Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 25d. 13:28

Mindaugas Sinkevičius: „Rinkėjas nebežinos, kas yra socialdemokratai“

Algirdas Butkevičius ir Mindaugas Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius ir Mindaugas Sinkevičius

Socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius po partijos frakcijos akibrokšto pasirašant „frakcijų koalicijos“ sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, nekeičia savo pozicijos dėl pasitraukimo iš ūkio ministro posto. Pasak politiko, frakcijos sprendimas nesilaikyti tarybos priimto nutarimo gali sugriauti visos Socialdemokratų partijos ateitį.

Nors M.Sinkevičiaus tėvas, buvęs susisiekimo ministras, o dabar parlamentaras Rimantas Sinkevičius pats buvo tarp tų, kurie pasirašė „frakcijų koalicijos“ susitarimą ir už jį balsavo pirmadienio socialdemokratų frakcijos posėdyje, jo sūnus Mindaugas Sinkevičius sako, kad toks elgesys gali vesti į partijos mirtį.

M.Sinkevičius sako nujautęs, kad frakcija gali ryžtis tokiam akibrokštui ir labai apgailestavo, kad ta nuojauta virto realybe.

„Labai gaila, nes manau, kad tai turės labai prastų pasekmių mūsų partinės organizacijos ateičiai“, – sakė jis.

Paprašytas konkrečiau įvardinti, ar mano, kad partija gali skilti arba netekti dešimties atstovų parlamente, M.Sinkevičius sakė daugiau grėsmių matantis kituose rinkimuose.

„Aš manau, kad, projektuojant mūsų partijos ateitį, bandant komunikuoti, aiškinti visuomenei savo pozicijas, tampa nebeaišku, kas yra kas. Kiek frakcijų, kiek partijų mes turime, kiek nuomonių? Tai įneš daug sumaišties ir rinkėjai, matyt, neradę aiškumo, gali pasirinkti kitas politines organizacijas. Manau, kad tai sietina su mūsų partijos ateities pasiekimais rinkimuose“, – kalbėjo jis.

Ūkio ministro pareigas dar einantis M.Sinkevičius pirmadienį ryte premjerui Sauliui Skverneliui įteikė atsistatydinimo pareiškimą ir neketina jo atsiimti.

Taip M.Sinkevičius reagavo į partijos tarybos šeštadienį priimtą sprendimą trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Tuo tarpu socialdemokratų partijos frakcija Seime pirmadienį patvirtino, kaip aiškėja, dar praėjusią savaitę pasirašytą „frakcijų koalicijos“ sutartį su „valstiečiais“ taip atsisakydama vykdyti partijos tarybos valią.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min