TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Milžiniška bauda nubaustam Šalčininkų administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui – parama iš Lenkijos

Boleslavas Daškevičius
Šalčininkų raj. sav. nuotr. / Boleslavas Daškevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos politikai nusprendė paremti 43 tūkst. Lt baudą gavusį Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorių Boleslavą Daškevičių, kuris teismo sprendimu tiek turi sumokėti už tai, kad jau keletą metų nevykdo teismo sprendimo nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles. Baudą reikėjo sumokėti iki vasario 6-osios, tačiau ketvirtadienį administracijos direktorius 15min.lt tvirtino tiek pinigų kol kas neturintis.

Šalčininkų rajono administracijos direktoriui teismo skirta didžiulė bauda sukėlė tikrą sąmyšį ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Parlamente, kuriame europarlamentaras Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis viešai kaltino Lietuvą diskriminuojant lenkų tautinę mažumą. Daug aistrų kilo ir Lenkijoje. Čia Šalčininkų politiko šoko ginti tiek nacionalistinių judėjimo atstovai, tiek ir žinomi politikai.

Dvikalbės lentelės Šalčininkuose
Dvikalbės lentelės Šalčininkuose

Ketvirtadienį į Lietuvą, kaip rašo „Rzeczpospolita“, atvyko 2010 metais per lėktuvo katastrofą Smolenske žuvusio prezidento Lecho Kaczynskio brolio Jaroslawo Kaczynskio vadovaujamos partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS)) atstovai – pirmininko pavaduotojas Adamas Lipinskis ir partijos klubo vadovas Mariuszas Blaszczakas. A.Lipinskis yra ir Lenkijos Seimo Ryšių su lenkų išeivija komisijos pirmininkas.

A.Lipinskis susitiko su LLRA atstovais Seime, planuoja kalbėtis su įtakingais valdančiosios koalicijos atstovais. A.Lipinskis atvyko ne tik kalbėtis, bet ir atvežė pinigų – jis perduos 30 tūkst. zlotų (24,6 tūkst. Lt) Šalčininkų rajono administracijos direktoriui B.Daškevičiui. Šie pinigai skirti sumokėti teismo skirtą baudą.

Lenkijos PiS atstovai tvirtina, kad jų atvežti 30 tūkst. zlotų yra partijos kolegų aukos. 

B.Daškevičius baudos nemoka, nes neturi tiek pinigų

Pats direktorius ketvirtadienį priešpiet 15min.lt sakė, kad kol kas bauda nėra sumokėta, nors teismas ir numatė, jog tai reikia padaryti iki vasario 6 dienos. Esą suma didelė, tad jis paprasčiausiai neturi tiek pinigų. 

Atlyginimas yra nemažas, bet...Aš turėčiau parduoti savo butą ir sumokėti 43 tūkst. Lt. Aš neturiu tiek pinigų.

„Gal ne šiandien, gal rytoj, gal poryt, – paklaustas, kada sumokės teismo skirtą baudą už dvikalbes lenteles Šalčininkuose, sakė B.Daškevičius. – Aš neturiu tiek pinigų. Atlyginimas yra nemažas, bet... Aš turėčiau parduoti savo butą ir sumokėti 43 tūkst. Aš neturiu tiek pinigų.“

Aukas jam rinko Lietuvos lenkų sąjungos skyriai, prašyta pinigų valdiškose įstaigose tiek Šalčininkų, tiek Vilniaus rajonuose.

LLRA vadovas V.Tomaševskis teigė asmeniškai skyręs 10 tūkst. Lt. Tačiau ar pinigų surinkta pakankamai, B.Daškevičius ketvirtadienį sakė nežinąs: „Gal dar visos sumos nėra, reikia tartis su visuomenine organizacija, kaip jie tuos pinigus perves. Taip staigiai direktorius negali įlįsti į jų kišenes, paimti ir nunešti tą baudą į banką.“

Problema – Tautinių mažumų įstatymas

Kaip rašo „Rzeczpospolita“, PiS politikai atsiliepė į sausio pabaigoje Seimo vicepirmininko, priklausančio LLRA, Jaroslavo Narkievičiaus išplatintą kvietimą Lietuvoje apsilankyti visų Lenkijos parlamento partijų atstovams. Esą čia atvykę jie galėtų iš arti susipažinti su Lietuvos lenkų problemomis.

Dvikalbės lentelės Šalčininkuose
Dvikalbės lentelės Šalčininkuose

„Tautinių mažumų atstovų Lietuvoje situacija tampa vis labiau įtempta, tam įtakos turėjo ir Lietuvos teismo sprendimas skirti baudą B.Daškevičiui. Lietuvos lenkai tvirtina, kad laužomos jų pamatinės teisės, teisė vartoti gimtąją kalbą visuomeniniame gyvenime. Lietuva su prezidente Dalia Grybauskaite priešakyje tikina, kad „nėra ES valstybės, kur tautinių mažumų situacija būtų geresnė nei Lietuvoje“, – rašo „Rzeczpospolita“.

Straipsnyje taip pat primenama, kad Lietuvos Seimas iki šiol nepriėmė Tautinių mažumų įstatymo, kuriame ir būtų reglamentuota tautinių mažumų kalbų vartojimas vietovėse, kur kitų tautybių asmenys sudaro 25 proc. visų gyventojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min