Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 13:24

Milžiniško „Kruzenshtern“ kursantų praktika pasibaigs Klaipėdoje

„Kruzenshtern“ burlaivis atsivėrė lankytojams
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Kruzenshtern“ burlaivyje lankytojai gali išvysti kursantų kasdienybę.

Po ilgos kelionės Atlanto vandenynu, Šiaurės jūra, aplankant kelis Kanados ir Europos uostus, milžiniškas keturstiebis burlaivis „Kruzenshtern“ trečiadienį prisišvartavo Klaipėdos Kruizinių laivų terminale.

„Kruzenshtern“ yra antras pagal dydį pasaulyje mokomasis burlaivis. Dydžiu jis nusileidžia tik „Sedov“, kuriame taip pat būsimieji jūrininkai atlieka praktiką. 

Su Rusijos vėliava po pasaulio uostus plaukiojančiame „Kruzenshtern“ praktiką atlieka 109 Baltijos žvejybos laivyno akademijos, įsikūrusios Kaliningrade, kursantai. Praktika jiems prasidėjo rugpjūtį, per tą laiką jie spėjo paviešėti Kanadoje, Gran Kanarijos saloje, Belgijoje, Nyderlanduose. Paskutine stotele prieš grįžtant į gimtąjį Kaliningradą, tapo Klaipėdos uostas. Pakeliui į Lietuvą visi kursantai laikė egzaminus.

Kaip teigė laivo kapitonas Michailas Novikovas, „Kruzenshtern“ į Klaipėdą pasikvietė miesto vadovai. Vizito metu klaipėdiečiai galės apsilankyti laive, pamatyti, kaip atrodo kursantų kasdienybė, kokios gyvenimo sąlygos.
Penkių denių laivu iš viso plaukia 158 žmonės, tarp jų šeši – užsieniečiai.

Laive išlikę nemažai autentiškų detalių, kaip, pavyzdžiui, kompasas. Kai kurios detalės atkurtos pagal 1920 m. Vokietijos laivų inžinierių likusius dokumentus. Viršutiniame denyje veikia ir šventykla, kurioje kartais laikomos mišios. 

„Kruzenshtern“ pasididžiavimas – muziejus, kuriame išsaugoti įvairūs apdovanojimai iš regatų, istorinės fotografijos, diplomai ir suvenyrai, parsigabenti iš kelionių.

Vienas įdomiausių suvenyrų – krokodilo iškamša, kurią „Kruzenshtern“ padovanojo šiuo metu Kubai vadovaujantis Raulis Kastro, Fidelio Kastro brolis. 

„Kruzenshtern“ Klaipėdoje vieši jau ketvirtą kartą. Paskutinį kartą burlaivis į Klaipėdos uostą įplaukė praėjusią vasarą ir dalyvavo „The Culture 2011 Tall Ships Races“ regatoje. Kitąmet, laivo kapitono teigimu, „Kruzenshtern“ Lietuvoje viešės dusyk. 

Penktadienį burlaivis išplauks į Kaliningradą, kur ketinama pradėti jo remonto darbus ir pasirengti žiemai. 

Burlaivis „Kruzenshtern“ statytas 1926-aisiais Vokietijoje ir buvo vienas ir garsių burlaivių-kliperių „Flying P Line“, kurie plaukiojo kaip prekybiniai laivai Atlanto, Indijos ir Ramiajame vandenyne.

Pirmasis laivo pavadinimas buvo „Padua“, pagal vieną Italijos miestelį. „P“ raide prasidėjo ir kitų to tipo burlaivių pavadinimai: „Pamir“ nuskendo per uraganą prie Azorų, „Peking“ baigė plaukiojimus ir tapo muziejiniu laivu JAV, „Pommeran“ prišvartuotas Mariehamne, o „Passat“ naudojamas kaip jaunimo nakvynės namai (su stiebais, bet be burių) prie Kylio kanalo. 

1946 m. laivas atiteko Rusijai ir pervadintas žymaus hidrografo ir jūrininko Adamo Johano Kruzenšterno garbei. 

Laivo ilgis – 114 m, plotis – 14 m. Didžiausias greitis, kurį yra išvystęs – 22 mazgai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min