Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 08 09

Ministerija nepritaria siūlymui sulaikyti neatvykstančius į teismą

Vyriausybei siūloma nepritarti, kad į teismą neatvykstantys asmenys galėtų būti sulaikomi. Tokį Vyriausybės išvados projektą parengė Vidaus reikalų ministerija (VRM), atsižvelgusi į Teisingumo ministerijos poziciją.
Temidė
Temidė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirminis VRM ketinimas buvo pritarti siūlymui sulaikyti neatvykusius į teismą asmenis, esą taip būtų įgyvendinamos kovos su organizuotu nusikalstamumumu priemonės, tačiau išvada pakoreguota po Teisingumo ministerijos pastabų.

Tokių asmenų sulaikymo galimybę yra pasiūliusi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Artūro Paulausko vadovaujama darbo grupė, nagrinėjusi, kaip tobulinti kovą su organizuotu nusikalstamumu.

Pagal darbo grupės pataisas, asmeniui, kuriam siūloma skirti teismo įpareigojimus, neatvykus į teismą be paaiškinamos priežasties, jo atžvilgiu teismas priima nutarimą laikinai sulaikyti ir pristatyti į teismą. Toks laikinas sulaikymas negalėtų trukti ilgiau nei 48 valandas.

Anot Vyriausybės išvados projekto, tokia nuostata vertintina kaip neadekvati ir neproporcinga valstybės prievartos priemonė. Siūloma tokiais atvejais apsiriboti tik asmens atvesdinimu.

Daugumai kitų darbo grupės siūlomų pataisų dėl kovos su organizuotu nusikalstamumu Vyriausybė išvados projekte pritariama. Darbo grupės pataisos leistų paprasčiau konfiskuoti su nusikalstamu pasauliu siejamų asmenų turtą, taip pat siūlomas atleidimas nuo baudžiamojo persekiojimo su teisėsauga bendradarbiaujantiems asmenims – ne tik nuo baudžiamosios atsakomybės kaip dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius