Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugo bataliono kariai dalyvavo pratybose su sraigtasparniu (nuotraukos)

Karių pratybos su sraigtasparniu
mjr. Vyginto Sereikos/KAM nuotr. / Karių pratybos su sraigtasparniu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Pajuosčio aerodromo teritorijoje (Panevėžio r.) vyko Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos Žvalgybos būrio ir I motorizuotosios pėstininkų kuopos pratybos su Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu MI-8.

Silvijos Pranauskaitės-Bitinienės/KAM nuotr. /Karių pratybos su sraigtasparniu
Silvijos Pranauskaitės-Bitinienės/KAM nuotr. /Karių pratybos su sraigtasparniu

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, pirmąjį pusdienį pratybose dalyvavo Žvalgybos būrio kariai. Šių pratybų metu jie mokėsi saugiai nusileisti plona ir stora virve. Tai specifinė žvalgybos būrio užduotis, kurią turi mokėti atlikti kiekvienas būrio karys.

Po pietų į pratybų vieta atvyko I motorizuotosios pėstininkų kuopos III pėstininkų būrys. Bendradarbiaudami su KOP sraigtasparnio įgula kariai atliko perdislokavimą ir tęsė numatytas užduotis.

Šiuo metu Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono I motorizuotoji pėstininkų kuopa su aprūpinimo būriu, taip pat civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius, karo policijos skyrius ir tarptautiniam štabui priskirti kariai – iš viso apie 130 karių – budi Europos Sąjungos kovinėje grupėje. Mindaugo bataliono I kuopos kariai nuolat palaiko reikiamą šiam budėjimui pasirengimo lygį.

mjr. Vyginto Sereikos/KAM nuotr.                       /Karių pratybos su sraigtasparniu
mjr. Vyginto Sereikos/KAM nuotr. /Karių pratybos su sraigtasparniu

Kartu su lietuviais pusės metų budėjimą šioje kovinėje grupėje šių metų pradžioje pradėjo kariai iš Latvijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vokietijos. ES kovinės grupės – daugianacionalinės jungtinės greitojo reagavimo pajėgos, skirtos kovai su krizėmis.

ES narės priskiria po pusmetį budėti jose savo karius ir techniką. Kovinėms grupėms priskirti nacionaliniai kariniai vienetai budi savo šalyse aukštos parengties, o ES politinei vadovybei priėmus sprendimą panaudoti kovinę grupę krizės regione, kariai per 5–10 dienų turi būti pasirengę vykti į operaciją bet kur už ES ribų, 6 tūkst. kilometrų spinduliu aplink Briuselį.

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metų pradžioje, o nuo 2007 metų kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min