Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 28d. 10:32

Ministerija išspirs ketvirtadalį valdininkų (atnaujinta 12.46 val.)

Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) iki metų pabaigos atleis 200 darbuotojų iš ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų. Ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad dalis darbuotojų supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Ministerijoje ir 18-oje jai pavaldžių įstaigų dirba apie 900 darbuotojų.

„Per šiuos mėnesius buvo atliktas nepriklausomų ekspertų auditas. Pirmi sprendimai – pertvarkyti ministeriją ir jai pavaldžias institucijas“, – sakė ministras.

Jo teigimu, daugiau kaip 60 darbuotojų, dirbančių institucijose, kurias patys reguliuoja, išsimokėjo beveik 1 mln. litų. „Ir ne po kelis šimtus litų, o kai kurie ir po kelias dešimtis ar kelis šimtus tūkstančių litų“, – teigė G.Steponavičius.

Jis pažymėjo, kad itin didelį susirūpinimą kelia pedagogų kvalifikacijai skirti seminarai. Esą kai kurie jų organizuojami ne dėl žinių, o tik kvalifikacijai kelti, nuo kurios priklauso mokytojų atlyginimas. G.Steponavičius pastebėjo, kad 2007–2013 metais šiai sričiai numatyta skirti 174,5 mln. litų struktūrinių fondų paramos lėšų, ir didžioji dalis, per 160 mln. litų, planuojama skirti nekonkursiniu būdu.

O ministerijos planuojamų viešųjų pirkimų konkursų sąlygos dažnai surašomos taip, kad juose dalyvauti gali minimalus skaičius dalyvių. Konkursų sąlygas ruošiantiems valdininkai, pasak ministro, už tai gauna nemenkas sumas.

Ministras taip pat užsiminė, kad dėl dviejų darbuotojų neskaidrios veiklos jam „nekyla abejonių“. G.Steponavičius teigė, kad vienas jų per pastaruosius trejus metus išsimokėjo daugiau nei 100 tūkst. litų, kitas – daugiau nei 50 tūkst. litų. Tačiau jų pavardžių ministras neįvardijo, į teisėsaugą kreiptis neketina.

G.Steponavičius teigė, kad minėti darbuotojai nusprendė pasitraukti iš ministerijos.

Darbuotojai lyg prasmego

Neoficialiomis portalo 15min.lt žiniomis, šie asmenys yra ŠMM Pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vedėjas Mindaugas Briedis ir to paties skyriaus vyr. specialistas Renaldas Čiužas.

G.Gasiulio nuotr./Mindaugo Briedžio kabinetas.
M.Briedžio kabinetas.

Ketvirtadienį po ministro surengtos spaudos konferencijos nei M.Briedžio, nei R.Čiužo darbo kabinetuose jau nebuvo.

Anot ŠMM darbuotojų, R.Čiužas šiandien yra išvykęs ir darbe nepasirodys.

M.Briedis ketvirtadienį ryte dar buvo ministerijoje, bet jo pradėjus ieškoti žurnalistams, šis buvo išėjęs „pas sekretorę“. Tačiau ir pas sekretorę jo nebuvo. Kabinete iki pietų jis taip ir nepasirodė. Mobiliuoju telefonu M.Briedis neatsiliepė.

M.Briedis buvo 1996–2000 m. kadencijos Seimo narys, vėliau perėjo dirbti į ŠMM.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min