Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 13, 20:57

Ministerija Lietuvos kariuomenei pirks prancūziškų „Caesar MarktII“ savaeigių ratinių haubicų

Stiprindama Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus Krašto apsaugos ministerija planuoja prisijungti prie Prancūzijos gynybos ministerijos įsigijimų agentūros vykdomos naujosios kartos „Caesar MarkII“ vystymo programos ir Lietuvos kariuomenei nupirkti 18 vienetų šios kartos 155 mm savaeigių ratinių haubicų. Tokį ketinimų protokolą birželio 13 d. Paryžiuje pasirašė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Prancūzijos gynybos ministras Sébastien Lecornu.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Techninį susitarimą dėl Krašto apsaugos ministerijos kontribucijos „Caesar MarktII“ vystymo programoje planuojama pasirašyti dar iki liepos 30 d., lygiagrečiai rengiama sutartis ir su sistemos gamintoju – Prancūzijos ginkluotės sistemų ir amunicijos kompanija NEXTER.

„Prancūziška „Caesar MarktII“ naujosios kartos artilerijos sistemos įsigijimas – bus didžiausias istorijoje Lietuvos kariuomenės projektas su Prancūzija, kuris reikšmingai sustiprins Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus. Karas Ukrainoje parodė, jog netiesioginės ugnies pajėgumų stiprinimas yra būtinas, todėl aprūpinimas šiuo pajėgumu Lietuvos kariuomenę mums yra gyvybiškai svarbu. Negalime laukti kito karo“, – sako krašto apsaugos ministras A.Anušauskas.

Naujosiomis artilerijos sistemomis bus aprūpintas Brg. gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas. Jos pakeis šiuo metu brigados „Žemaitija“ vieneto turimas 105 mm tempiamas haubicas, jau nebeatitinkančias šiuolaikinio mūšio mobilumo ir ugnies galios reikalavimų.

Visam „Caesar MarktII“ artilerijos sistemų įsigijimo projektui Krašto apsaugos ministerija planuoja skirti apie 110-150 mln. eurų. Šios lėšos būtų panaudotos sistemos išvystymui, įsigijimui ir įdiegimui Lietuvos kariuomenėje.

„Caesar MarktII“ artilerijos sistemą šiuo metu naudoja arba ketina įsigyti ir keletas kitų NATO šalių sąjungininkių – Belgija, Čekija, Danija ir Prancūzija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min