Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 25d. 07:55

Milžinišką baudą gavusiam Šalčininkų administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui aukas renka valdiškų įstaigų darbuotojai

Boleslavas Daškevičius
Šalčininkų raj. sav. nuotr. / Boleslavas Daškevičius

Daugiau nei 43 tūkst. Lt bauda, teismo skirta Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui dėl dvikalbių gatvių pavadinimų lentelių, kol kas nesumokėta. Keletą metų teismo sprendimo nevykdžiusiam B.Daškevičiui gal net neteks papurtyti savo piniginės, nes jam aukas renka Vilniaus ir Šalčininkų švietimo, kultūros, kitų valstybinių įstaigų darbuotojai. B.Daškevičius tikina, jog niekas jų neverčia to daryti.

B.Daškevičius neskuba mokėti baudos, nes suma nėra maža, o teismas leido tai padaryti per mėnesį. „Per mėnesį, žinoma, mokėsim. Bet iki vasario 6 dienos laiko yra. Tokią sumą staiga sumokėti neišeina. Savivaldybė nemokės iš savo pinigų. Aš, kaip vadovas, neturiu leisti, kad būtų sumokėta iš mokesčių mokėtojų pinigų. Kiek aš kaltas – aš turiu įnešti, kiek kiti – irgi turi sumokėti“, – svarstė B.Daškevičius.

Teismo sprendimo vis tiek nevykdys

Tiesa, kaip tą kaltę skaičiuos ir kokiomis dalimis kas mokės baudą, direktorius pasakyti negalėjo. „Prašysime gal paramos, gal mums padės. Bendruomenė čia kažką renka, gal verslininkus surasime, kurie parems. Aš negalvoju dabar skaičiuoti ir dalintis“, – teigė nubaustasis administracijos direktorius, pabrėždamas, kad jis pats iš Vilniaus ir Šalčininkų rajonų gyventojų ar darbuotojų jokių pinigų nerenka.

Tačiau jis sakė nelauksiąs antstolių, nors apie tokį sprendimo būdą yra užsiminęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Bauda per nurodytą laiką esą bus sumokėta. Tik situacija Šalčininkuose dėl to greičiausia nepasikeis – ant namų ir toliau kabės dvikalbės lentelės.

Dvikalbės lentelės Šalčininkuose
Dvikalbės lentelės Šalčininkuose

„Lentelių, kurios buvo pakabintos pagal 2008 metų nutarimą, nėra. Tas lenteles pakabino mūsų darbuotojai, tad ir atsakingas yra direktorius. Bet atsirado lentelių, kurias pasikabino patys gyventojai. Tos lentelės irgi yra tose gatvėse, ant privačių namų. Seniūnai kalba su žmonėmis, gal vienas kitas ir nuėmė, bet vis tiek yra užsispyrusių žmonių, kurie nenori nuimti tų lentelių“, – 15min.lt kalbėjo B.Daškevičius.

Savivaldybė neigia renkanti aukas

Kalbama, kad Vilniaus rajono valstybinių įstaigų darbuotojams nurodyta Šalčininkų valdininką paremti 10 Lt, o įstaigų vadovai deda ir didesnes pinigų sumas. Tačiau Vilniaus rajono savivaldybė tai neigia.

Savivaldybės laikinosios Užsienio ryšių ir informacijos skyriaus vedėjos Dorotos Levko atsiųstame atsakyme teigiama, kad rinkliavą organizuoja ne savivaldybė, o Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus ir Šalčininkų rajonų skyriai.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybė

„Vilniaus rajono savivaldybė nerenka pinigų. Be to, kiek teko girdėti, rinkliava nėra priverstinė – žmonės kviečiami solidarizuotis ir prisidėti prie pinigų rinkimo, nieko daugiau. Kiek pinigų surinkta – čia klausimas ne mums, veikiau Lenkų sąjungos skyriams, organizuojantiems šią akciją“, – teigiama Vilniaus rajono savivaldybės atsakyme.

Pasakyti, kiek pinigų jau surinkta, negalėjo pasakyti ir LLRA lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Jo teigimu, žmonių buvo prašyta aukoti simboliškai – po vieną litą. Bet esą turtingesni žmonės skiria daugiau, ypač užsieniečiai.

V.Tomaševskis skyrė 10 tūkst. Lt

Pats V.Tomaševskis jau skyrė 10 tūkst. Lt. Šitą bylą ir sprendimą tokia bauda nubausti Šalčininkų savivaldybės administracijos direktorių jis ir toliau vadina politiniu spaudimu. V.Tomaševskis, remdamasis šia byla, Europos Parlamento posėdyje kaltino Lietuvą lenkų mažumos diskriminacija.

„Pinigų labai daug paaukota, iš užsienio labai daug. Kai kurie Europos Sąjungos parlamentarai skyrė po tūkstantį ir t.t. Bet tikslios sumos nežinome, kadangi renka ne vienas žmogus ir ne vienoje vietoje. Yra keletas sąskaitų, šimtai žmonių renka, tad suvestinės su informacija neturime“, – aiškino V.Tomaševskis.

Vilniaus rajono savivaldybė
Vilniaus rajono savivaldybė

Beje, ant valstybinių įstaigų Šalčininkuose gal ir nebeliko gatvių pavadinimų lietuvių ir lenkų kalbomis, tačiau prie pačios rajono savivaldybės pastato vis dar stovi lenta, kurioje čia esančios institucijos pristatomos abiem kalbomis. Taip pat yra ir Vilniuje, prie Vilniaus rajono savivaldybės.

Šalčininkų administracijos direktorius B.Daškevičius įsitikinęs, kad tai jokia nuodėmė. Esą savivalda turi tarnauti paprastam žmogui, o ne aukštesnei valdžiai, „kažkokiam politikui, kuriam gal tai nepatinka“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min