Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 11:00

Ministerija: gyventojams bus siūloma vakcinacijai registruotis per e.sveikatą

E. sveikata
Arno Strumilos / 15min nuotr. / E. sveikata

Prasidėjus masinei gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19, jiems užsiregistruoti skiepui bus siūloma per Išankstinę pacientų registracijos informacinę sistemą, kuri prieinama e.sveikatos platformoje. Dabar, kai skiepijami senjorai, su jais stengiamasi sukontaktuoti telefonu, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Už sklandų skiepijimo procesą COVID-19 vakcinomis Lietuvoje atsako ne tik SAM, bet ir savivaldybės. Jose paskirti koordinatoriai, skiepijimą organizuojančios ir vykdančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Ministerija gyventojų skiepijimui COVID-19 vakcina savivaldybėms siūlo pasitelkti pirminius sveikatos priežiūros centrus, taip pat skatina pasirūpinti tais, kurie negali atvykti į gydymo įstaigas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19

„Savivaldybės organizuoja mobilių brigadų vykimus į ambulatorijas, kur patogiau atvykti regiono gyventojams.

Kiekviena savivaldybė, įvertinusi regiono specifikas, gyventojų pasiskirstymą bei kitus logistinius aspektus, šiuos klausimus sprendžia individualiai“, – į klausimą, kaip paskiepyti tolėliau nuo centro gyvenančius ir negalinčius nuvykti į gydymo įstaigas asmenis, atsakė SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis.

Jis teigė, kad dabar, kol skiepijami senjorai, su jais dėl vakcinacijos susisiekiama telefonu.

Vėliau registruotis bus siūloma internetu.

„Kol skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai, siekiama su jais kontaktuoti tiesiogiai telefono skambučiu.

Kai prasidės visos visuomenės vakcinacija, gyventojų registraciją siūloma vykdyti per Išankstinę pacientų registracijos informacinę sistemą“, – teigė SAM atstovas, bet leido suprasti, jog dėl to galutinai apsispręs atskiros savivaldybės.

Kai prasidės visos visuomenės vakcinacija, gyventojų registraciją siūloma vykdyti per Išankstinę pacientų registracijos informacinę sistemą.

Jis tikino, kad ministerija šiuo metu baigia rinkti informaciją apie tai, kaip kiekviena savivaldybė organizuos gyventojų registraciją masinei vakcinacijai nuo COVID-19.

„Surinkus informaciją iš visų savivaldybių, ji bus paskelbta tinklalapyje Koronastop.lt“, – pridūrė J.Gališanskis.

Dalis šalies savivaldybių nuo COVID-19 jau pradėjo skiepyti senjorus.

Praėjusią savaitę skiepų sulaukė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma bei pirmasis faktinis Lietuvos valstybės vadovas profesorius Vytautas Landsbergis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė

Vėliau Lietuvoje seks sergančiųjų lėtinėmis ligomis, tų, kurie gydomi psichiatrijos ligoninėse, svarbias visuomenei funkcijas atliekančių asmenų ir likusių gyventojų vakcinacija.

Pastarieji, pagal SAM paskelbtą planą ir vakcinų pristatymo grafikus, turėtų būti pradėti vakcinuoti gegužę.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min