Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 12d. 15:12

Mindaugo Rojaus įdainuotas Šventosios himnas – viena populiariausių dainų

Tautišką giesmę sugiedojo Mindaugas Rojus.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Mindaugas Rojus įdainavo Šventosios himną.

Šventosios himnas „Šventas krantas“, įdainuotas vieno iš pagrindinių Klaipėdos muzikinio teatro solisto Mindaugo Rojaus, nestokoja populiarumo – praėjusią savaitę „Music.lt“ populiariausių lietuviškų dainų trisdešimtuke jis užėmė pirmąją vietą.

Apskritai populiariausių dainų trisdešimtuke „Šventas krantas“ puikuojasi jau šeštą savaitę.
Oficialiai pirmą kartą Šventosios himnas „Šventas krantas” pristatytas rugpjūtį gyvenvietėje vykusios Žvejų šventės metu.

Muziką himnui sukūrė Klaipėdos kompozitorius Ramūnas Tamošauskas (kilęs iš Darbėnų, kaip ir pats himno atlikėjas M. Rojus), o tekstą – žinoma rašytoja bei poetė Vidmantė Jasukaitytė. Lėšų įrašyti profesionalią „Švento kranto“ versiją surinko Šventosios valdžia, paskatinusi prie bendro tikslo prisijungti vietos verslininkus.

Penktus metus Šventajai vadovaujantis seniūnas Eugenijus Čilinskas teigė esąs patenkintas kūriniu bei jo populiarumu. „Kai pradėjau eiti pareigas beveik prieš penkerius metus, Šventoji neturėjo net herbo. Pasirūpinome, kad būtų sukurtas ir herbas, ir vėliava, antspaudas. Tačiau matėme, kad Šventajai kažko trūksta. Juk turint herbą, norisi turėti ir himną“, – „Švento kranto“ sukūrimo istoriją prisiminė E. Čilinskas.

Pasak seniūno, klausantis Šventosios himno apima pakyli nuotaika. „Ir atlikėjas geras, ir žodžiai labai prasmingi, ir muzika puiki. Viskas susidėjo į visumą. Manau, kad švenčių metu Šventojoje dažnai skambės šis himnas. Puiku, kad jis yra įrašytas į kompaktinę plokštelę, tad galėsime ir garbingus svečius šia plokštele apdovanoti“, – sakė E. Čilinskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min