2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ministerija ieško vadovo veiklą pradedančiam Lietuvos įtraukties švietime centrui

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė konkursą veiklą pradedančio Lietuvos įtraukties švietime centro vadovo konkursą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė konkurse kviečianti dalyvauti atvirus, motyvuotus, bendradarbiaujančius ir atsakingus specialistus, kurie nesibaimina iššūkių ir problemas geba paversti galimybėmis.

„Ieškome naujos nacionalinės įstaigos vadovo (-ės), kuriam nuoširdžiai rūpi mūsų vaikai ir jų sėkmė, kuris pasiryžęs stiprinti švietimo pagalbą, rūpintis įtraukiojo ugdymo kokybe, suburti profesionalių darbuotojų komandą, semtis tarptautinės patirties iš užsienio partnerių ir atnešti geriausios patirties į Lietuvą“, – antradienį išplatintame pranešime spaudai sakė ministrė.

Iš pretendentų reikalaujama turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą, vadovaujamojo darbo patirties ir kt.

Išrinktas Lietuvos įtraukties švietime centro vadovas pirmiausia turės parengti centro veiklos strategiją ir suburti darbuotojų komandą.

Viena vadovo kadencija – penkeri metai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldus Lietuvos įtraukties švietime centras veiks kaip nacionalinė ekspertinė įstaiga, kuri siūlys įtraukiojo ugdymo inovacijas, teiks metodinę pagalbą švietimo pagalbos specialistams.

Centras siūlys ir išbandys įtraukiojo ugdymo naujienas, ugdymo strategijas, kurios, kaip planuojama, per savivaldybių pedagogines psichologines tarnybas, švietimo pagalbos tarnybas ir steigiamus regioninius specialiojo ugdymo centrus pasieks visas mokyklas.

Centro veiklos planuose – ir bendradarbiavimo stiprinimas su Lietuvos bei užsienio mokslo ir studijų institucijomis ir organizacijomis.

Centro darbuotojai teiks metodinę pagalbą savivaldybių pedagoginių psichologinių tarnybų, švietimo pagalbos tarnybų, regioninių konsultacinių centrų specialistams, koordinuos šių specialistų kompetencijų tobulinimą. Jie taip pat teiks trumpalaikę švietimo pagalbą ir konsultuos specialiuosius ugdymosi poreikius turinčius vaikus ir jų tėvus, pedagoginius darbuotojus, mokytojų padėjėjus.

Įstaigai pavesta analizuoti ir vertinti specialiųjų mokymo, techninės pagalbos priemonių pasiūlą, išbandyti jų taikymo švietimo įstaigose galimybes, centro darbuotojai galės patarti, kokias specialiąsias priemones tikslinga įsigyti.

Lietuvos įtraukties švietime centro veiklą koordinuos iš septynių narių sudaryta Koordinavimo taryba. Tarybos sudėtį trejų metų kadencijai tvirtins švietimo, mokslo ir sporto ministras. Į tarybą įeis ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos deleguoti atstovai, kiti tarybos nariai bus renkami konkurso būdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min