Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 09:15

Ministerija siūlo lankų nebelaikyti B kategorijos ginklais

Šaudymas iš lanko
Organizatorių nuotr. / Šaudymas iš lanko

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pasiūlytam Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, pagal kurį lankai nebūtų laikomi ginklais ir jiems nebūtų taikomos šio įstatymo nuostatos.

Kaip praneša VRM, Šiuo metu ginklais nelaikomi tik sportiniai lankai. Kiti lankai priskiriami B kategorijos ginklams – jiems įsigyti, laikyti ir nešiotis yra reikalingas policijos leidimas.

 

Gamintojai labai retai nurodo lankų paskirtį, todėl dažnai būna keblu nustatyti, ar konkretus lankas yra sportui. Ši aplinkybė apsunkina sportininkų lankininkų turnyrus Lietuvoje, nes norint įvežti ir išvežti iš jos lankus, būtina gauti policijos leidimą.

„Taip Lietuva apriboja galimybę vystyti šaudymo iš lankų sportą, apsunkinamas tarptautinių varžybų organizavimas ir vykdymas. Tokius nereikalingus barjerus turime pašalinti“, – teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Lietuvos VRM laikosi nuostatos, lankai realaus pavojaus visuomenės saugumui nekelia, nes jų paplitimas ir populiarumas yra itin mažas, jie yra brangūs, dažnai brangesni už šautuvus, jais medžioti ar šaudyti reikalinga turėti specialius įgūdžius. Kaip potencialūs ginklai jie nėra patogūs nešiotis bei transportuoti.

Tokiose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, kaip Latvija, Danija, Suomija, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė, Švedija lankas priskiriamas sportiniam inventoriui. ES neužfiksuota atvejų, kad viešosios tvarkos pažeidimai būtų padaryti naudojantis lanku.

Remdamasi šiais ir kitais argumentais ministerija pasiūlė išimti lankus ir strėles iš Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min