Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 6d. 07:08

Ministerija nenori veržtis diržų

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras

Sunkmetis neatpratino valstybės institucijų svarbias datas įamžinti brangiuose leidiniuose. Nors paskelbtas visuotinis taupymas, Užsienio reikalų ministerija (URM) nepagailėjo 45 tūkst. litų metraščiui, skirtam šalies įstojimo į Europos Sąjungą (ES) penkmečiui pažymėti.

Metraštis „Lietuva Europos Sąjungoje 2004 - 2008 m.“ dienos šviesą išvydo balandžio pabaigoje. Leidinyje minkštu viršeliu - politologų ir ekspertų įžvalgos, 2004 – 2008 metais pasakytos prezidento Valdo Adamkaus, premjero Gedimino Kirkilo, užsienio reikalų ministrų Antano Valionio ir Petro Vaitiekūno, ES pareigūnų kalbos. Knygoje taip pat spausdinamos trys Seimo priimtos rezoliucijos, kelios Vyriausybės veiklos integracijos į ES srityje apžvalgos bei Lietuvos narystės ES įvykių chronologija. Metraštį parengė ir išleido viešą konkursą laimėjusi viešoji įstaiga Europos integracijos studijų centras. Leidinį netrukus ketinama išdalyti viešosioms, valstybinių įstaigų bibliotekoms, universitetams.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos parlamentinės frakcijos seniūnas Jurgis Razma, kalbėdamas su LŽ, pripažino, kad nelengvu valstybei metu derėtų susilaikyti nuo panašių išlaidų.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos parlamentinės frakcijos seniūnas Jurgis Razma, kalbėdamas su LŽ, pripažino, kad nelengvu valstybei metu derėtų susilaikyti nuo panašių išlaidų. „Dabar išaiškėja panašių gana abejotinų mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimo atvejų. Žinoma, tokia suma – 45 tūkst. litų – žiūrint iš paprasto mokesčių mokėtojo pozicijos yra didelė, – kalbėjo jis. – Turėtų būti atidžiai vertinama, ar šiuo metu tikrai reikia tokio leidinio."

J.Razma spėjo, kad dėl to galbūt kalta buvusi politinių priešininkų Vyriausybė. „Leidinys galėjo būti užsakytas tuo metu, kai socialdemokratai švaistė pinigus į kairę ir į dešinę. Man nelengva būtų įsivaizduoti, kad taip spaudžiama taupyti URM būtų šiuo metu priėmusi sprendimą skirti tokią sumą“, – tvirtino parlamentaras.

Europos integracijos studijų centro direktorius Nerijus Maliukevičius LŽ sakė, kad sutartis dėl knygos leidimo buvo pasirašyta praėjusių metų spalio viduryje. „Mūsų centras metraščius apie Lietuvos integraciją ir veiklą ES leidžia nuo 2000-ųjų. Ši knyga skirta Lietuvos buvimo ES procesų analizei. Tai buvo pusmečio darbas, labai skubėjome, nes ministerija mus ragino viską baigti, kad leidinį būtų galima pristatyti per penkmečio renginius“, – tvirtino jis. Centro direktorius atkreipė dėmesį, kad leidinys yra tradicinis ir šį sykį jo išleidimas tik sutapo su penkmečio sukaktimi. „Todėl jis yra pristatomas kaip proginis. Tikiuosi, kad ir ateityje URM planuos leisti tokius metraščius, nes tai labai svarbus dalykas. Tai – parankinė knyga, pavyzdžiui, diplominį darbą rašantiems studentams, specialistams“, – kalbėjo N.Maliukevičius.

Prieš beveik mėnesį Vyriausybės kanceliarijai teko aiškintis dėl leidinio „Lietuvos įvaizdžio knyga. Praktinis vadovas“, mokesčių mokėtojams atsiėjusio 70 tūkst. litų. Šią knygą iš reklamos agentūros „Not Perfect/Y&R“ užsakė ankstesnės Vyriausybės kanceliarija. Leidinys buvo skirtas tik valstybės institucijoms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Daug kas šią knygą vadino tikrų tikriausiu išlaidavimu, juolab kad ji buvo brošiūros turinio, nedidelio formato, tačiau įspūdingos poligrafinės kokybės bei siuvinėtais viršeliais. Išlaidavimą pripažino ir Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, kuris tvirtino nežinąs, kas turėtų būti nubaustas, nes jo pirmtakas Valdemaras Sarapinas nebedirba kancleriu, todėl jo nubausti neįmanoma.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min