Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministerija tęsia kovą prieš vagonėlių savininkus

Nelegalus Algimanto Č. vagonėlis prieš kelis mėnesius – ir dabar.
Aplinkos ministerijos nuotr. / Nelegalus Algimanto Č. vagonėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerija tęsia kovą prieš gražiausiose Lietuvos vietose išdygusių vagonėlių ir kitų nelegalių statinių savininkus.

Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko nurodymu vakar ministerijos delegacija lankėsi Molėtų, Utenos bei Zarasų rajonuose, čia esančiuose regioniniuose parkuose. Ministerijos atstovai su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistais apžiūrėjo parkų teritoriją ir įvertino situaciją, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Ministro patarėjo Kęstučio Rupulevičiaus teigimu, aptikta beveik dešimt nelegalių vagonėlių. Patarėjo žodžiais, jie visi artimiausiu metu bus pašalinti – jei to nesuskubs padaryti patys vagonėlių savininkai. Pašalinus vagonėlius priverstinai iš savininkų dar bus pareikalauta atlyginti darbo išlaidas.

K.Rupulevičius pasidžiaugė, jog kai kurie žmonės jau demonstruoja sąmoningumą ir geranoriškumą. Vienas iš tokių – Sirutėnų kaime (Utenos rajonas) pastatyto vagonėlio savininkas Algimantas Č.

Pašalinti vaizdingoje vietoje, prie pat ežero pastatytą vagonėlį inspekcijos specialistai jo pareikalavo dar užpernai. Tačiau vyras raginimų nepaisė, priešingai – pradėjo statybas. Vagonėlis buvo apkaltas medžiu, buvo įrengta terasa.

Inspekcijos specialistai kreipėsi į teismą. Utenos rajono apylinkės teismas įpareigojo Algimantą Č. nugriauti nelegalų statinį. Pasak specialistų, iš pradžių savininkas atsisakė tai daryti teigdamas, jog neturi pinigų.

Tačiau paaiškinus, jog priverstinis vagonėlio pašalinimas jam kainuos gerokai brangiau, Algimantas Č. savanoriškai ėmėsi griovimo darbų. Vakar ministerijos atstovai tuo įsitikino: terasos jau nebeliko, pats vagonėlis ruošiamas pašalinimui, vyksta ardymo darbai.

„Raginame ir kitų vagonėlių savininkus sekti šio piliečio pavyzdžiu. Užtikrinu, kad tokie ministerijos delegacijų vizitai bus nuolatiniai, jų geografija apims visą Lietuvą, tad išsisukti nepavyks nė vienam“, – sako aplinkos ministras G.Kazlauskas.

Jis pabrėžia, jog ministerijos veiksmai – ne griovimas, o visuomenės pasitikėjimo atstatymas. „Pradėjome ir neketiname sustoti. Savavališkoms statyboms nėra ir nebus jokių nuolaidų, išlygų ir toleravimo“, – teigia G.Kazlauskas.

Primename, jog neseniai Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo pašalintas daugiau kaip metus visuomenės, žiniasklaidos ir pareigūnų pasipiktinimą kėlęs verslininko Rolando Zujevo vagonėlis Juodkrantėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min