Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 11d. 17:26

Minėdami Nepriklausomybės dieną klaipėdiečiai atsikratė pykčio

Klaipėdiečiai savo akmenis metė į skulptūrą. 2011 m. kovo 11 d.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Klaipėdiečiai savo akmenis metė į skulptūrą. 2011 m. kovo 11 d.

Neapykanta valdžiai, darbdaviui, piktinimasis medikais, teisėsauga – atsikratyti tokių negatyvių minčių klaipėdiečiai buvo raginami penktadienį minint 21-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Šventė prasidėjo tradicinėmis nuotaikingomis jaunimo eitynėmis nuo Klaipėdos universiteto miestelio Atgimimo aikštės link. Kelią rodė priešaky ilgas kojas kilnoję kojūkininkai, cirko dviračiu važiavę artistai.

Visų susirinkusiųjų Atgimimo aikštėje laukė savotiška atrakcija. Jiems buvo siūloma išsilaisvinti nuo „užantyje nešiojamų akmenų“ – pykčio valdžiai, teisėsaugai, darbdaviui, kaimynui ir taip toliau. 

Klaipėdiečiai buvo kviečiami atsinešti po akmenį, čia pat jį nuspalvinti, surašyti prispaudusias nelaimes, ar tiesiog savo vardą ir įmesti į skulptūrą. Tie, kurie savo akmenėlių neatsinešė – galėjo pasiimti jų čia pat iš krūvos Atgimimo aikštėje. Itin tuo susidomėjo mažieji, jie kruopščiai dažė akmenis, rašė savo vardus, linkėjo meilės, šypsenų, kad žmonės nesipyktų ir daugybę kitų linkėjimų.

Skambant atlikėjos Bjelles ir PeRu dainai „Broluži“, šokant šokėjams, buvo atidengta skulptūra „Laisvės žiburys“. Būtent į šią 3 metrų aukščio tuščiavidurę skulptūrą visi buvo raginami mesti akmenis ir taip atsikratyti negatyvių minčių.

„Laisvės žiburys“ Atgimimo aikštėje stovės visą mėnesį, todėl įmesti akmenį galės ir šventėje nedalyvavę klaipėdiečiai ar miesto svečiai.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min