Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 20d. 15:29

Ministerijoje pradėtas vidaus auditas dėl lėšų skyrimo L.Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai

Linas Karalius ir Gintarė Gurevičiūtė
„Scanpix“ nuotr. / Linas Karalius ir Gintarė Gurevičiūtė

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Vidaus audito tarnyba pradėjo tyrimą dėl lėšų, skirtų parlamentaro Lino Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“ projektui „Sniego parkas“ finansuoti.

Anot SAM pranešimo, ministerija lėšas projektui 2009 metų gruodį skyrė iš sveikatinimo idėjas skleidžiančių ir visuomenės socialinį aktyvumą didinančių projektų dalinio finansavimo asignavimų.

Kaip šią savaitę pranešė žiniasklaida, L.Karalius išrūpino finansavimą tuo metu jo motinos Irenos Mažeikienės vadovautai viešajai įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“.

Gintarė Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.Pasak dienraščio „Lietuvos rytas“, ši įstaiga – tarsi parlamentaro šeimos verslas, mat jos steigėja buvo L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė, o vienas projektų vadovų – pastarosios brolis Kęstutis Gurevičius.

Pranešta, kad G.Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą projektui finansuoti, gauti pritarimą, įvykdyti projektą. Ir tą pačią – ataskaitos pateikimo – dieną gauti projekto pinigų.

Kad tai įvyktų, L.Karalius esą varstė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos duris. Praėjusių metų lapkričio 27-ąją R.Remeika patvirtino atrankos kriterijus projektams, skleidžiantiems sveikatos idėjas ir didinantiems visuomenės socialinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių – gruodžio 11-ąją – ministerija gavo įstaigos „Gyvenimas džiaugsme“ prašymą skirti 60 tūkst. litų jos sukurtai programai „Sniego parkas“ finansuoti.

Pinigų iš valstybės biudžeto prašyta instruktorių rengimo kursams (10 tūkst. litų), gyventojams mokyti (30 tūkst. litų), snieglenčių sportui propaguoti (15 tūkst. litų) ir mokomosioms brošiūroms išleisti (5 tūkst. litų).

Jau gruodžio 16-ąją tuometinis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas programai iš dalies finansuoti skyrė 20 tūkst. litų.

Gruodžio 28-ąją L.Karalius į Sveikatos apsaugos ministeriją pateikė projekto įgyvendinimo ataskaitą. Joje įrašyta tik tai, kad 20 tūkst. litų yra išleisti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui bei prekėms ir paslaugoms.

Tą pačią dieną į „Gyvenimo džiaugsme“ sąskaitą įkrito Sveikatos apsaugos ministerijos pervesti pinigai.

„Lietuvos rytui“ pradėjus ieškoti kam galėjo būti išleisti iš ministerijos gauti pinigai, paaiškėjo, kad projektų vadovu nurodytas G.Gurevičiūtės brolis teigė apie jį nieko negirdėjęs.

G.Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min