TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministerija siūlo pakoreguoti socialinių stipendijų skyrimo tvarką

Svarstyklės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Svarstyklės
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministerija, reaguodama į tai, kad ankstesnei Vyriausybei padidinus socialines stipendijas studentams, aukštosioms mokykloms pritrūko lėšų išmokėti skatinamąsias stipendijas (jos skiriamos geriausiai besimokantiems studentams), artimiausiu metu siūlo patikslinti Vyriausybės nutarimą dėl stipendijų skyrimo. O Seimui pritarus Mokslo ir studijų įstatymo projektui – iš esmės keisti stipendijų mokėjimo tvarką.

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo, kad socialinės stipendijos privalomai būtų mokamos tik asmenims iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, kurie turi teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą.

Ar mokėti socialines stipendijas kitais atvejais, siūloma leisti apsispręsti pačiai aukštajai mokyklai.

Šios nuostatos būtų įteisintos patikslintu Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybinių aukštųjų mokyklų dieninės studijų formos pagrindinių, vientisųjų ir antrosios studijų pakopų studentų stipendijų“.

Dabar Vyriausybės nutarime nustatyta, kad socialinės stipendijos (3 BSI dydžių per mėnesį) mokamos šiems studentams: iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, turintiems teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal minėtą įstatymą; auginantiems vaiką (vaikus); iš šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų, kurie mokosi bendrojo lavinimo, profesinėse ir aukštosiose mokyklose.

Pernai spalį Vyriausybė socialinę stipendiją padidino iki 390 litų. Formuojant 2009 metų valstybės biudžeto projektą, buvo prašoma stipendijų fondą padidinti 28 mln. Lt, tačiau papildomų lėšų negauta. Dalis aukštųjų mokyklų, paskirstydamos gautus asignavimus 2009 metams, stipendijoms nusimatė mažesnes sumas, nei ministerija buvo numačiusi formuojamame 2009 metų valstybės biudžete. Dėl to, turėdamos išmokėti didesnes socialines stipendijas, kai kurios aukštosios mokyklos pritrūko lėšų gerai besimokančių studentų stipendijoms.

Jei kovo mėn. Seimas priims Mokslo ir studijų įstatymą, lėšos socialinėms stipendijoms mokėti turėtų būti planuojamos centralizuotai ir paskirstomos atsižvelgiant į socialiai remtinų studentų skaičių (ir valstybinėse, ir nevalstybinėse aukštosiose mokyklose).
Lėšos skatinamosioms stipendijoms būtų įdėtos į „studijų krepšelį“. Jų mokėjimo tvarką nusistatytų pačios aukštosios mokyklos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min