Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 11:53

Mindaugas Puidokas savos partijos nekurs, bet giria V.Uspaskichą

Mindaugas Puidokas BNS spaudos konferencijoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

Iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pašalintas Seimo narys Mindaugas Puidokas penktadienį socialiniame tinkle pasidalijo Darbo partijos įkūrėjo, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho interviu ir neslėpė susižavėjimo. „Labiausiai mane nustebinęs sąmoningumo lygiu Lietuvos politiko interviu!“ – rašė jis ir užminė mįslę – gal žada vienyti jėgas ir Seimo rinkimuose dalyvauti su „darbiečiais“?

„[Jėgų] dar nevienijam, bet kaip politiko interviu, pagal sąmoningumą ir supratimą, kad per pozityvą ir per darbus viską reikia daryti, mane nustebino teigiamai. Mažiau karų – daugiau darbų“, – šeštadienį 15min savo įrašą komentavo politikas ir pažymėjo, kad bent kol kas jokių priešrinkiminių susitarimų su Darbo partija neturi.

Galbūt kandidatuos be partinės paramos

Susitarimų esą nėra ir su kitomis politinėmis jėgomis, bet pokalbiai, anot M.Puidoko, vyksta. Seimo narys nurodė neatmetantis galimybės ir be partijos antrą kartą siekti parlamentaro mandato.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas

„Yra kokie keturi variantai, ir vienas iš variantų – kelti savo kandidatūrą Kauno Aleksoto-Vilijampolės vienmandatėje apygardoje. Turime judėjimo „Rytojaus Lietuva“ paramą, savanorius žmones. Jeigu nepavyktų susitarti dėl programinių nuostatų, dėl kitų dalykų, vienas iš variantų būtų, kad einu ir pats“, – teigė M.Puidokas, kuris į parlamentą ir pateko minėtos apygardos rinkėjų dėka.

Asociaciją „Rytojaus Lietuva“ M.Puidokas įkūrė dar 2015-aisiais, prieš patekdamas į Seimą buvo jos vadovu. Anksčiau jis neatmetė galimybės šį judėjimą paversti partija, bet panašu bent dabar tam stokoja lėšų.

„Partiją įkurti, akivaizdu, yra labai sudėtinga. Tais klausimais dabar labai daug dirbau, gilinausi. Norint įkurti, paleisti partiją Seimo rinkimams, reikalingi milžiniški finansai. Dabar realybė tokia, kad milžiniškų finansų to dalyko realizavimui neturiu“, – dėstė M.Puidokas.

Neįsivaizduoja savęs kartu su D.Šakaliene

Politikas nurodė vienoje organizacijoje savęs neįsivaizduojantis su parlamentare Dovile Šakaliene – su kuria jų pozicija išsiskyrė vaiko teisių apsaugos klausimais. Bendradarbiauti jis esą nežada ir su partijomis, esančiomis reitingų viršūnėje.

Bet jei „Tvarka ir teisingumas“ išspręstų vidinius nesutarimus, tai būtų vienas iš variantų, teigia M.Puidokas.

Joks išmintingas politikas tokioje situacijoje ne tik kad neitų, bet net ir derybų nevestų.

„Pas juos ten vidiniai karai – joks išmintingas politikas tokioje situacijoje ne tik kad neitų, bet net ir derybų nevestų. Aš irgi nei derybas vedu, nei einu, nes praktiškai į tris dalis politinė jėga suskilus: Rolando Pakso žmonės [...], toliau yra naujoji frakcija su Vytautu Kamblevičiumi ir yra Remigijus Žemaitaitis, kurį ir atsakingasis partijos sekretorius palaiko.

Politinė jėga yra labai stipriai susipriešinusi. [...] Kol tokia situacija, manau, jie ją turi išsispręsti patys, o tik tada galima kalbėtis, svarstyt apie galimybes“, – komentavo parlamentaras.

Sprendimą, su kuo eiti į rinkimus, anot jo, lems ne tik pasiūlytos pozicijos, bet ir programa.

„Žalioji ekonomika, šeimos politika, švietimas. Jeigu dėl šių reikalų pavyktų sutarti, jėga turėtų privalumą – ko gero, tas nulemtų mano apsisprendimą. Jeigu su kažkuo eičiau, noriu turėti galimybę atlikti darbus, kuriais tikiu“, – pažymėjo M.Puidokas.

V.Uspaskichas: kalbų buvo, rezultatų – ne

15min, atliepdama į M.Puidoko pasvarstymus dėl Darbo partijos, susisiekė su šios organizacijos pirmininku V.Uspaskichu. Jis patvirtino su M.Puidoku kalbėjęs apie Seimo rinkimus.

„Kalbų buvo visokių, bet aš visą laiką linkęs kalbėti apie rezultatus, o ne apie kalbas“, – nurodė jis, o į platesnę diskusiją šiuo klausimu nesileido.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas

„Kol nėra jokių sprendimų į vieną ar į kitą pusę, visas pokalbis nevertas dėmesio, reiškia – neviešinamas. Nenoriu diskutuoti, kol nėra priimtų sprendimų“, – sakė ir vėl grįžęs į aktyvią politiką V.Uspaskichas.

Seimo rinkimai planuojami kitų metų spalio 11-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min