Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 22d. 10:47

Minint Lietuvos kariuomenės šimtmetį, Vilniuje vyks karinės technikos paradas

Lietuvos kariuomenės diena
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lietuvos kariuomenės diena

Lapkričio 24 dieną minint atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį Vilniuje vyks šventiniai renginiai. Pagrindinis – iškilminga karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – vidurdienį įvyks Konstitucijos prospekte Vilniuje.

Renginyje dalyvaus aukščiausi šalies vadovai, karinė vadovybė, užsienio šalių delegatai, svečiai – atstovai iš 27 valstybių, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

12 valandą Konstitucijos prospekto dalyje ties Nacionaline dailės galerija įvyks vėliavų pakėlimo ceremonija ir iškilminga karių rikiuotė, kurioje dalyvaus apie 1800 karių, iš viso 49 karių būriai. Be Lietuvos karių rikiuotėje dalyvaus karių būriai arba vėliavų grupės iš 14-os NATO ir partnerių valstybių. Pasibaigus rikiuotei kariai išžygiuos Konstitucijos prospektu Kalvarijų gatvės kryptimi, tuomet nuo Lietuvos edukologijos universiteto žiedo pusės pajudės karinė technika – visuomenei bus parodyta beveik 80 įvairios paskirties karinės technikos vienetų.

„Nuo seniausių laikų drausminga karių rikiuotė yra ir tinkamo karinio pasirengimo simbolis. Tai galioja ir XXI amžiuje – mūšio lauke kariniai daliniai taip pat privalo veikti darniai, kovos veiksmų sinchronizacijai yra skiriamas didžiulis dėmesys. Vieninga ir tvarkinga rikiuotė atspindi kariuomenės gebėjimą tinkamai veikti ir mūšio lauke“, – sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Artėjančiame renginyje generolas vadovaus visai karių rikiuotei ir technikos paradui.

Parade dalyvaus naujausios Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ prototipai, savaeigės haubicos „PzH 2000“, šarvuoti visureigiai HMMWV, Specialiųjų operacijų pajėgų keturračiai, motociklai ir visureigiai, įvairios paskirties logistinis transportas, oro gynybos ginkluotė. Sąjungininkai į paradą atgabens tankus, pėstininkų kovos mašinas, savaeigius artilerijos pabūklus, visureigius ir kitą techniką. Jungtinių Amerikos valstijų kariai specialiai paradui atveš ir visuomenei parodys tolimojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot“. Renginio dalyvius skrydžiu virš Konstitucijos prospekto pasveikins Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančių Belgijos kariuomenės Karališkųjų karinių oro pajėgų orlaiviai. Pasibaigus paradui karius scenoje pasveikins grupės „G&G Sindikatas“ ir „Biplan“, taip pat bus paskelbtas Kariškos dainos konkursą laimėjęs kūrinys ir jo atlikėjai.

Renginį visuomenė galės stebėti abiejose Konstitucijos prospekto pusėse. Karinis paradas vyks nuo Lietuvos edukologijos universiteto žiedo ir tęsis iki Kalvarijų gatvės. Renginį stebėti bus galima ir specialiai įrengtuose ekranuose, taip pat visą ceremoniją ir paradą tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Nuo lapkričio 23 d. 21 val. iki lapkričio 24 d. 16 val. bus uždarytas eismas Konstitucijos prospekte. Visų eismo apribojimų ir viešojo transporto tvarkaraščio pakeitimų, susijusių su kariuomenės dienos renginiais, sąrašas Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min