bei kažkam suteikta 5 tūkst. eurų paskola. Gal ir neblogai paprastam mirtingajam, bet palyginti su anksčiau deklaruotais M.Muižiniko turtais – tai nuskurdimas.

Tiesa, pats politikas neslepia, kad realus jo šeimos turtas yra kur kas didesnis, tik ne visą jį įmanoma deklaruoti.

Milijonų nebėra

Deklaruodamas turtą už 2014 metus, žinomas socialdemokratas atrodė kaip nedidelė kredito unija. Nekilnojamojo turto (NT) vertė – 72,5 tūkst. litų (beveik 21 tūkst. eurų), 200 tūkst. litų (apie 58 tūkst. eurų) santaupų, 2,29 mln. Lt (663 tūkst. eurų) pasiskolintų lėšų ir dar kiek daugiau nei 2 mln. litų, paskolintų kitiems.

Dar įspūdingiau M.Muižiniko turtas atrodė deklaracijoje už 2013 metus. Tada politikas deklaravo išskolinęs beveik 3,25 mln. litų – daugiau nei 940 tūkst. eurų.

Iš viso to dabar nebeliko beveik nieko.

Formaliai nuskurdo ir politiko žmona Milda, neseniai turėjusi rimtų bėdų dėl ištaigingos šeimos rezidencijos, statomos galimai pažeidžiant įstatymus. Jei dar 2014 metais ji deklaravo turinti nekilnojamojo turto už 73,5 tūkst. litų (daugiau nei 21 tūkst. eurų), dabar M.Muižinienė savo valdomą NT vertina vos 296 eurais. Tiesa, jos santaupos per metus pastebimai išaugo – nuo pusės milijono litų (144,81 tūkst. eurų) iki 170 tūkst. eurų.

Kaip 15min jau rašė, M.Muižinikas giminystės ryšiais susijęs su dujų magnatu Rimandu Stoniu. Įtakingo verslininko ir kandidato į Seimą žmonos yra seserys. VRK pateiktoje interesų deklaracijoje M.Muižinikas nurodo, kad pernai liepą jo žmona 2 mln. eurų pasiskolino iš savo sesers, R.Stonio sutuoktinės Rasos Stonienės. Deklaruojama sandorio pabaigos data – šių metų liepos 1 d., taigi įspūdinga paskola turėtų būti jau grąžinta.

Dar vienas M.Muižinikienės sandoris su R.Stoniene – pernai kovą kandidato į Seimą žmonos gauta 400 tūkst. eurų dovana. Tiesa, M.Muižiniko sutuoktinės turto deklaracijoje nurodyta turto suma yra kur kas kuklesnė – visą savo turtą M.Muižinikienė įvertino apie 185 tūkst. eurų.

Tikra turto vertė – tik pabaigus statybas

M.Muižinikas pokyčių turto deklaracijose dramatizuoti nelinkęs. Jis 15min teigė, jog ankstesnių įspūdingų skaičių gautų ir suteiktų paskolų grafose nebeliko, mat visos paskolos buvo sudengtos. Aiškindamas apie pokyčius deklaruoto NT grafoje, politikas teigė, jog buvo parduotas jo su žmona valdytas butas, o vis dar statomas namas dar nėra oficialiai registruotas, taigi ir deklaruoti jo kol kas neįmanoma.

„Turto yra. Sklypas yra, Turloviškių sklypai yra. Tik namas nepriduotas dar, užtat ir nesimato. (...) Namą kai priduosim, tai ir matysis turtas visas“, – kalbėjo M.Muižinikas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pabaigus šios rezidencijos statybas, oficialus Mariaus Muižiniko šeimos turtas atrodys kur kas solidžiau
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pabaigus šios rezidencijos statybas, oficialus Mariaus Muižiniko šeimos turtas atrodys kur kas solidžiau

Kaip jau skelbėme, didelius pinigus M.Muižinikas skolinosi iš Kipre registruotos įmonės „Legentar LTD“. Kas šios įmonės savininkai, Kipro registro duomenys neatskleidžia. Apie šios Kipro įmonės savininkus atvirauti nelinkęs ir pats M.Muižinikas.

Be to, Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamose turto deklaracijose nėra šių metų Muižinikų pirkinių – mat šie sandoriai atlikti šiemet ir į turto deklaracijas įtraukti būti negalėjo. Pavyzdžiui, M.Muižinikas nurodo, kad jo žmona įsigijo turto už 46,5 tūkst. eurų iš bendrovės „Krasta Auto Vilnius“. Koks tai pirkinys – nenurodoma, tačiau turbūt neabejotina, kad socialdemokrato žmona įsigijo naują automobilį. Tai 15min patvirtino ir pats M.Muižinikas. Pasak jo, šis automobilis ir nebaigta statyti šeimos rezidencija Turloviškėse – iš esmės visas jo ir sutuoktinės turtas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min